اوکی اکسچنج

شبکه ریوین (Revain) چیست؟ معرفی توکن بومی REV

معرفی پلتفرم Revain

پلتفرم بررسی رمز ارز ریوین (Revain) یک شبکه بررسی غیرمتمرکز مبتنی در بستر بلاک چین است. همچنین پلتفرم Revain دارای یک اکوسیستم توکن دوگانه است که شامل توکن REV بومی و توکن RVN می‌شود. این بستر برای حفاظت از اکوسیستم خود در برابر کلاهبرداری‌ها و فحاشی‌ها، از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند. علاوه بر این، پلتفرم بررسی رمزنگاری Revain محبوب‌ترین، صادقانه‌ترین و مفیدترین بررسی‌ها را بر اساس چندین الگوریتم سنجش نویسندگان و بررسی‌های خود محاسبه کرده و نمایش می‌دهد.

مشاهده: قیمت لحظه‌ای ریوین 

پلتفرم بررسی رمزنگاری Revain معماری مقیاس‌پذیر را ارائه می‌دهد که برای اهدافی فراتر از ارزیابی پروژه‌های رمزنگاری و بلاک چین مفید است. در این مقاله قصد داریم این پلتفرم و همچنین نحوه استفاده ریوین از فناوری هوش مصنوعی و وضعیت‌های مختلفی که بر روی نویسنده تأثیر می‌گذارد را مورد بررسی قرار دهیم.

ریوین چیست؟

ریوین پلتفرمیست برای بررسی ارز‌های دیجیتال روی بلاک چین بیت کوین که از فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی در اکوسیستم خود استفاده می‌کند. این سیستم برای کسانی که بررسی‌های دقیقی انجام می‌دهند، سیستم پاداشی را در نظر گرفته است. همانطور که می‌دانید پلتفرم‌های سنتی و متمرکز در برابر هیچ گونه از خطرات مانند دستکاری، سانسور و هرزنامه‌ها مصون نیستند. اما هیچ چالش و خطر این چنینی سیستم ریوین را تهدید نمی‌کند.

نام (نماد) Ravencoin (RVN)
وبسایت Ravencoin.org
وایت پیپر Ravencoin Whitepaper
مارکت بایننس و هیوبی

کاربران با استفاده از توکن بومی RVN در ارزیابی‌ها و مشارکت‌های سیستم شرکت می‌کنند و توکن دوگانه پاداش می‌گیرند. توکن RVN نیز مانند یک توکن کاربردی عمل می‌کند. در مورد این دو توکن در ادامه مقاله توضیحات بیشتری ارائه می‌شود. پلتفرم بررسی ریوین شفاف، غیرمتمرکز و غیرقابل تغییر است که جایگزینی برای خدمات بررسی آنلاین موجود، تجاری شده و متمرکز را ارائه می‌کند. همچنین بر اساس مشهوریت نویسنده، هر بررسی شامل یک “وزن” است. این سطح با ارائه ارزیابی‌های معتبر صادقانه در مورد محصول یا خدمات شرکت، افزایش می‌یابد.

پلتفرم Revain چگونه کار می‌کند؟

برای ایجاد یک پلتفرم خودپایدار و قابل اعتماد، پلتفرم بررسی غیرمتمرکز Revain از نقش‌ها و مسئولیت‌های متعددی در داخل اکوسیستم خود استفاده می‌کند. نقش‌ها شامل “کارشناس” با چندین مدرک و جوایز برای وزن نویسنده و رتبه‌بندی کارما است. ریوین همچنین یک سیستم فکری دارد که از آن برای انجام ارزیابی‌های خود استفاده می‌کند.

پلتفرم بررسی Revain چگونه کار می‌کند؟

این اکوسیستم جهت جلوگیری از هر گونه خطر احتمالی از محدودیت‌هایی در زیرساخت کد استفاده می‌کند. مثلاً محدودیت‌ در نوشتن نظرات روزانه (تنها ۵ نظر در روز مجاز است)، علاوه بر این کاربران امکان حذف یا تغییر نظر خود را ندارند. البته کاربران می‌توانند تنها یک بار در ماه برای نویسندگانی که سطح ۵ یا بالاتر را دارند، نظرات خود را ویرایش کنند.

سیستم فکری

عضو جدا نشدنی سیستم فکری، فناوری هوش مصنوعی است. هنگامی که کاربران به دنبال بررسی هستند، ممکن است نظرات و محتوای با کیفیت پایین و قدیمی را ببینند. این محتوا‌ها ممکن است شامل اطلاعات شخصی، توهین، فحاشی‌ها، لینک‌های ویروسی و غیره باشد. یا حتی وجود حساب‌های جعلی که توسط ربات‌ها ساخته شده‌اند.

اینجاست که سیستم فکری هوش مصنوعی ریوین به کار می‌آید. سیستم فکری متن را با بازنگری و طبقه‌بندی آن در محدوده‌های از پیش تعریف شده ارزیابی می‌کند. سیستم هوش مصنوعی Revain طول متن و محتوای آن را اسکن می‌کند. به طور خلاصه، سیستم هوش مصنوعی ریوین مبتنی بر بیش از ۲ میلیون ارزیابی مختل اینترنتی به عنوان نمونه آموزشی است.

هر ارزیابی با دقت به عنوان “مفید” یا “بی فایده” برچسب‌گذاری می‌شود. بررسی‌های نمونه آموزشی از انجمن‌های مربوطه، مجموعه داده‌های اخبار نادرست مختلف (با برچسب “بی فایده”) و “بررسی گروه‌های محصولات مختلف از مجموعه بزرگ داده‌های آمازون” جمع‌آوری شده‌اند. سیستم فکری هوش مصنوعی Revain مسئول اطمینان از مشروعیت، صداقت، و قابل اعتماد بودن بررسی محصول و خدمات است. پس از تجزیه و تحلیل و ارزیابی، نظر‌ها بر اساس ارتباط، تخصص نویسنده و سطح تعهد رتبه‌بندی می‌شوند.

منظور از وزن نویسنده چیست؟

پلتفرم بررسی Revain از وزن نویسنده برای تعیین میزان تعهد کاربر به برنامه استفاده می‌کند. علاوه بر این، وزن نویسنده می‌تواند بر سایر جنبه‌های اکوسیستم Revain، مانند وزن نظرات تأثیر بگذارد. با وزن دهی نویسنده، ۱۰ سطح و ۸ “وضعیت” وجود دارد که نویسنده باید برای رسیدن به آن تلاش کند. هر سطح برای تعیین رتبه کارشناسی ارشد پلتفرم در حال آماده شدن است. در طول پنج مرحله اول، وزن نویسنده افزایش خواهد یافت.

منظور از وزن نویسنده چیست؟

در سطح شش، وزن او دو برابر می‌شود. وقتی نویسنده به سطح هشت می‌رسد سه برابر می‌شود و وقتی به سطح ده می‌رسد وزن او چهار برابر می‌شود! رسیدن نویسنده به هر سطح و موقعیت، شامل فرصت‌ها و تعهدات جدید خواهد بود. به عنوان مثال، سطح دوم به نویسندگان اجازه می‌دهد تا در مورد نظرات دیگران اظهار نظر کنند و از گزینه “پسندیدن” و “نپسندیدن” استفاده کنند. در سطح ۴ نویسندگان می‌توانند در صورتی که کاربری را اسپم یا جعلی شناسایی کنند به پلتفرم گزارش دهند. سطح ۶ نویسندگان می‌توانند نظرات خود را تغییر دهند. در سطح ۷ نیز کاربران می‌توانند با تیم ریوین بحث و صحبت کنند.

وضعیت نویسنده

علاوه بر وزن، نویسنده‌ها حالت وضعیت نیز دارند که براساس سطح مشارکت آن‌ها در پلتفرم مشخص می‌شود. وضعیت‌ها در پروفایل نمایش داده می‌شوند. البته در لحظه تنها یک وضعیت می‌تواند فعال باشد. وضعیت “ساکن” در پایین سلسله مراتب وضعیت‌ها قرار دارد که آن هم برای افرادی که حداقل یک نظر در هفته نوشته‌اند، می‌باشد. بعد از ساکن وضعیت “علاقمند” وجود دارد. برای رسیدن به این وضعیت نویسندگان باید حداقل یک بررسی در هر دو هفته به مدت سه ماه داشته باشند.

وضعیت چهارم “مقیم” است؛ در این شرابط شما باید حداقل یک بررسی در هر ماه و برای مدت ۶ ماه بنویسید. وضعیت “فالوور فعال” وضعیت بعدی است که افراد ممکن است به آن دست یابند. سطح پنج رتبه “تجربه” را باز می‌کند، سطح هشت موقعیت “Stager” را باز می‌کند و سطح نه وضعیت “Cryptomaniac” را باز می‌کند. کاربران اکنون می‌توانند برای تبدیل شدن به یک Revain Expert درخواست دهند.

کارشناسان Revain

در نظر داشته باشید که Revain عنوان “کارشناس” را به کاربرانی اعطا می‌کند که به طور منظم فعال هستند و نظرات با کیفیت بالا را در بررسی‌ها ارائه می‌دهند و همچنین تمایل به کمک به پلتفرم را دارند. علاوه بر این، کارشناس بودن ریوین، فرصت‌های بیشتری را در اختیار کاربر می‌گذارد.

در صفحه کارشناسان، هر Expert دارای کارت نویسنده Expert سفارشی شده و مخصوص به خود است. کاربرانی که به کارشناس ریوین تبدیل شوند، وضعیت آن‌ها تغییر می‌کند و در پروفایل آن‌ها به نمایش گذاشته می‌شود و همچنین در هر بررسی که انجام می‌دهند ظاهر می‌شود. در نتیجه، بررسی‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند و ممکن است بر شهرت اینترنتی برند تأثیر بگذارند.

کارشناسان Revain

هر هفته، Revain لیستی از “شرکت‌های برجسته” را منتشر می‌کند که توسط کارکنان Revain انتخاب شده‌اند. کارشناس ریوین می‌توانند توصیه‌هایی به مشاغل در لیست را ارسال کنند و در مقابل توکن RVN دریافت کنند. تیم ریوین از کارشناسان خود دعوت می‌کند تا به طور منظم در گفتگو‌های اختصاصی شرکت کنند. کارشناسان ممکن است به طراحی پلتفرم بررسی Revain کمک کنند و هرگونه نقص یا مشکلی را که ممکن است مصرف‌کنندگان با آن مواجه شوند را نشان دهند.

اگر می‌خواهید به یک کارشناس ریوین تبدیل شوید باید وزن نویسنده نهم فعال را داشته باشید و همچنین برای کارشناس شدن به تیم درخواست آنلاین خود را ارسال کنید. وضعیت کاربران در اکوسیستم ریوین هر ماه یکبار به روز می‌شود. اگر کارشناسان برای مدت طولانی غیر فعال باشند، حق کسب این رتبه را از دست خواهند داد.

کارما

کارما معیاری است که جهت بررسی اهمیت نظرات به نویسندگان داده می‌شود. هر چه کارمای یک نویسنده بالاتر باشد، نقد‌های او بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. کارما انواع مختلفی از اقدامات کاربر را در محاسبات خود گنجانده است. این ویژگی شامل لایک‌ها و دیس لایک‌های دریافت‌شده از نظرات، میزان نمایش داده شده در پروفایل آن‌ها و اینکه آیا نویسنده نقد‌های ممنوعه‌ای دارد یا خیر را پوشش می‌دهد.

علاوه بر این، اگر نویسنده نظرات یا بیوگرافی خود را در صفحه «رتبه‌بندی نویسندگان» (رتبه‌بندی وضعیت‌های ذکر شده در بالا و سطوح پروفایل) لایک دریافت کند، نویسندگان کارمای بیشتری کسب می‌کنند. همچنین اگر نویسنده‌ای در رتبه‌بندی نویسندگان لایک بگیرد، ۳ کارما دریافت می‌کند. در آخر هم اگر نویسنده بتواند از یک کارشناس ریوین لایک بگیرد، ۵ کارما به دست می‌آورد.

بررسی وزن

نویسندگان علاوه بر وزن، بررسی‌هایی نیز دارند. وزن بررسی‌ها به نوبه خود ممکن است بر رتبه‌بندی کل یک شرکت تأثیر بگذارد. هر چه وزن بررسی بیشتر باشد، اثر مرور بر وزن کل بیشتر خواهد بود. در نتیجه، “بررسی که یک شرکت رتبه ۳ و وزن ۲ دارد، تأثیری مشابه دو بررسی میباشد که یک شرکت رتبه ۳ و وزن ۱ دارد و بر کل رتبه‌بندی تاثیر می‌گذارد.

بررسی وزن

بررسی وزن تحت تأثیر سه معیار اصلی است، اولین معیار، میزان کارشناسی نویسنده است، که نویسندگان سطح بالاتر وزن بیشتری دارند. دومین عامل سن بررسی است. هرچه بررسی قدیمی‌تر باشد، ممکن است کمتر مرتبط شود. در نتیجه، Revain از روش کاهش وزن برای بررسی استفاده می‌کند. هرچه بررسی قدیمی‌تر باشد، در دراز مدت وزن کمتری به آن تعلق می‌گیرد. سومین عنصر محبوبیت است که بر وزن آن تأثیر می‌گذارد. حساب‌های کاربری تأیید شده می‌توانند وزن یک نظر را با پسندیدن یا متنفر کردن آن تغییر دهند. در نتیجه، بررسی وزن  در هر تعامل ۱٪ افزایش یا کاهش می‌یابد.

سیستم رتبه‌بندی و رتبه‌بندی شرکت

ریوین از سه فرمول برای نمایش کیفیت یک شرکت استفاده می‌کند: دسته‌بندی شرکت، رتبه شرکت و امتیاز شرکت. دسته‌بندی شرکت متشکل از میانگین کل رتبه‌های ارائه توسط نویسندگان در بررسی‌ها است. ریوین بر اساس الگوریتم‌های دسته‌بندی‌هایی را سازماندهی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا آن‌ها را بر اساس دسته‌بندی جستجو کنند. شاخصی که در بین سایر شرکت‌های دیگر در دسته مربوطه قرار دارد، رتبه شرکت است. در نهایت، هر سازمان یک امتیاز شرکت منحصر به فرد دریافت می‌کند. امتیاز شرکت معیاری است که میزان علاقه کاربران به پروژه را نشان می‌دهد. امتیاز بالاتر می‌تواند بر رتبه کلی یک شرکت تأثیر بگذارد.

معرفی توکن REV

توکن بومی ERC-۲۰ چند کاربردی REV که در سپتامبر ۲۰۱۷ عرضه شد، که به عنوان توکن اصلی پروژه عمل می‌کند. انگیزه‌ایی برای نویسندگان و کاربران است تا با فعالیت در پلتفرم این توکن را دریافت کنند. توکن REV (قبلاً “توکن R”) یک دارایی سبک است که در چندین صرافی رمزنگاری فهرست شده است. ارزش توکن REV کاملاً به عملکرد بازار آزاد بستگی دارد و در نتیجه ممکن است در مواقعی نوسانات قیمتی را نشان دهد. توکن‌ها REN برای تبدیل RVN به قیات یا سایر ارز‌های دیجیتال موجود در صرافی‌های مختلف استفاده می‌شود.

توکن RVN

توکن RVN در پلتفرم revain.org دومین توکن در سیستم توکنومیک دوگانه است. این توکن در درجه اول برای پاداش دادن به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان استفاده می‌شود. قیمت‌گذاری ثابتی نیز دارد. ارزش RVN به صورت زیر محاسبه می‌شود:

(۱ USDC + ۱ TUSD + ۱ USDT) / ۳. در نتیجه، انتظار می‌رود که توکن RVN تقریباً یک دلار آمریکا ارزش داشته باشد.

نتیجه پایانی

به طور کلی ریوین (Revain) یک شبکه بررسی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین با ساختار پاداش دوگانه است که از توکن REV و همچنین رمز ارز RVN استفاده می‌کند. هر چه تعداد کاربران و خریداران آنلاین بیشتر می‌شود، محبوبیت سیستم‌های بررسی نیز افزایش می‌یابند. از سوی دیگر، اکوسیستم رمزنگاری Revain یک پلتفرم بررسی نسل بعدی است که به هر کسی اجازه می‌دهد نویسنده باشد و در ازای ارائه نظرات خود پول دریافت کند.

تغییر نظرات در این پلتفرم تنها تحت شرایط سختی مانند رسیدن به سطوح بالا، ممکن است. اکوسیستم ریوین جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل برای مثال محتوا‌ها و نظرات قدیمی و بی‌کیفیت از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه کاربر استفاده می‌کند. علاوه بر این، این امر قابلیت اطمینان و صداقت بررسی‌ها و رتبه‌بندی‌های شرکت را افزایش می‌دهد.

سوالات متدوال

سوالات متداول

پلتفرم ریوین چیست؟

ریوین پلتفرمی است برای بررسی ارز‌های دیجیتال روی بلاک چین بیت کوین که از فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی در اکوسیستم خود استفاده می‌کند.

چه انگیزه‌ای برای نویسندگی در پلتفرم ریوین وجود دارد؟

نویسندگانی که در این پلتفرم فعالیت می‌کنند، در ازای پاداش می‌توانند توکن REV یا ریوین دریافت کنند.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما با ارز دیجیتال ریوین نوشته شده است و ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست