بورس اوراق بهادار تل آویو در حال آماده شدن برای راه اندازی معاملات ارز دیجیتال

بورس اوراق بهادار تل‌ آویو (TASE) پیش‌نویسی را برای تصویب گسترش فعالیت‌های معاملاتی ارز دیجیتال برای اعضای غیربانکی در دسترس برای بازخورد عمومی قرار داده است.

طبق داده‌های منتشر شده، ابتدا در TASE، ساختار برنامه ریزی شده به کاربران اجازه می‌دهد تا پول فیات را که برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در نظر می‌گیرند، واریز کنند.

در صورت تصویب این طرح، اعضای غیربانکی به عنوان تامین کنندگان مجاز خدمات معاملات ارزهای دیجیتال و خدمات حضانتی عمل خواهند کرد. «حساب omnibus» به عنوان یک واسطه برای هرگونه تراکنش معاملاتی ارزهای دیجیتال که شامل پول مشتری است، عمل می‌کند.

مشتریان همچنین  می‌توانند پول حاصل از فروش ارز دیجیتال را برداشت کنند، با این حال این روش کمی پیچیده است. در این اطلاعیه آمده است که این کار برای کاهش خطرات و بهبود حمایت از کاربر انجام شده است.

این نشان‌دهنده نقطه عطف دیگری در تکامل بازار سرمایه اسرائیل است، که آرزوی ارتقای نوآوری و رقابت در عین کاهش خطرات و محافظت از کاربران را دارد.

پس از ارائه نظرات، پیشنهاد برای تصویب توسط هیئت مدیره TASE ارسال می‌شود، اما هیچ چارچوب زمانی ارائه نشده است.

با این حال، ممکن است شرایط برای بورس اوراق بهادار تل آویو و جاه‌طلبی‌های معاملات ارزهای دیجیتال آن چندان هموار نباشد.

در نتیجه یک قانون پیشنهادی که ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می‌کند، منجر به افزایش چشم انداز نظارتی در اسرائیل برای این صنعت چالش برانگیز می‌شود. سازمان اوراق بهادار اسرائیل (ISA) چارچوبی را برای کنترل ارزهای دیجیتال در ژانویه تنظیم کرد و آنها را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی کرد.

به گفته ایلان استرک، مدیر عامل شرکت بازرگانی و نگهبانی ارزهای دیجیتال اسرائیلی Altshuler Shaham Horizon:

طبقه بندی مجدد “همه چیز را در اینجا تغییر می‌دهد” و “این تجارت را از بین می‌برد.”

بر اساس انتشار TASE، دولت اسرائیل در حال حاضر “مقرراتی را بر عملیات مالی یا خدمات در ارزهای دیجیتالی مشابه آنچه در حال حاضر برای دارایی‌های غیر دیجیتال اعمال می شود، اعمال می کند.”

با این حال، TASE مطمئن باقی ماند و گفت:‌

“TASE فکر می کند که با هماهنگ کردن مقررات داخلی و بین المللی، بازار اسرائیل سرمایه گذاری خارجی و سرمایه گذاران خارجی بیشتری را جذب خواهد کرد.”

سازمان بازار سرمایه اولین مجوز خود را به Bits of Gold، یک صرافی ارزهای دیجیتال اسرائیل، در ماه سپتامبر اعطا کرد.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست