اوپن‌سی برای رقابت با پلتفرم Blur کارمزد‌های خود را صفر کرد

بعد از اینکه پلتفرم Blur بسیاری از کاربران صرافی اوپن سی را جذب خود کرد، این پلتفرم برای رقابت با Blur، کارمزدهای خود را صفر کرد. بازار معروف بازار اوپن‌سی از یک تغییر ساختار گسترده با محوریت کاهش کارمزد‌های پلتفرم و درآمد بیشتر برای سازندگان خبر داد.

طبق داده‌های نانسن، در ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)، بازار Blur از اوپن‌سی در حجم معاملات روزانه اتریوم پیشی گرفت، زیرا کاربران به دنبال عرصه معاملاتی هستند که به نفع آنها باشد و بازده بالاتری را در سرمایه‌گذاری NFT خود را تجربه کنند.

حجم معاملات بلر

اوپن‌سی نیز در واکنش به این خبر، سه تغییر عمده را برای بازپس گیری کاربران از دست رفته خود منتشر کرد. این اقدامات شامل کارمزد ۰٪ برای مدت زمان محدود، معرفی درآمد اختیاری سازنده ، و تسهیل سایر اپراتورها است.

اوپن‌سی اعتراف کرد که در حال از دست دادن کاربران خود به سایر “بازارهای NFT که به طور کامل درآمد سازندگان را اعمال نمی‌کنند” است، و اقدامات جدید تلاشی برای باز پس‌گیری سلطه خود در این فضا است.

رویدادهای اخیر، مانند تصمیم بلر برای کاهش درآمدهای سازنده (حتی در مجموعه های فیلتر شده) و انتخاب نادرستی که سازندگان را مجبور می‌کنند بین بلر و ما یکی را انتخاب کنند، نشان می‌دهد که تلاش‌های ما در حال شکست است.

اوپن‌سی بر این باور است که از درآمدهای سازنده در تمام مجموعه‌ها دفاع کرده و در عین حال حمایت خود را از Operator Filter – یک ویژگی طراحی شده برای کمک به سازندگان در تضمین درآمد حاصل از فروش مجدد آثارشان، را افزایش داده است. با این حال، این فیلتر به طور فعال توصیه‌هایی را برای بازارهایی با خط‌مشی‌های مشابه مسدود کرد.

تسلط Blur در حجم معاملات روزانه را می‌توان به سیاست جدید حق امتیاز آن نسبت داد، که تفاوت در گزینه‌های پرداخت حق امتیاز بین پلتفرم آن و OpenSea را برجسته می کند.

در طول جنگ حق امتیاز بین دو بازار، اعضای جامعه بر اهمیت رقابت صنعتی تاکید کردند. بدون بازارهای حق امتیاز صفر، پلتفرم‌های برجسته‌تری مانند اوپن‌سی در نهایت ساختار هزینه‌ها را افزایش می‌دهند و به سازندگان و مجموعه‌داران آسیب می‌رسانند.

علاوه بر این، اوپن‌سی قصد دارد به آزمایش مدل ادامه دهد تا مشخص کند چه چیزی برای جامعه و سازمان بهترین عملکرد را دارد. اعضای انجمن حدس می‌زنند که اگر اوپن‌سی با موفقیت مشتریان از دست رفته خود را برگرداند، احتمالاً هزینه‌های پلتفرم خود را در آینده افزایش خواهد داد.

انتصاب مدیر عامل جدید یوتیوب، نیل موهان، به عنوان یک پیروزی برای جامعه ارز دیجیتال با توجه به تمایل موهان به استفاده از NFT و وب ۳ به عنوان جریان درآمد برای سازندگان تلقی شد.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، موهان، در حالی که به عنوان مدیر تولید یوتیوب فعالیت می‌کرد، در فوریه ۲۰۲۲ برنامه‌های اولیه را برای ادغام ویژگی‌هایی مانند تجربیات محتوای مبتنی بر متاورس و توکن سازی محتوا از طریق NFT‌ها ارائه کرد.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست