اوکی اکسچنج

آشنایی با شبکه ریکوئست و توکن بومی REQ

شبکه ریکوئست چیست؟

در سراسر جهان، روشی که مردم برای پرداخت و خرید روزانه خود استفاده می‌کنند، در حال تغییر است. کسب‌وکار‌های بیشتری به لطف پردازنده‌های اصلی پرداخت مانند مسترکارت شروع به پذیرش پرداخت‌های ارز دیجیتال کرده‌‌اند. صد‌ها پلتفرم مالی غیر متمرکز از جمله آوه، تزوس، یونی‌سواپ، آوالانچ و تتا نیز در صنعت کریپتو ایجاد شده است. کاربران ارز‌های دیجیتال از این پلتفرم‌ها برای امور مالی، بیمه و سایر خدمات استفاده می‌کنند. با این حال، مکانیسم‌های سنتی صورت‌حساب برای پرداخت‌ها علی‌رغم پیشرفت سریع در پذیرش و استفاده از کریپتو‌، همچنان به‌طور باورنکردنی ناکارآمد هستند. از این رو، اکثر کسب و کار‌ها به دنبال یک روش پرداخت هستند که تمام تراکنش‌ها را متمرکز می‌کند. شبکه ریکوئست (REQ) به طور ویژه برای رفع این خواسته، طراحی شده است! در ادامه این مقاله به معرفی شبکه ریکوئست (request) و نحوه کار آن می‌پردازیم.

شبکه ریکوئست چیست؟

شبکه ریکوئست یک سیستم غیرمتمرکز است که ایجاد، توزیع و یا تکمیل درخواست‌های پرداخت را آسان‌تر می‌کند. در این پلتفرم، شرکت‌ها و افراد می‌توانند درخواست‌ها را برای دریافت یا ارسال پرداخت کنند. این درخواست‌ها به طور مستقیم و بدون واسطه رسیدگی می‌شود. ارز‌های رمزنگاری شده مانند اتریوم، ERC۲۰، پالیگان، سلو، فانتوم و ارز Near برای درخواست پرداخت و هم برای پرداخت واقعی استفاده می‌شوند.

شبکه ریکوئست

علاوه بر این، از آنجایی که هر تراکنشی که روی پلتفرم رخ می‌دهد تغییر ناپذیر است، می‌توان از تقلب و دستکاری داده‌ها جلوگیری کرد. شبکه ریکوئست با ذخیره‌سازی داده‌ها به صورت غیرمتمرکز، تضمین می‌کند که هیچ کس مالک شبکه نیست. هنگامی که یک درخواست پرداخت جدید صادر می‌شود، پلتفرم هزینه استخراج‌کننده را برای جلوگیری از استفاده مخرب دریافت می‌کند. برای کاهش تعداد توکن‌های REQ در گردش، کارمزد دریافت شده روی یک قرارداد هوشمند اتریوم قرار می‌گیرد و به طور منظم سوزانده می‌شود.

مشکل پرداخت سیستم‌های سنتی چیست؟

کسب و کار‌های سرتاسر جهان باید فاکتور‌های هر دو طرف را با روش سنتی صورتحساب ذخیره کنند. هر دو گروه می‌توانند در مکان‌های مختلف در سراسر جهان یا حتی خارج از یک کشور باشند. اطلاعات فاکتور پیچیده‌ای است، قابلیت همکاری و سازگاری بین سیستم‌ها کم است و حسابداری دستی منجر به خطا می‌شود. از این رو، سیستم‌های پرداخت سنتی ناکارآمد هستند و باید تغییر کنند. شبکه ریکوئست راه‌حلی برای این مشکل ارائه کرده است.

شبکه ریکوئست چه کار متفاوتی انجام می‌دهد؟

تمام درخواست‌های پرداخت توسط شبکه ریکوئست در یک فضا جمع‌آوری می‌شود. این امکان را برای کسب‌وکار‌های خدماتی مانند حسابرسی، صورت‌حساب، پردازش پرداخت و حسابداری ارائه می‌کنند، فراهم می‌کند که یک نقطه دسترسی واحد داشته باشند. با این کار اساساً از شر هرگونه ناکارآمدی سیستم فاکتور حسابداری مضاعف خلاص می‌شود. با توجه به مجوز‌های اعطا شده به کاربران در سایت، دسترسی به اطلاعات فراهم شده است.

پرداخت به وسیله شبکه ریکوئست

شبکه ریکوئست چگونه کار می‌کند؟

شبکه ریکو‌ئست یک دفتر کل غیرمتمرکز معتبر است که تمام داده‌ها را (مقدار واقعی را برای همه تراکنش‌ها نشان می‌دهد) نگهداری می‌کند. برای ایجاد یک درخواست پرداخت، هر کاربر پلتفرم می‌تواند در دفتر کل درخواست بنویسد. هنگامی که درخواست انجام می‌شود، گیرنده در سراسر شبکه از آن مطلع می‌شود. پس از بررسی قوانین و مالیات، درخواست به زودی پرداخت می‌شود. این امکان وجود دارد که بعداً فاکتور ایجاد شده در دفتر کل غیرمتمرکز معتبر را برای بررسی، احراز هویت یا اثبات پرداخت مشاهده کنید.

شبکه ریکوئست می‌خواهد این عملکرد را ساده، شخصی، انعطاف‌پذیر و ایمن نگه دارد. دروازه‌های ریکوئست به کاربران اجازه می‌دهند بدون نگرانی در مورد قرارداد‌ها، کتابخانه‌ها یا هزینه‌های گس از اتریوم استفاده کنند. سیستم فایل بین سیاره‌ای (IPFS)، که توسط فایل کوین پشتیبانی می‌شود، جایی است که اکثر داده‌های موجود در شبکه ریکوئست نگهداری می‌شود. این ویژگی شبکه را قادر می‌سازد تا با هزینه کم و توان عملیاتی بالا کار کند. علاوه بر این، داده‌های ذخیره شده با رمزنگاری منحنی بیضوی محافظت می‌شود و فقط برای کسانی که به آن نیاز دارند در دسترس است.

نحوه کار شبکه ریکوئست

علاوه بر این‌ها، شبکه ریکوئست از یک معماری لایه‌ای استفاده می‌کند که در آن هر لایه به صورت جداگانه وظیفه مشخصی دارند. در نتیجه، این لایه‌ها را می‌توان بدون تأثیر در شبکه به‌عنوان یک کل اصلاح یا بهبود بخشید. چهار لایه انتزاع وجود دارد:

  • لایه منطقی درخواست: ساختار‌های داده درخواست پرداخت را تعریف می‌کند.
  • لایه تراکنش: این لایه مسئول تراکنش‌هایی است که به لایه دسترسی به داده‌ها ارسال می‌شود.
  • لایه دسترسی به داده: فرمت داده‌ها را قبل از ذخیره‌سازی مدیریت می‌کند.
  • لایه ذخیره‌سازی: ذخیره‌سازی و بازیابی داده‌ها توسط لایه ذخیره‌سازی انجام می‌شود.

آشنایی با توکن REQ

توکن بومی شبکه ریکوئست، توکن REQ است. تراکنش‌های شبکه باید قانونی باشد و این مسئولیت به عهده توکن است. به لطف توکن، شبکه از نظر زیرساخت و ارز مستقل‌تر می‌شود که آن را قادر می‌سازد بر روی بلاک چین‌های متعدد خارج از بلاک چین کار کند. با اجرای یک نود، کاربران می‌توانند توکن REQ را نیز سپرده‌گذاری کنند.

علاوه بر این توکن REQ برای پرداخت تراکنش‌ها استفاده می‌شود و از ارسال هرزنامه‌ها به کاربران جلوگیری می‌کند. به منظور جلوگیری از تورم و پایین نگه داشتن قیمت توکن REQ، کارمزد سوزانده می‌شود. این توکن همچنین از طریق رای‌گیری زنجیره‌ای، برای اهداف حکومتی استفاده می‌شود.

نتیجه پایانی

شبکه ریکوئست پروتکلی است که با امکان دادن به کاربران برای ارسال درخواست‌های پرداخت و دریافت پول، تکراری بودن سیستم‌های صورتحساب سنتی را حذف می‌کند. پلتفرم به صورت غیرمتمرکز اطلاعات پرداخت را نگه می‌دارد که اشخاص ثالث ممکن است با اجازه به آن دسترسی داشته باشند. توکن REQ، ارز بومی پلتفرم، به عنوان کارمزد تراکنش برای جلوگیری کردن از کلاهبرداری دریافت می‌شود. در واقع توکن REQ پایه و اساس شبکه ریکوئست است.

سوالات متدوال

سؤالات متداول


شبکه ریکوئست چیست؟

شبکه ریکوئست یک سیستم غیرمتمرکز است که ایجاد، توزیع و یا تکمیل درخواست‌های پرداخت را آسان‌تر می‌کند.

معماری لایه‌ای شبکه رکوئست چه لایه‌هایی دارد؟

لایه منطقی درخواست، لایه تراکنش، لایه دسترسی به داده، لایه ذخیره‌سازی

توکن REQ چه مسئولیتی در شبکه رکوئست دارد؟

مسئولیت قانونی بودن تراکنش‌های شبکه به عهده این توکن است.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۵ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست