صرافی هات بیت تعطیل شد!

توقف فعالیت هات بیت

صرافی هات بیت با انتشار بیانیه‌ای توقف فعالیت خود را به صورت رسمی اعلام کرد. کاربران تا ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد ماه)، فرصت دارند تا دارایی‌های دیجیتال خود را جا به جا کنند.

متن بیانیه‌ای بدین شرح است:

به مدت ۵ سال و ۴ ماه تیم هات بیت افتخار خدمت‌رسانی به ۵ میلیون کاربر را داشت. با این حال، با کمال تاسف تصمیم گرفتیم تمام عملیات صرافی ارز دیجیتال متمرکز خود را از تاریخ ۲۲ مه (۱ خرداد) متوقف کنیم. از تمامی کاربران می‌خواهیم تا قبل از ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد)، ساعت ۷:۳۰ به وقت تهران دارایی‌های باقی‌مانده خود را برداشت کنند.

با وجود همه اتفاقاتی که پیش آمده است، ما قصد داریم به فعالیت خود پایان بدهیم. اما هنوز به آینده روشن در نوآوری ارزهای دیجیتال اعتقاد داریم و برخی از ما همچنان برای آن تلاش خواهیم کرد.

دلایل توقف فعالیت هات بیت

  • سخت شدن روند فعالیت؛ بعد از به تعلیق درآمدن فعالیت صرافی هات بیت و ورشکستگی صرافی FTX بسیاری از کاربران دارایی‌های خود را از صرافی هات بیت خارج کردند.
  • تغییرات بازار ارزهای دیجیتال؛ فعالیت صرافی‌های متمرکز بعد از قانون گذاری و متمرکز شدن شرایط را برای فعالیت صرافی سخت‌تر کرد.
  • ریسک بالای هک شدن صرافی‌ها؛ هات بیت با مشکلات متعددی از جمله حملات سایبری مکرر و سو استفاده برخی کاربران مواجه شده که به ضرر قابل توجهی منجر شده است. بنابراین، تیم هات بیت معتقد است مدل کاری پشتیبانی از طیف متنوعی از دارایی‌ها از دیدگاه مدیریت ریسک، ناپایدار است.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست