اوکی اکسچنج

شبکه سولانیوم چیست؟ معرفی توکن بومی SLIM

شبکه سولانیوم چیست؟

سولانیوم (Solanium) یک پلتفرم غیرمتمرکز جمع‌آوری کمک مالی و یک لانچ پد کریپتو است که بر روی بلاک چین Solana ساخته شده است. این پلتفرم یک صرافی غیر متمرکز به نام Serum نیز دارد. کاربران می‌تواند برای دریافت توکن حاکمیت xSLIM، توکن بومی SLIM را با استفاده از ساختار لایه‌ای قابل تنظیم به اشتراک بگذارند. اکوسیستم سولانیوم یکی از جدیدترین پروژه‌های مبتنی بر پلتفرم سولانا است که در آینده شاهد راه‌اندازی پروژه‌های هیجان‌انگیزی در این پلتفرم خواهیم بود.

مشاهده: قیمت لحظه‌ای سولانیوم 

در این مقاله شما را به طور کامل با اکوسیستم سولانیوم آشنا خواهیم کرد. توضیحاتی در مورد توکن بومی SLIM، توکن حاکمیت xSLIM و صرافی غیرمتمرکز Solanium (DEX) نیز خواهیم داد. همچنین در مورد سهامداری Solanium، استخر‌های نقدینگی، مدیریت پلتفرم و سرویس راه‌اندازی crypto Solanium صحبت خواهیم کرد.

سولانیوم چیست؟

پلتفرمی غیرمتمرکز مبتنی بر سریع‌ترین بلاک چین جهان، سولانا، با هدف جمع‌آوری سرمایه و لانچ پد کریپتو است. کاربران می‌توانند با استفاده از صرافی غیرمتمرکز بومی (DEX) و کیف پول یکپارچه پلتفرم در راه‌اندازی توکن‌های عمومی شرکت کنند و تجارت کنند. امکان مدیریت پلتفرم و شرکت در استیکینگ سولانیوم با استفاده از توکن‌های SLIM و xSLIM فراهم است.

سولانیوم با هدف در دسترس قرار دادن بلاک چین سولانا برای همگان ایجاد شده است. این اکوسیستم دارای طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری بسیاری زیبایی است. همچنین سولانیوم برای گسترش و پذیرش اکوسیستم سولانا تلاش می‌کند.

کاربران با ارائه نقدینگی به استخر‌ها می‌توانند توکن SLIM-LP دریافت کنند. توکن حاکمیت xSLIM با استیک (Stake) کردن توکن SLIM و توکن SLIM-LP بدست می‌آید. این به دارندگان این امکان را می‌دهد تا پاداش توزیع کارمزد پلتفرم را دریافت کنند و همچنین فرصت شرکت در ایردراپ‌ها را داشته باشند. سیستم استکینگِ چند لایه به رویداد‌های لانچ پدِ توکن دسترسی عادلانه و مساوی بر اساس تعداد توکن‌های استیک شده می‌دهد. در نتیجه، کسانی که مقدار کمتری از توکن را برای مدت زمان طولانی‌تری قفل می‌کنند، ممکن است پاداشی مانند هولدر‌ها با توکن‌های بیشتر و مدت زمان کوتاه‌تری، دریافت کنند.

بلاک چین سولانا

سولانا یکی سریعترین بلاک چین‌های جهان به حساب می‌آید که می‌تواند در ثانیه ۵۰ هزار تراکنش را اجرا کند. همین ویژگی سولانا را به بستری مناسب برای اجرای پروژه‌هایی مانند سولانیوم تبدیل کرده است. بلاک چین سولانا بسیار مقیاس‌پذیر است و نیازی به پشتیبانی مقیاس از راه حل‌های لایه ۲ ندارد.

سولانا به تازگی با رشد زیاده همراه بوده به صورتی که توکن بومی آن اکنون بین ۱۰ رمز ارز برتر قرار دارد. از بلاک چین آن نیز برای بسیاری از قرارداد‌های هوشمند استفاده می‌شود. از همه مهمتر اینکه تیم سولانا با افراد سرشناسی که در شرکت‌هایی مانند گوگل، توییتر، مایکروسافت و.. بودند ایجاد شده است.

بلاک چین سولانا

ساعت داخلی یکی از ویژگی‌های قابل توجه بلاک چین سولانا است. سولانا اولین بلاک چینی بود که از این روش برای زمان‌بندی تراکشن‌ها استفاده کرد. این ساعت با اصلاح الگوریتم استخراج SHA۲۵۶ ساخته شده است که توسط بلاک چین بیت کوین استفاده می‌شود. بعد از آن با مکانیزم اجماع اثبات سهام ادغام شد تا تعادلی بین امنیت، توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری فراهم شود.

صرافی غیرمتمرکز Serum

صرافی غیرمتمرکز سروم پیشرو در بلاک چین سولانا است. این صرافی کارمزد‌های معاملاتی بسیار پایینی دارد. اکوسیستم سولانیوم از نقدینگی قوی صرافی سروم و همچنین تطبیق سفارشات خودکار و دفترچه سفارشات زنجیره‌ای سود می‌برد. ‌این صرافی همچنین از ویژگی‌های معاملاتی مثل توقف ضرر و سفارشات محدود پشتیبانی می‌کند.

صرافی غیرمتمرکز Serum

استفاده از صرافی غیرمتمرکز رمز ارز سروم، سولانیوم را به یک بستر معاملاتی حرفه‌ایی با تجربه و رابط کاربری فوق‌العاده تبدیل می‌کند. علاوه بر این، صرافی سروم برخی از سریع‌ترین نرخ‌های تراکنش و کارمزد‌های کمتر از ۰.۰۰۰۰۱ دلار را ارائه می‌دهد.

لانچ پد‌های کریپتو

لانچ پد‌های کریپتو به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهند تا قبل از اینکه ارزهای دیجیتال در صرافی‌های بزرگ لیست شوند در رویداد‌های فروش توکن شرکت کنند. از منظر یک پروژه، لانچ‌پد‌ها و انکوباتور‌های کریپتو ممکن است به ایجاد، برندسازی و بازاریابی کلی یک توکن و اکوسیستم جدید کمک کنند. به طور کلی لانچ پد‌ها از روشی برای بررسی کلی پروژه و پلتفرم استفاده می‌کنند. آن‌ها بررسی می‌کنند که آیا پلتفرم پتانسیل کافی برای سرمایه‌گذاری کاربران را دارد یا خیر.

لانچ پد به کاربران کمک می‌کنند تا توکن را با قیمت کمتری نسبت به زمانی که در صرافی راه‌اندازی می‌شود خریداری کنند. مزیت شرکت در رویداد‌های راه‌اندازی توکن این است که شرکت‌کنندگان ممکن است سود قابل توجهی کسب کنند. اما ریسکی هم دارد که شاید پروژه شکست بخورد و خود را تثبیت نکند. برای مثال عرضه عمومی توکن SLIM با ۰. ۲۰ دلار شروع شد و کسانی که آن را خریدند اکنون ۲۰ برابر سود کرده‌اند. دیگر پروژه‌های پرطرفدار لانچ‌پد کریپتو مانند TrustSwap و Polkastarter پس از راه‌اندازی چندین توکن موفق، مورد استقبال زیادی قرار گرفته‌اند.

سرمایه‌گذاران با لانچ پد‌های کریپتو می‌توانند بر روی پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری کنند. به این صورت که بعد از منتشر کردن برند پروژه، کاربران می‌توانند انتخاب‌های درست‌تری داشته باشند. لانچ‌پد‌های کریپتو قصد دارند تا تصویر مطلوبی از پروژه‌ها نشان بدهند، بنابراین پروژه‌های جدید و قابل اعتماد را تشویق و به جمع‌آوری سرمایه غیرمتمرکز عمومی کمک می‌کنند، همچنین بازده سرمایه‌گذاری (ROI) بالایی را برای سرمایه‌گذاران اولیه فراهم می‌کنند.

صرافی غیر متمرکز سولانیوم

در مرحله اول پلتفرم (solanium.io)، به عنوان یک رابط کاربری گرافیکی سفارشی (GUI) برای صرافی غیرمتمرکز Serum (DEX) معرفی می‌شود. سولانیوم بعد از تکمیل استخر‌های خود بازاری را ایجاد می‌کند که معاملات خود را با سروم بدون مجوز آغاز کند. در حال حاضر برخی صفحات برنامه نویسی شده برای آسان کردن تجارت در سروم ایجاد شده است. این صفحات فورک‌های سروم هستند یا طرح‌های مشابهی دارند.

همانطور که گفته شد سولانیوم رابط کاربری زیبایی دارد. این رابط کاربری گرافیکی تعدادی ویژگی نوآورانه دارد که شامل یک شبکه قابل تنظیم، یک مدیر تراکنش، مجموعه داده‌های پاسخگو و پویا است و با استفاده از رابط برنامه‌نویسی برنامه سرم (API) جمع‌آوری شده است.

صرافی غیر متمرکز سولانیوم

از نظر تجربه کاربری و رابط کاربری، Solanium DEX باید تجربه معاملاتی شبیه به یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال ارائه دهد. همچنین سولانیوم با ارائه نکاتی به کاربران کمک می‌کند تا به راحتی در صرافی پیمایش کنند. علاوه بر این، خزانه داری Solanium Governance سهمی از هزینه‌های ارجاع جمع‌آوری شده از طریق تراکنش‌های سروم را دریافت می‌کند.

استخر‌های سولانیوم

استخر‌های سولانیوم یک جنبه کلیدی در این پلتفرم هستند. این استخر‌ها کاربران هر کیف پول سولانا را قادر می‌سازد تا استخر‌های نقدینگی خود را بسازند و توکن هی SPL را توزیع کنند. آن‌ها می‌توانند به راحتی و آسانی استخر خود را ایجاد کرده و همچنین به طراحی رابط کاربری استخر بپردازند.

هولدر‌های توکن حاکمیتی XSLIM طبق قوانین از پیش نوشته شده از کارمزد‌های استخر‌های نقدینگی سولانیوم پاداش‌هایی دریافت خواهند کرد. همچنین هولدر‌های xSLIM بر اساس دارایی‌های توکن خود در رویداد‌های فروش توکن لانچ پد تخصیص‌های اولویت دار می‌گیرند.

معرفی توکن SLIM

توکن بومی و سودمند سولانیوم SLIM است. این توکن برای استیک کردن استفاده می‌شود؛ به این صورت که تمام هولدر‌های SLIM می‌توانند در استیکینگ توکن مشارکت کنند. آن‌ها در مقابل توکن حاکمیتی xSLIM را دریافت می‌کنند. کاربران می‌توانند برای استیک توکن خود زمانی را مشخص کرده و آن را تا یک سال قفل کنند.

نام پروژه (نماد) سولانیوم (SLIM)
شبکه میزبان سولانا
مارکت Gate.io،‌ کوینکس، کوکوین و Hoo
وبسایت Solanium.io
وایت پیپر SLIM Whitepaper

با توجه به سیستم پنج لایه، سهامداران توکن شانس بیشتری در دریافت تخصیص‌های بیشتری در رویداد‌های لانچ پد دارند. لایه‌های ۴ و ۵ تخصیص تضمین شده دریافت می‌کنند. هر چه لایه بالاتر باشد، شانس قرعه کشی بیشتر می‌شود. طبق گزارش CoinGecko، پس از قیمت حراج عمومی ۰.۲۰ دلار، توکن SLIM در حال حاضر با قیمت حدود ۴.۱۸ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن ۱۹۲.۲ میلیون دلار است.

معرفی توکن SLIM

این توکن ۱۰۰ میلیون عرضه داشته است. ۲۵ درصد آن‌ها در رویداد‌های مختلف خصوصی و عمومی به فروش رسیده است. ۲۰ درصد آن به تیم سولانیوم تعلق دارد، ۵ درصد به مشاوران، ۲۵ درصد در ذخایر شرکت، ۱۰ درصد بازاریابی و پاداش و ۱۵ درصد آن به نقدینگی اختصاص یافته است.

توکن حاکمیتی xSLIM

برای حکمرانی از این توکن در اکوسیستم استفاده می‌شود. رای‌گیری با ترکیب On-chain با یک برنامه متمرکز شروع می‌شود که در آن کاربران می‌توانند کیف پول خود را ثبت کنند و اصلاحات و تغییرات خود را به پلتفرم درخواست دهند. بعد از آن، این پروسه، به طور کامل غیرمتمرکز پیش می‌رود.

آرا با توجه به تعداد توکن‌های xSLIM دارای وزن می‌شود. این به این معنی است که هر چه کاربر در لحظه رای‌گیری توکن‌های xSLIM بیشتری داشته باشد، رای او تأثیر بیشتری بر نتیجه موفقیت‌آمیز خواهد داشت. زمانی که این سیستم کاملاً غیر متمرکز شود، هولدر‌های xSLIM مسئول خزانه داری سولانیوم خواهند شد. یعنی آن‌ها می‌توانند در مورد مقدار بودجه، زمان بودجه و غیره تصمیم‌گیری کنند. همچنین اینکه هولدر‌های این توکن هزینه‌های توزیع شده استخر‌های نقدینگی را نیز دریافت می‌کنند.

نتیجه پایانی

اکوسیستم سولانیوم مزایای مختلفی را برای کاربران حوزه DeFi نیز ارائه می‌دهد. این پلتفرم یک پروژه جدید برای دریافت پاداش‌ها و صرافی غیرمتمرکز است. علاوه بر این، با نقدینگی قابل توجه صرافی سروم ، سولانیم یک محیط معاملاتی را فراهم می‌کند که هم برای تریدرهای متخصص و هم برای تریدرهای بی‌تجربه مناسب است. سولانیوم از سرعت تراکنش فوق‌العاده سریع و هزینه بسیار پایین بلاک چین سولانا سود می‌برد.

سوالات متدوال

سوالات متداول

سولانیوم چیست؟

سولانیوم یک پلتفرم غیرمتمرکز روی بلاک چین سولانا است که از تمامی قراردادهای هوشمند و DiFi پشتیبانی می‌کند.

سروم چیست؟

سروم یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) با کارمزد ناچیز و سرعت بالا روی بستر سولانا است.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما با سولانیوم نوشته شده است و ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • اگر Xslim رو نمیتونیم بفروشیم
  خب به چه دردمون میخوره؟

  پاسخ
  • سلام
   همه چیز به فروش ختم نمیشه دوست عزیز. انگیزه شبکه از معرفی این توکن، افزایش اعتبار کاربراست. هولدرهای این رمز ارز، به اندازه داشتن این توکن اعتبار بدست میارن و بدیهیه که اگر اتفاق خوبی بخواد رخ بده، این دوستان در اولویت هستند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست