بنر اوکی اکسچنج

بنر ارزتودی

ارز دیجیتال رادیو کاکا (Raca) چیست؟

ارز دیجیتال رادیو کاکا (Raca) چیست؟

حدود دو دهه پیش، بازی‌های کامپیوتری دو بعدی بودند، کنسول‌های بازی و رایانه‌های نسل اول به قدرتمندی اکنون نبودند و عملکرد بازی‌ها بسیار محدود بود. با گذشت زمان و ورود نمایشگرهای جدید با کیفیت‌های متفاوت، دنیای بازی‌ها نیز تغییر کرد؛ فاصله بین دنیای مجازی و واقعی به مرزهای باریکی رسید.

در دنیایی که تکنولوژی روز به روز پیشرفته‌تر می‌شود، فناوری‌هایی مانند بلاک چین با سرعت سرسام‌آوری در حال جابجایی مرزهای واقعیت و مجازی هستند. یکی از جنبه‌های کلیدی بازی‌ها این است که کاربران به طور عمیق در بازی فرو روند و گذر زمان را احساس نکنند؛ این اتفاق به معنی تجربه جذاب برای کاربران است. پروژه‌های Gamefi برای رسیدن به ایجاد جهان‌های مجازی اما واقع‌گرایانه و تجربه کاربری جذاب از هیچ کاری دریغ نمی کنند. یکی از این پروژه‌های جذاب و هیجان‌انگیز رادیو کاکا (Radio CaCa) است که در حوزه بلاک چین، متاورس و بازی‌های مجازی اما واقعی بسیار پر سر و صدا عمل کرده است.

البته رادیو کاکا چیزی بیش از یک پلتفرم متاورس است و ویژگی‌های زیاد دیگری نیز دارد که باعث محبوبیت و معروفیت آن شده است. این پلتفرم ارز رمزنگاری مختص به خودش را با نام RACA دارد که به طور همزمان در چندین شبکه مستقر است.

رادیو کاکا (Radio Caca) چیست؟

رادیو کاکا یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) است که تیم آن متشکل از متخصصان با تجربه در فناوری سه بعدی هستند؛ هدف آن‌ها از ارائه این پروژه، ایجاد دنیای مجازی در یک  قالب جدید برای افراد علاقه‌مند به بلاک چین و تکنولوژی است. این پروژه مباحث داغ این روزها مانند NFT، بازی‌های بلاک چینی برای کسب درآمد حین بازی (P2E) و Defiها را قصد دارد ترکیب کند تا در یک پلتفرم به کاربران ارائه دهد.

رادیو کاکا (Radio CaCa) برای توسعه پلتفرم خود با شرکت بزرگ Maya Musk Mystery BOX که در حوزه NFT فعالیت می‌کند و نیز با مجموعه بازی‌های USM Metaverse همکاری کرده است و مدیریت انحصاری NFTهای شرکت Maya Musk در اختیار دارد؛ این شرکت توکن‌های غیرمثلی خاصی را می‌سازد و به عنوان یکی از ارزشمندترین NFTهای فروخته شده در پلتفرم رادیو کاکا، می‌توان به MPB) Matrix Plus Box) اشاره کرد.

رادیو کاکا چیست؟

مجموعه USM Metaverse در حوزه بازی‌های متاورس با زیرساخت‌هایی که توسط دو شرکت Tencent و Roblox توسعه داده می‌شوند، فعالیت می‌کند. USM، یک بلاک چین لایه دوم، با هدف ساخت بازی‌های متاورسی با کارایی هر چه بهتر توسعه یافته است؛ این بازی‌ها به دنیای واقعی ما شباهت بسیار زیادی دارند، بازیکن‌ها می‌توانند خرید کنند، با دیگر شخصیت‌ها به گفتگو بپردازند و دقیقا مانند دنیای واقعی عمل کنند!

توکن RACA چیست؟

RACA توکن بومی پلتفرم Radio Caca محسوب می‌شود که روی شبکه هوشمند بایننس یا همان Binance Smart Chain توسعه یافته و بر اساس استاندارد Bep-20 ساخته شده است. کاربران می‌توانند از رمز ارز RACA برای خرید NFT، تجهیزات و… در متاورس Raca استفاده کنند. به عنوان مثال، اگر کاربری بخواهد خرید زمین در متاورس انجام دهد، باید با Raca هزینه آن را پرداخت کند.

RACA توسط اتریوم، OKExChain، Binance Smart Chain و (در آینده) زنجیره USM پشتیبانی می‌شود. در کنار NFTها، RACA یکی از ابزارهای اصلی مبادله ارزش در متاورس است.

تعداد کل توکن‌های در گردش راکا حدودا ۴۴۴ بیلیون واحد است و به شرح زیر توزیع شده‌اند:

تعداد توکن‌ها و وضعیت توزیع آنها

 • ۶۴ درصد برای راه‌اندازی نقدینگی اولیه
 • ۱۰ درصد برای توکن‌سوزی
 • ۴ درصد برای شرکای تجاری
 • ۸ درصد برای سرمایه‌گذار‌های آینده
 • ۶ درصد برای بازاریابی و توسعه
 • ۶ درصد برای اعضای تیم توسعه
 • ۲ درصد برای فارمینگ

هدف و ایده پروژه رادیو کاکا

همانطور که گفتیم پلتفرم رادیو کاکا از دیفای، NFTها و بازی‌های مدل کسب درآمد تشکیل شده است؛ هدف اصلی این پلتفرم ترکیب حوزه‌های مختلف ارزهای دیجیتال در قالب یک پلتفرم واحد است. کاربران می‌توانند به راحتی در حین بازی کردن درآمد کسب کنند، توکن‌‌های غیر مثلی MPB را خریداری و سپس به فروش برسانند و یا با استیک کردن به کسب درآمد بپردازند.

پلتفرم Radio Caca قصد دارد تا با ارائه و عرضه توکن‌های غیر مثلی (NFT) ارزشمند، با رقبایی همچون Hashmasks، CryptoPunks و Bored Ape Yacht Club که باارزش‌ترین NFTها را عرضه کردند، رقابت کند.

پلتفرم Radio Caca چگونه کار می‌کند؟

رادیو کاکا با ترکیب حوزه‌های مختلف کریپتوکارنسی یک پلتفرم واحد توسعه داده است که برای خرید و فروش NFTها و بازی‌های متاورس USM مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پلتفرم از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

۱. بخش Raca Cross Chain

در این بخش می‌توانید توکن‌های ورژن ۱ راکا به ورژن ۲ روی شبکه هوشمند بایننس تبدیل کنید. اگر می‌خوهید در این پلتفرم روی شبکه Binance Smart Chain خرید و فروش کنید، باید توکن‌های خود را به RACA ورژن ۲ تغییر دهید. دیگر شبکه‌هایی که توکن راکا در آن‌ها فعال است، در این بخش نیز قابل مشاهده می‌باشد.

این توکن را می‌توانید روی شبکه‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین خریداری کنید؛ همچنین تیم سازنده آن قصد دارند RACA را به زودی روی دو شبکه سولانا و OEC عرضه کنند.

۲. بخش Earn

کاربران در Earn با استیک کردن توکن‌های RACA و نیز توکن‌های غیر مثلی این شبکه به کسب درآمد بپردازند.

۳. بخش Metamon

متامون (Metamon) یکی از بازی‌های مبتنی بر بلاکچین هوشمند بایننس در پلتفرم Radio Caca است؛ کاربران و بازیکنان در بازی می‌توانند متامون‌های مختلف را جمع‌آوری کنند و یا به عنوان کلکسیون معامله کنند.

متامون

نکته: تمام آیتم‌ها در بازی متامون، توکن‌های بی‌همتا هستند و کاربران مالکیت کامل روی آن‌ها دارند.

۴. بخش USM Metaverse

متاورس ایالات متحده ماه (United States of Mars) یا به اختصار USM Metaverse از پروژه‌های هیجان‌انگیز رادیو کاکا است که در سال ۲۰۲۱ به صورت جهانی سه بعدی برای کاربردهای مختلف توسعه و راه‌اندازی شد. کاربران در این جهان سه بعدی می‌توانند زمین بخرند، املاک خود را بسازند، تجارت کنند و از ویژگی‌های جدید و جذاب دیگری که در آن وجود دارد استفاده کنند.

متاورس USM

۵. بخش USM Chain

متاورس USM قصد دارد یک بلاک چین عمومی مخصوص، در فضای متاورس خود توسعه دهد که بتواند با سایر بلاک چین‌ها ارتباط داشته باشد. از آنجا که USM به عنوان یک راهکار لایه دوم در بلاک چین اتریوم عمل می‌کند، اما لایه دوم اتریوم نمی‌تواند به طور کامل نیازهای این شبکه را برطرف کند؛ به همین دلیل تصمیم دارد از شبکه مخصوص خود به نام USM Chain استفاده کند.

۶. بخش NFT Market (بازار توکن‌های غیر مثلی)

در این بخش کاربران می‌توانند NFTها، کاراکترهای بازی Metamon و USM و همچنین ایردراپ توکن‌های غیر مثلی را در پلتفرم رادیو کاکا خرید و فروش کنند.

بازار توکن‌های غیر مثلی

نقشه راه پلتفرم Radio Caca 

مراحل توسعه پروژه رادیو کاکا (Radio Caca) به شرح زیر است:

 • شهریور ۱۴۰۰ (Sep 2021)

راه‌اندازی بازار NFT

 • مهر ۱۴۰۰ (Oct 2021)

طراحی و توسعه بازی متامون

 • آذر ۱۴۰۰ (Dec 2021)

راه‌اندازی بازی متاورس USM

 • خرداد ۱۴۰۱ (Jun 2022)

توسعه شبکه اصلی USM Chain

تیم سازنده رادیو کاکا

از توسعه‌دهندگان این پروژه جذاب اطلاعات دقیقی در دسترس نیست؛ اما به صورت کاملا علنی شرکت Maye Musk مدل و متخصص تغذیه کانادایی و مادر ایلان ماسک از این پلتفرم حمایت می‌کنند.

از کجا می‌توانیم توکن RACA خریداری کنیم؟

برای خرید توکن RACA می‌توانید از صرافی‌های متمرکز کوینکس، پولونیکس، LB Bank، OKX، MEXC و Gate.io و همچنین صرافی‌های غیرمتمرکز یونی سواپ، پنکیک سواپ، زیرو ایکس و DODO استفاده کنید.

کلام آخر

محبوبیت جهان‌های مجازی نزدیک به واقعیت، بازی‌های بلاکی چینی با مدل کسب درآمد و هنرهای NFT باعث شدند تا پلتفرم‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند، در این زمینه بیشتر تلاش کنند و رشد و پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

رادیو کاکا یکی از این پلتفرم‌ها است که تلاش کرده تا تمام این خدمات را در یک سازمان مستقل غیرمتمرکز به کاربران ارائه دهد. شما در این پلتفرم با استفاده از توکن بومی آن به نام RACA می‌توانید بازی کنید، در دنیای متاورس قدم بزنید و زمین خریداری کنید، توکن‌های غیر مثلی ارزشمند خرید و فروش کنید.

سوالات متدوال

سوالات متداول


هدف از توسعه رادیو کاکا (Radio Caca) چیست؟

رادیو کاکا یک سازمان مستقل غیرمتمرکز است که تیم آن متشکل از متخصصان با تجربه در فناوری سه بعدی هستند؛ هدف آن‌ها از ارائه این پروژه، ایجاد دنیای مجازی در یک  قالب جدید برای افراد علاقه‌مند به بلاک چین و تکنولوژی است.

توکن RACA چیست؟

RACA توکن بومی پلتفرم Radio Caca محسوب می‌شود که روی Binance Smart Chain توسعه یافته و بر اساس استاندارد Bep-20 ساخته شده است.

پلتفرم Radio Caca چگونه کار می‌کند؟

رادیو کاکا با ترکیب حوزه‌های مختلف کریپتوکارنسی یک پلتفرم واحد توسعه داده است که برای خرید و فروش NFTها و بازی‌های متاورس USM مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست