اوکی اکسچنج

آشنایی با Trippin Ape، مجموعه از NFTهای شبکه سولانا

تریپین ایپ تریب

رشد صنعت NFT به قدری زیاد است که بسیاری از معامله‌گران هنوز قادر به همرامی با آن نیستند. با افزایش محبوبیت شبکه بلاک‌چین سولانا، رقابت تنگانی برای کسب مقام اول بین بازار مجیک‌ادن و اوپن‌سی ایجاد شده است. این محبوبیت به طرز شگفت‌انگیزی توسط Trippin’ Ape Tribe، یک پروژه جذاب PFP، محصور شده است. در این مقاله می‌خوانید چه چیزی مجموعه Trippin’ Ape Tribe را تا این حد متمایز می‌کند. ما همچنین در مورد اینکه آیا این توکن‌ها ارزش سرمایه‌گذاری دارند یا خیر صحبت خواهیم کرد.

تریپین ایپ تریب چیست؟

مجموعه Trippin’ Ape Tribe، یک پروژه PFP مبتنی بر جامعه است. این مجموعه از تصاویر زیبا، مانند پروژه‌های NFT در اتریوم، نشان دهنده نقطه عطف کلیدی در صعود سولانا به شهرت است. تصاویر این مجموعه به عنوان عکس پروفایل برای فضا‌های اجتماعی مختلف در نظر گرفته شده است. جدا از سرمایه‌گذاری، این مجموعه نشان دهنده زیبایی شناختی و عضویت در یک باشگاه انحصاری هستند. Trippin’ Ape Tribe از انواع اصطلاحات برای ترویج‌ ایده عضویت در گروه و برانگیختن علاقه سرمایه‌گذاران احتمالی استفاده می‌کند.

در واقع پروژه Trippin’ Ape Tribe ترکیبی از زیبایی‌شناسی، روایت خلاقانه و توسعه جامعه با هدف ایجاد یک پروژه بلندمدت است. سازندگان این مجموعه سابقه‌ای در جشنواره موسیقی دارند. آن‌ها ترجیح داده‌اند ناشناس بمانند و از طریق کانال‌های اینترنتی که منحصراً با نام مستعار استفاده می‌کنند، صحبت می‌کنند.

خالق اصلی، توسط Lysergic و Danny Devitoken، دو شخصیت آنلاین مرموز که داستان پشت این پدیده را ادامه می‌دهند، همراه شده است. در همین حال، هنرمندی به نام Fig تصاویری را ایجاد می‌کند که به عنوان توکن‌های واقعی غیر قابل تعویض منتشر می‌شوند. ظهور و شهرت سریع مجموعه قبیله میمون تریپین توجه همه جامعه کریپتو را به خود جلب کرد. پس از Okay Bears، این دومین پروژه سولانا NFT است که به حجم معاملات رکوردشکنی دست یافت. این یک پیشرفت قابل توجه در صنعت NFT است.

پیش از این، اکثر مجموعه‌های بزرگ مانند میمون‌های BAYC در بلاک‌چین اتریوم ساخته شده بودند. از این رو، موفقیت Okay Bears و Trippin’ Ape Tribe نشان می‌دهد که سولانا خود را به عنوان یک بلاک چین اصلی برای PFP‌ها و سایر پروژه‌های فرهنگی مهم NFT معرفی کرده است.

داستان مجموعه Trippin’ Ape Tribe

بسیاری از چیز‌هایی که در مورد پیشینه قبیله میمون تریپین شناخته شده است، به لطف بنیانگذاران مرموز و ریشه‌های نامشخص آن، از داستان‌های خلاقانه خود پروژه بیرون می‌آید. وب سایت Trippin’ Ape Tribe یک شروع جادویی دارد که به جای تاریخچه یک شرکت بیشتر به یک افسانه شبیه است. به گفته این سایت، Chorles و دوستانش که به عنوان میمون توصیف می‌شوند، در یک جشنواره موسیقی شروع به سرگرمی کردند. این منجر به تغییر در آگاهی و تشکیل یک قبیله شد که هر کسی ممکن است با خرید توکن به آن بپیوندد.

داستان سرایی اصلی پروژه NFT با این ترکیب عجیب افسانه و واقعیت احاطه شده است. همه چیز در مورد پروژه NFT از طریق اسطوره‌شناسی و جوک‌هایی از هویت بنیانگذاران آن گرفته تا دلیل وجود آن، به تصویر کشیده شده است. وب سایت پروژه ادعا می‌کند که این جنبش یک فرقه نیست، اما اصرار شوخی بر این موضوع نشان می‌دهد که ممکن است در نهایت به یکی تبدیل شود.

راه‌اندازی مجموعه توکن Trippin’ Ape Tribe

مجموعه قببله میمون تریپین در می‌۲۰۲۲ در لانچ‌پد هیدرا رونمایی شد. عملکرد راه‌اندازی پروژه NFT نشان می‌دهد که اولین تلاش‌های بازاریابی و روایت پروژه موفقیت‌آمیز بوده است. سرمایه‌گذاران اکنون منتظر خواهند بود تا ببینند آیا هیجان اولیه به موفقیت بلندمدت تبدیل می‌شود یا خیر. پیشرفت این مجموعه نشان دهنده موفقیت‌های زیادی در آینده است. دلیل آن هم این است که بلاک‌چین اتریوم برای مدت بسیار طولانی مکانی اصلی برای پروژه‌های PFP بود.

اما اکنون بلاک‌چین سولانا در حال ثابت کردن خود به عنوان یک دیگر از بازار‌های قدرتمند NFT است. به طوری که بازار Magic Eden، که برای NFT‌های شبکه سولانا ایجاد شده، از بازار معروف اوپن‌سی پیشی گرفته است. این یکی از پیشرفت‌های قابل توجه در حوزه NFT است که هم سرمایه‌گذاران کریپتو باید از آن آگاه باشند.

چه چیزی مجموعه Trippin’ Ape را متمایز می‌کند؟

پیشرفت ناگهانی مجموعه Trippin’ Ape در مدت زمان کوتاه اصلاً اتفاقی نبوده است. در واقع کاربران با ترکیبی از داستان سرایی خلاقانه، بازاریابی هوشمند و همچنین تصاویر زیبا، جذب این پروژه شدند. در حالی که دوام درازمدت شهرت این پروژه هنوز مشخص نیست، اما پیشرفت در تبلیغات اولیه را نیز نمی‌توان انکار کرد.

داستان سرایی مؤثر

دیجیتال مارکتینگ به طور کلی بر داستان سرایی متکی است. حقایق و داده‌ها ممکن است به سرمایه‌گذاران در انجام یک بررسی کامل کمک کنند، اما شور و شوق اصلی را ایجاد نخواهند کرد. یک کسب و کار باید برجسته باشد و داستان خود را منتقل کند تا بتواند واقعاً مشتریان بالقوه را مجذوب خود کند. بنیانگذاران Trippin’ Ape از این پویایی آگاه بودند و به درستی از آن استفاده کردند.

پروژه Trippin’ Ape به طرز جالبی منحصر به فرد است. بنیانگذاران پروژه NFT با قرار دادن میمون‌ها به نقطه کانونی تلاش، موضوعی را که قبلاً نیز در فرهنگ NFT جا افتاده بود را اجرا کردند. برای مثال مجموعه BAYC اولین پروژه NFT بود که به پیشرفت‌های زیادی دست یافت.

حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی

سازندگان مجموعه قبیله میمون تریپین کاربران را به پیوستن یک جامعه فعال دعوت می‌کنند. علاوه بر این، حضور چشمگیر رسانه‌های اجتماعی قبل از اولین نمایش، صد‌ها هزار دنبال‌کننده توییتر را به خود جلب کرد. همه این عناصر علاقه مردم را در جامعه ارز‌های دیجیتال و فراتر از آن برانگیخته است.

در حالی که Trippin’ Ape Tribe بیشتر موفقیت خود را مدیون‌ ایده‌های پروژه‌های قبلی است، اما چندین زمینه وجود دارد که این پروژه NFT از تلاش‌های پروژ‌های قبلی NFT بهتر عمل کرده است. تصاویر این مجموعه خیره‌کننده هستند، که علاقه مردم را به استفاده از آن‌ها به عنوان عکس پروفایل برای شبکه‌های اجتماعی برمی‌انگیزد.

سقوط مجموعه Trippin’ Ape Tribe

مجموعه قبیله میمون تریپین شامل ۱۰۰۰ عکس منحصر به فرد است که هر کدام مجموعه‌ای از ویژگی‌های متفاوت را نشان می‌دهند. برای مثال برخی از آن‌ها کلاه دارند و برخی دیگر بدون کلاه هستند. میمون‌های کلاهدار با چشم‌های لیزری سبز و لب‌های پهن از همه کمیاب‌تر هستند. هر چند هر تصویر در نوع خود منحصر به فرد است.

راه‌اندازی این پروژه شروعی به یاد ماندنی داشت و در ۲۴ ساعت اول، بیش از ۲۴ میلیون دلار درآمد کسب کرد. به طوری که در ۲۴ ساعت این مجموعه تواسنت از nft‌های مبتنی بر اتریوم پیشی بگیرد. موفقیت پروژه Trippin’ Ape Tribe NFT یک بازار ثانویه قوی ایجاد کرده است. معامله گران تعداد زیادی توکن را در ساعات و روز‌های پس از مینت (تولید NFT) اولیه به خریداران ثانویه فروختند.

این پروژه دارای عرضه محدود است و تنها ۱۰۰۰۰ توکن ایجاد شده است. با افزایش تقاضا قیمت این مجموعه نیز افزایش خواهد یافت. در حال حاضر، بیشترین فروش این توکن ۳۱۰ واحد سولانا بوده است. گفتنی است ارزش بازار این توکن هنوز منتشر نشده است. اما در هفته‌ها و ماه‌های آینده، می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد جزئیات مالی این پروژه به دست‌آورید.

شرایط همیشه در چند روز ابتدایی پس از اولین نمایش غیرقابل پیش‌بینی است. اما در هر صورت، فروش اولیه قوی نشان می‌دهد که پروژه Trippin’ Ape Tribe NFT یک پدیده جذاب برای معامله‌گران خواهد بود.

قیمت کف Trippin’ Ape NFT

در حالی که پروژه Trippin’ Ape NFT به سرعت در روز‌های اولیه رشد کرد اما قیمت‌ها پس از راه‌اندازی آن کاهش یافته است. NFT‌های Solana با قیمت پایه اولیه ۵۸ واحد SOL تقاضای بالایی داشتند. متأسفانه برای خریداران اولیه، قیمت کف به ۵۱.۶۹ SOL در روز‌های بعد و سپس بعد از ۷ روز به ۳۱.۵ SOL کاهش یافت. قیمت کف پایین‌ترین قیمتی است که دارندگان NFT آماده فروش توکن‌های خود هستند.

شایان ذکر است این توکن‌ها همه در نوع خود بی‌نظیر هستند و قیمت کف همیشه منعکس‌کننده تغییرات قیمت در میان محبوب‌ترین توکن‌های یک مجموعه نیست. صرف نظر از این، این معیار به سرمایه‌گذاران محبوبیت کلی یک توکن را نشان می‌دهد. هر چند این مجموعه می‌تواند از محبوبیت nft‌های سولانا بهره‌مند شود، اما سرمایه‌گذاران باید مراقب کاهش قیمت‌های کف باشند.

از کجا می‌توان توکن Trippin’ Ape را خریداری کرد؟

با افزایش محبوبیت پروژه تریپین ایپ تریب، گزینه‌های مختلفی برای مینت یا خرید توکن ارائه می‌شود. برای مثال، اوپن‌سی، بزرگترین بازار nft جهان، از این توکن پشتیبانی می‌کند. با اتصال کیف‌پول دیجیتالی خود به پلتفرم اوپن‌سی می‌توانید خرید خود را انجام دهید. پس از تکمیل خرید، ‌می توانید از تصویر به عنوان پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود یا برای هر زمینه دیگری که می‌خواهید استفاده کنید.

گزینه بعدی، بازار منحصر به فرد nft‌های سولانا یعنی مجیک‌ادن است. این صرافی در حال حاضر برای تسلط بر بازار‌های NFT با اوپن‌سی رقابت می‌کند. Magic Eden مکان خوبی برای سرمایه‌گذاری در NFT مبتنی بر سولانا است؛ زیرا تنها بازار NFT است که بر روی بلاک چین سولانا ساخته شده است.

گزینه آخر برای دریافت توکن Trippin’ Ape، توزیع پاداش‌های لیست سفید است. این پروژهه به اعضای WL دسترسی زودهنگام به توکن‌ها را در روز‌های قبل از مینت واقعی می‌دهد. سازندگان مجموعه با این کار علاوه بر افزایش دنبال‌کننده و یک جامعه فعال را تشکیل می‌دهد. قرار گرفتن در این لیست‌های سفید از طریق ارتباط شخصی با سازندگان در رسانه‌های اجتماعی یک رویکرد عالی برای دسترسی زودهنگام به NFT‌ها است.

آیا مجموعه Trippin’ Ape برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

پس از کسب اطلاعات در مورد Trippin’ Ape Tribe، قدم بعدی این است که تعیین کنید آیا پروژه NFT آن‌ها برای سرمایه‌گذاری خوب است یا خیر. در حالی که پیش‌بینی صنعت کریپتو و NFTها هرگز قطعی نیست، اما راه‌هایی برای تجزیه و تحلیل یک موقعیت مناسب برای تعیین خوب یا بد بودن یک پروژه وجود دارد. شرایط بازار و محبوبیت Trippin’ Ape Tribe نشان می‌دهد که ممکن است ارزش توکن‌ها افزایش یابد، اما هنوز ریسک قابل توجهی وجود دارد.

برای تجزیه و تحلیل بهتر این مجموعه، به پیشینه NFTهای سولانا نگاهی بیاندازید. Nft‌های خرس‌های اکی و قبیله میمون تریپین به کاربران نشان داد که سولانا نیز می‌تواند جایگزینی برای اتریوم باشد. بازاریابی قوی و‌ایده داستان سرایی این nft، احتمالاً منجر به حفط محبوبیت این توکن خواهد شد. تریپین ایپ تریب یک جامعه قوی با حضور در رسانه‌های اجتماعی و یک سرور دیسکورد را ایجاد کرده است. اگر این پروژه به جذب کاربران ادامه دهد، ممکن است ارزش توکن‌های آن سر به فلک بکشد.

نکاتی که باید در هنگام سرمایه‌گذاری رعایت کنید:

  • با وجود نکاتی مثبتی که در بالا ذکر شد، سرمایه‌گذاران باید به کف قیمتی Trippin’ Ape NFT نیز توجه داشته باشند. واضح است که برخی از سرمایه‌گذاران قبلاً به این نتیجه رسیده‌اند که ارزش توکن‌ها به اندازه وعده داده شده اولیه نیست. در هفته‌ها و ماه‌های آینده، قیمت کف ممکن است یکسان شود یا حتی رشد کند، اما سرمایه‌گذاران هوشمند کسانی هستند که منتظر عملکرد قیمتی آن می‌مانند.
  • اگر به دنبال کسب سود‌های احتمالی هستید، سرمایه‌گذاری در این مجموعه انتخاب‌ایده‌آلی نیست. چرا که پیش‌بینی اینکه قیمت چنین کالای بی‌ثباتی در آینده به کجا خواهد رسید، غیرممکن است.
  • البته یک راه این است که تنها بخش کوچکی از سبد خرید خود را به nft‌ها اختصاص دهید. بدین ترتیب بدون اینکه سرمایه زیادی را در معرض خطر قرار داده باشید، می‌توانید از سود‌های آینده آن استفاده کنید. البته فراموش نکنید که قرار دادن تمام سرمایه در یک توکن، کاری خطرناک و احمقانه است.
کلام آخر

ان‌اف‌تی‌های شبکه سولانا در بازار منحصر به فرد Magic Eden در دسترس همگان قرار گرفته است. Trippin’ Ape Tribe به سرعت جای Okay Bears را گرفت و رکورد‌های فروش را شکست. برای نظر دادن در مورد آینده پروژه خیلی زود است. باید صبر کرد و دید آیا Trippin’ Ape Tribe مانند روز‌های اولیه خود روند صعودی را در پیش می‌گیرد یا خیر.

سوالات متدوال

سوالات متداول


تریپین ایپ تریب (Trippin’ Ape Tribe) چیست؟

مجموعه Trippin’ Ape Tribe، یک پروژه PFP مبتنی بر جامعه است که در آن تصاویر زیبا به عنوان عکس پروفایل برای فضا‌های اجتماعی مختلف در نظر گرفته شده است. جدا از سرمایه‌گذاری، این مجموعه نشان دهنده زیبایی شناختی و عضویت در یک باشگاه انحصاری هستند.

چه چیزی مجموعه Trippin’ Ape را متمایز کرده است؟

۱. داستان سرایی مؤثر ۲. حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست