اوکی اکسچنج

پروجکت گلکسی (Project Galaxy) چیست؟

پروجکت گلکسی (Project Galaxy)، بزرگترین شبکه داده اعتبار وب ۳ در جهان است. این شبکه با استفاده از داده‌های اعتبارسنجی نظارت شده، به پروژه‌های وب ۳ و توسعه‌دهندگان در ایجاد محصولات و جوامع بهتر کمک می‌کند. داده‌های اعتبار سوابقی هستند که هویت دیجیتالی ما را تشکیل می‌دهند. این داده‌ها توسط متصدیان داده که در ازای آن‌ها پول دریافت می‌کنند، جمع‌آوری می‌شوند.

پروجکت گلکسی چیست؟

تفکیک داده‌های اعتبار در میان پایگاه‌های داده بسته و مجاز که توسط چندین سازمان از جمله مؤسسات دولتی، مالی و اعتباری نگهداری می‌شوند، توسط پروجکت گلکسی (Project Galaxy) کشف شد. در نتیجه، داده‌ها برای افراد و کسب‌وکار‌هایی که می‌توانند به بهترین شکل از آن استفاده کنند، دور از دسترس است. تاریخچه رای شما در زنجیره یا سابقه قرض گرفتن پول از بازار پول دو نمونه از داده‌های اعتبار در بلاک چین هستند. با این حال، داده‌های اعتبار خارج از زنجیره اغلب دور از دسترس کاربران و توسعه‌دهندگان در سرور‌های خصوصی ذخیره می‌شود. همه توسعه‌دهندگان وب۳ می‌توانند به شبکه داده اعتباری که پروجکت گلکسی به دنبال ایجاد آن است دسترسی داشته باشند.

بیش از ۱۰۰ شریک و بیش از ۵۰۰ کمپین را در پروجکت گلکسی حتی قبل از راه‌اندازی توکن آن آغاز کرده‌اند. سیستم‌های رای‌گیری شخصی، برنامه‌های وفاداری، پروژه‌های هک رشد و جوامع بوت استرپ چند نمونه هستند. بخش‌های دیگری که پروجکت گلکسی در آن‌ها رشد چشمگیری داشته است عبارتند از:

  • ۲۷۶ هزار دنبال‌کننده توییتر
  • ۱۳۷ هزار نفر اعضای دیسکورد
  • ۲۳ هزار اغضای تلگرام
  • ثبت نام بیش از ۱.۳ میلیون کاربر Galaxy ID
  • بیش از ۳۵۰ هزار نفر تعداد کاربران زنجیره‌ای منحصر به فرد
  • پشتیبانی در هفت بلاک چین
  • انتخاب بیش از ۲۰۰۰ اعتبار دیجیتالی

پروجکت گلکسی چگونه کار می‌کند؟

زیرساختی که به اعضای جامعه امکان جمع‌آوری اعتبار دیجیتال و ارائه داده به شبکه را می‌دهد توسط Project Galaxy ارائه شده است. مشارکت‌کنندگان می‌توانند انواع مختلفی از اعتبارنامه‌ها را تنظیم کنند:

  • درون زنجیره‌ای (On-chain): اعتبارنامه‌های درون زنجیره‌ای که از طریق اسنپ‌چت‌ها یا جستجو‌های زیرگراف به دست می‌آیند.
  • خارج از زنجیره‌ای (Off-chain): اعتبارنامه‌های خارج از زنجیره با ادغام منابع داده مانند Snapshot.org، توییتر و گیت‌هاب امکان‌پذیر می‌شود.

اگر اعتبارنامه‌ها در ماژول‌های اپلیکیشن Galaxy، موتور اوراکل اعتبار و API اعتبارنامه استفاده شود، مشارکت در شبکه داده Galaxy پاداش داده می‌شود. این موارد در تمام موارد استفاده از برنامه‌های بلاک چین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم این گلکسی آی‌دی (Galaxy ID) است که قصد دارد به لینکدین وب۳ تبدیل شود. گلکسی آی‌دی اعتبار جمع‌آوری شده در وب ۳ را که حاوی نام کاربری منحصر به فرد کاربر که کیف‌پول‌ها و زنجیره‌های مختلف استفاده می‌شود را نمایش می‌دهد. توسعه‌دهندگان می‌توانند جعبه ابزار Galaxy ID را استفاده کنند و ویژگی‌های متناسب با اعتبار مشخص شده را ارائه دهند و طیف وسیعی از فرصت‌ها را برای برنامه‌های مختلف وب۳ باز کنند. کاربران ممکن است از قبل گلکسی آی‌دی‌های خود را به گیت‌هاب و توییتر، دیسکورد متصل کنند.

و در آخر، توکن پروجکت گلکسی (OAT) به برنامه‌ریزان رویداد و مدیران جامعه راهی برای استفاده از زیرساخت NFT پروژه و شبکه داده‌های اعتبار درون زنجیره‌ای برای پاداش دادن به اعضای جوامع خود و طراحی و توزیع سریع ارائه می‌دهد. OAT توسط پروجکت گلکسی به عنوان “یک رکورد کامپیوتری از تمام دستاورد‌های زندگی شما” به بازار عرضه شده است. هدف توکن OAT یکپارچه‌سازی بین هویت آفلاین و آنلاین فرد است و می‌تواند به عنوان مثال امکان ترکیب رویداد‌های آفلاین مانند کنسرت‌ها با رویداد‌های آنلاین را از طریق صدور NFT فراهم کند.

ویژگی‌های منحصر به فرد پروجکت گلکسی

این پروژه برای نشان دادن پتانسیل خود، به پروژه‌های مختلف برای ارائه قابلیت‌های منحصر به فرد کمک کرد.

صرافی غیرمتمرکز

پروجکت گلکسی با استفاده از زیرساخت خود برای توکن‌های غیرقابل تعویض مبتنی بر اعتبار (NFT)، به Hashflow، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) کمک کرد تا از ۳۰۰۰ به ۱۳۰۰۰ کاربر فعال هفتگی افزایش یابد. این شبکه مجموعه‌ای از NFT به نام Hashbot Genesis را برای پاداش دادن به کاربران اولیه ایجاد کرد که توسط همه کاربران Hashflow قابل بازخرید بود. حجم معاملات ماهانه Hashflow به لطف این همکاری تنها در چند ماه از زیر ۲۰ میلیون دلار به بیش از ۶۰۰ میلیون دلار افزایش یافت.

حاکمیت سفارشی شده

به منظور تولید نشان‌های NFT برای کمیته و شرکت‌کنندگان MVB، پروجکت گلکسی با زنجیره BNB همکاری کرد. صندوق زنجیره‌ای BNB، رسانه‌ها و اینفلوئنسر‌ها، مؤسسات سرمایه‌گذاری درجه یک، و برنامه MVB از DApp‌ها و سازندگان در اکوسیستم بایننس پشتیبانی می‌کنند. هر یک از اعضای کمیته یک نشان NFT منحصربه‌فرد از NFT‌های مبتنی بر اعتبار Project Galaxy دریافت کردند و در نتیجه حاکمیت سفارشی شد.

رشد اکوسیستم

پروجکت گلکسی با سولانا همکاری کرد تا به ۲۷ پروتکل مختلف کمک کند تا از طریق کمپین “۲۰۲۲ is gonna be SOL Cool” به اهداف رشد بازاریابی خود برسند. به طور کلی در نتیجه تبلیغات ۳۳،۴۰۰ کاربر به سولانا ملحق شدند که هر یک از آن‌ها به طور متوسط برای پنج روش ثبت نام کردند. برای اینکه یک کاربر واجد شرایط کمپین بازاریابی باشد، NFT‌های مبتنی بر اعتبار به کار گرفته شدند و فعالیت‌های زنجیره‌ای کاربر را ثبت کردند.

توکنومیک پروجکت گلکسی

کوین GAL به عنوان توکن حاکمیت پروجکت گلکسی DAO عمل می‌کند. دارندگان توکن‌ها این قدرت را دارند که تصمیم بگیرند چه مقدار هزینه پلتفرم توسط پروتکل دریافت می‌شود و چه مقدار پول در خزانه جامعه Project Galaxy نگهداری می‌شود. توسعه‌دهندگانی که از داده‌های تحت سرپرستی Project Galaxy استفاده می‌کنند، باید هزینه پلتفرم را در GAL بپردازند که عمدتاً توسط متصدیان داده به اشتراک گذاشته می‌شود.

توسعه‌دهندگان همچنین باید برای استفاده از موتور Galaxy Oracle و Galaxy Credential API برای استعلام داده‌های اعتبار پس از دوره آزمایش بتا هزینه بپردازند. متصدیان از GAL برای سیگنال دادن به مقدار مجموعه داده استفاده می‌کنند.

آینده پروژه پروجکت گلکسی چگونه خواهد بود؟

پروجکت گلکسی به یک مشکل اساسی می‌پردازد که بسیاری از پروتکل‌ها و سازمان‌های بلاک چین در محیط وب۳ با آن مواجه هستند. توانایی‌های پروژه و تقاضای بازار برای راه‌حل‌های آن با رشد شگفت‌انگیز آن حتی قبل از عرضه کوین‌اش نشان داده می‌شود. اولویت ایجاد اتحاد با نهاد‌های مهمی مانند سولانا و زنجیره BNB قبل از انتشار توکن آن نشان می‌دهد که Project Galaxy یک استراتژی رشد بلندمدت دارد. در بازار فعلی، داشتن یک محصول قبل از صدور توکن به یک کیفیت غیرعادی تبدیل می‌شود.

پیش‌بینی قیمت در حال حاضر امکان‌پذیر نیست؛ زیرا کوین GAL قرار است در بایننس لانچ‌پول عرضه شود. با این حال، پروجکت گلکسی، آینده‌امیدوار‌کننده‌ای در پیش رو دارد، بنابراین دور از ذهن نیست که به محض عرضه به زودی شاهد رشد قیمت GAL باشیم. پروجکت گلکسی توسط یک جامعه پشتیبانی می‌شود و یک نقشه راه کامل در آینده (که شامل اوراکل‌های اعتباری و نسخه‌های V۲ شبکه و اجزای برنامه آن است) برنامه‌ریزی شده است، بنابراین انتظار می‌رود که حتی بیشتر گسترش یابد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست