بانک سیگنیچر توسط رگولاتورهای نیویورک بسته شد

بانک سیگنیچر

یکی دیگر از بانک‌های دوستدار ارز دیجیتال مستقر در نیویورک، سیگنیچر بانک، به طور رسمی تعطیل شد و اکنون تحت کنترل دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) است. این خبر توسط سرپرست Adrienne A. Harris در بیانیه‌ای در ۱۲ مارس (۲۱ اسفند) اعلام شد. مطابق با بخش ۶۰۶ قانون بانکداری نیویورک، تنظیم‌کننده نیویورک کنترل بانک سیگنیچر را به عهده گرفت و شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده را برای مدیریت رویه بیمه تعیین کرد.

فدرال رزرو در بیانیه‌ای در ۱۲ مارس، اعلام کرد که تصمیم برای تعطیلی این بانک با همکاری شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) ایالات متحده به منظور حفاظت از اقتصاد آمریکا و افزایش اعتماد عمومی به سیستم بانکی اتخاذ شده است.

بر اساس گزارش‌های مطبوعاتی، یک مقام ارشد خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد که اهداف امروز NYDFS و فدرال رزرو کاهش خروج سپرده‌گذاران و جلوگیری از فرار بیشتر بانک‌ها بوده است:

اقداماتی که ما امروز انجام دادیم برای جلوگیری از هر گونه اثرات سرریز و محدود کردن اثرات خروج سپرده‌گذاران از سیلیکون ولی و سیگنیچر بود. شرکت‌ها کمک مالی دریافت نمی‌کنند. این مقام اطمینان داد که سپرده‌گذاران در امنیت هستند.

فدرال رزرو همچنین خاطرنشان کرد که تمام سپرده‌گذاران بانک سیگنیچر را متوقف می‌کند.

فدرال رزرو اعلام کرد:

 همانطور که در مورد ورشکستگی بانک سیلیکون ولی انجام شد، هیچ ضرری متوجه مالیات‌دهندگان نخواهد بود.

در این بیانیه آمده است: این اقدام تضمین می‌کند که بخش بانکی ایالات متحده به انجام مسئولیت‌های اساسی خود در حفاظت از سپرده‌ها و اعطای اعتبار به خانواده‌ها و شرکت‌ها به گونه‌ای که از رشد اقتصادی قوی و پایدار حمایت می‌کند، ادامه دهد.

با این حال، در این بیانیه آمده است که سهامداران و برخی از دارندگان بدهی‌های بدون وثیقه حمایت نخواهند شد. همچنین مدیران ارشد نیز برکنار شدند.

تا ۳۱ دسامبر، بانک سیگنیچر دارای ۸۸.۶ میلیارد دلار سپرده بود و برخی آن را یکی از بانک‌های دوستدار رمزنگاری در کشور می‌دانند.

بانک سیلورگیت، دومین بانک شناخته شده دوستدار ارز‌های دیجیتال، هفته گذشته به طور داوطلبانه شرکت خود را “با توجه به تحولات اخیر صنعت و مقررات” تعطیل کرد. تحلیلگران ادعا می‌کنند که سپرده‌گذاری‌های سیگنیچر بسیار متنوع‌تر از سپرده‌های سیلورگیت بوده و تنها ۲۵ درصد از سپرده‌های آن از ارز‌های رمزپایه منشأ می‌گیرد، که به آن اجازه می‌دهد طوفان سقوط FTX را پشت سر بگذارد.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست