اوکی اکسچنج

۱۰ نمونه NFT برتر سولانا در سال ۲۰۲۲

توکن Okay Bears به عنوان یکی از فعال‌ترین NFT‌های معامله شده در اوپن‌سی به بالای رتبه‌بندی صعود کرد و پتانسیل رشد ناشناخته عظیمی را برای NFTهای سولانا به نمایش گذاشت. از این رو، بسیاری از ETH maxi و DAO‌های مبتنی بر NFT در اتریوم مورد توجه قرار گرفتند که منجر به انتقال پول از اتریوم به سولانا شده است. در نتیجه، تابستان سولانا ایجاد و تقریباً هر پروژه جدیدی در سولانا به طور ناگهانی با افزایش تعداد زیادی دنبال‌کننده در توییتر همراه می‌شد.

برای مثال Trippen Ape NFT یک پروژه محبوب است که ۴۰۰ هزار نفر دنبال‌کننده دارد. محبوبیت رو به رشد NFT‌های سولانا را نمی‌توان نادیده گرفت، اما مسأله این است که این مجموعه‌ها چقدر دوام خواهند داشت و آیا می‌توانند با کریپتوپانک یا حتی میمون‌های خسته رقابت کنند؟ در این مقاله ۱۰ مورد از بهترین NFT‌های سولانا در سال ۲۰۲۲ را بررسی می‌کنیم. البته ناگفته نماند آن‌ها را بر اساس رتبه‌بندی انجمن nftinspect به عنوان نقطه مرجع قرار داده‌ایم.

۱. خرس‌های اکی (Okay Bears)

 • حجم مجموعه: ۱۰۰۰۰
 • قیمت مینت (تولید) کردن: ۱.۵ واحد سولانا
 • تاریخ مینت: ۲۶‌ آوریل ۲۰۲۲
 • بازرسی رتبه جامعه: ۱
 • بازار: مجیک‌ادن (MagicEden)، اوپن‌سی

Okay Bears به دلیل استراتژی‌های بازاریابی هوشمندانه و تصاویر مناسب، به یکی از تأثیرگذارترین شرکت‌ها در صنعت سولانا NFT تبدیل شده است. Okay Bears در ۲۷‌ آوریل نمایش داده شد و اولین مجموعه NFT سولانا بود که رتبه‌بندی ۲۴ ساعته اوپن‌سی را از آن خود کرد و حتی از مجموعه‌های بزرگ اتریوم مانند وی‌فرندز (VeeFriends)، میمون‌های خسته (BAYC) و مون‌برزد با حجم معاملات بیش از ۱۸ میلیون دلار پیشی گرفت.

مجمموعه خرس‌‌های اکی

مجموعه خرس‌های اکی (Okay Bears) با NFT‌های مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم در رقابت تنگانتگ است. در حال حاضر این پروژه با بازار مجیک‌ادن کار می‌کند تا پروژه بازار NFT خود به نام “Bear Market” را توسعه دهد. کاربران می‌توانند با استفاده از “Bear Market” مجموعه‌ها را با مزایای انحصاری اعضا خریداری کرده و معامله کنند. خرس‌های اوکی با پلتفرم‌های دیگری مانند کیف‌پول فانتوم، شبکه آدیوس و YawwwNFT همکاری می‌کنند.

البته می‌توان موفقیت پروژه خرس‌های اکی را به یکپارچه ساز سولانا با بازار اوپن‌سی ربط داد. این پروژه که توسط تعدادی از اعضای Aussie DAO تأسیس شده است و می‌خواهد یک تغییر فرهنگی در وب ۳ ایجاد کند.

۲. CETS ON CRECK

 • حجم مجموعه: ۶۹۶۹
 • قیمت مینت کردن: ۲ واحد سولانا
 • تاریخ مینت: ۱۰ مارس ۲۰۲۲
 • بازار: مجیک ادن، اوپن‌سی

Cet با سه کلمه جامعه، فرهنگ و آزادی تعریف می‌شود. CETS ON CRECK یک نام تجاری وب ۳ است که با تشویق مردم به اینکه از آنچه هستند عذرخواهی نکنند آزادی بیان را تبلیغ می‌کند. سبک هنری این پروژه تصویر و فرهنگ آن را نمایش می‌دهد.

علاوه بر این، هر سیت (Cet) را می‌توان با $CRECK، یک توکن اکوسیستم، سپرده‌گذاری کرد. دارندگان Cet به تازگی یک ایردراپ Cets Milk Bottle دریافت کردند، که ممکن است از آن برای افزایش ۱.۲۵ درآمد از توکن‌های استیک شده خود استفاده کنند. بسیاری از کاربران بر این باور هستند که Cets Milk Bottle در آینده به رشد پروژه کمک خواهد کرد.

کاربرد‌های توکن بومی پروژه، $CRECK، محدود است. در حال حاضر ممکن است در Bleck Market برای شرکت در قرعه‌کشی‌ها، حراج‌ها، و رویداد‌های جمع‌آوری کمک مالی استفاده شود. CRECK همچنین به احتمال زیاد برای مناقصه در هفت مزایده معروف NFT این شرکت استفاده خواهد شد. در واقع Cet‌ها گروهی در توییتر هستند که معمولاً با استفاده از اموجی به پست‌های تویتتر حمله می‌کنند. برای تبدیل شدن به یک Cet، قطعه‌ای را انتخاب کنید که خودتان را توصیف می‌کند و ۳۱۳ را به انتهای نام کاربری توییتر خود اضافه کنید.

۳. DeGods

 • حجم مجموعه: ۱۰۰۰۰
 • قیمت مینت کردن: ۳ واحد سولانا
 • تاریخ مینت: ۸ اکتبر ۲۰۲۱
 • بازار: مجیک‌ادن، اوپن‌سی

ممکن است برخی در نتیجه خرید ۶۵۰۰۰۰ دلاری”Killer ۳s” لیگ بسکتبال، BIG۳ از DeGods آگاه باشند، اما DeGods دقیقاً چیست و چرا همه در مورد آن هیجان‌زده هستند؟ DeGods خود را به عنوان گروهی متشکل از منحط‌ها، پانک‌ها و طرفداران نامناسب توصیف می‌کند. در توییتر تعدادی از این طرفداران را خواهید دید که با تتوی جدید DeGods خود را “Forever DeGod یا دی‌گاد همیشگی” اعلام می‌کنند. دی‌گاد بیشتر به خاطر PHBT معروف است؛ یعنی اگر هولدر‌های تصمیم بگیرند دیدگاه‌های خود را زیر قیمت مینت (۳ واحد سولانا) بفروشند، ۳۳.۳% مالیات دریافت می‌کنند.

در ۳۱ مارس، این پروژه، DeadGods نسخه ۱۱ هنر زیبای دیدگاه اصلی را معرفی کرد. DeadGods یک مجموعه مجزا نیست. بلکه یک پایگاه برای ابرداده DeGod است. این در اصل همان NFT با دو نسخه جداگانه است که دارندگان می‌توانند در هر لحظه بین آن‌ها جابجا شوند. برای دریافت DeadGods به یک دی‌گاد بعلاوه ۱۰۰۰ توکن DUST نیاز است. DeGods را می‌توان برای استخراج ۱۰ واحد DUST در روز سپرده‌گذاری کرد، در حالی که DeGods می‌تواند سه برابر بیشتر استخراج کند. این پروژه از ارز بومی خود، داست، جهت خرید فهرست سفید برای پروژه‌های آتی، کالا‌ها، NFT با چیپ آبی و… در بازار DUSTIE استفاده می‌کند.

۴. The Fracture: The Gods

 • حجم مجموعه: ۶۶۶۶
 • قیمت مینت: ۰.۶۶۶ واحد سولانا
 • تاریخ مینت: ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱
 • بازار: مجیک‌ادن، اوپن‌سی

سه گروه The Gods ،The Bridged و The Forgotten پروژه اصلی The Fracture را ایجاد کردند. مجموعه خدایان اولین گروه منتشر شده The Fracture است که با هدف ارائه عکس‌های پروفایل هنری زیبا (PFP) به قلمرو NFT و در عین حال تشکیل یک جامعه قوی منتشر شده است. گفتنی است برخی از فعال‌ترین جوامع سولانا توسط خدایان تشکیل شده‌اند. با سپرده‌گذاری هر The Gods می‌توانید حدود ۲۳۰ دلار GOD به دست‌آورید. می‌توانید از GOD برای خرید محصولات ویژه، پیشنهاد در حراج‌های انحصاری و مینت پروژه سوم یعنی The Forgotten استفاده کنید.

۵. آزمایشگاه بلاک‌سازی (Blocksmith Labs)

 • حجم مجموعه: ۴،۴۴۴
 • قیمت مینت: ۲.۲ واحد سولانا
 • تاریخ مینت: ۲۴ مارس ۲۰۲۱
 • بازار: مجیک‌ادن، اوپن‌سی

یکی از رایج‌ترین مشکلات در صنعت NFT، لیست سفید است. اگر بخواهید تمام مجموعه را به صورت دستی در لیست سفید قرار دهید، ممکن است زمان زیادی طول بکشد. برای رسیدگی به این مشکل، آزمایشگاه بلاکسازی “Mercury”، یک پلت فرم مدیریت لیست سفید که فرآیند لیست سفید را هم برای افراد و هم برای پروژه‌ها کارآمدتر می‌کند، را توسعه داد. کاربران می‌توانند پروژه‌هایی را که در فهرست سفید قرار گرفته‌اند در پلتفرم مشاهده کنند، در حالی که پروژه‌ها می‌توانند بررسی کنند که چند کاربر در لیست سفید پروژه‌هایشان قرار گرفته‌اند و آدرس‌های لیست سفید کاربر را در فایل a.csv دانلود کنند.

هولدر‌های NFT آزمایشگاه بلاکسازی (Blocksmith Labs) می‌توانند، توکن اکوسیستمی FORGE که برای خرید لیست سفید از پروژه‌های Mercury استفاده شود، کسب کنند. به عنوان پاداش، Blocksmith معمولاً ۵-۱۵ درصد از کل فضا‌های لیست سفید را که توسط پروژه اعطا می‌شود را به خود اختصاص می‌دهد. در نتیجه این پروژه می‌تواند تعداد زیادی مکان در لیست سفید برای جامعه خود به دست آورد. فضا‌های لیست سفید اغلب از طریق بلیط‌هایی که به‌طور تصادفی انتخاب می‌شوند، قرعه‌کشی می‌شوند و کاربران مقدار مشخصی از توکن‌های $FORGE را برای شرکت در این قرعه‌کشی‌ها پرداخت می‌کنند. کسانی که هولدر این پروژه نیستند نیز می‌توانند در قرعه کشی شرکت کنند.

۶. میکسر نهنگ کاتالینا (The Catalina Whale Mixer)

 • حجم مجموعه: ۵،۵۵۵
 • قیمت مینت: ۱ سول
 • تاریخ مینت: ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱
 • بازار: مجیک‌ادن، اوپن‌سی

میکسر نهنگ کاتالینا (CWM) یک برند سرگرمی جهانی وب ۳ است که توسط مایکل جورج، کارلو فاکس، بنجامین ویلیس، و جاشوا آدریانو، که همگی از چهره‌های شناخته شده در تجارت جهانی سرگرمی هستند، تأسیس شده است.

CWM می‌خواهد برندی ایجاد کند که به دارندگان اجازه دهد برای مشارکت به‌عنوان یک جامعه، جدول مصرف غیرفعال را تغییر دهند. این تیم اخیراً با یک شرکت تولید‌کننده هالیوود برای تولید “WHALE TELEVISION”، یک مجموعه انیمیشن کمدی بزرگسالان به توافق رسیده است که دارندگان آن می‌توانند نهنگ‌های خود را انتخاب کنند. جدای از آن، آن‌ها در حال مذاکره با سه شرکت بزرگ ضبط هستند تا سرمایه‌گذاری مشترکی را راه‌اندازی کنند که به جامعه Whales اجازه می‌دهد با WHALE RECORDS همکاری کند و در سراسر جهان بازدیدکننده داشته باشد. برای شرکت در آزمون‌ها WHALE TELEVISION و WHALE RECORDS یک نهنگ باید سپرده‌گذاری شود. با این کار، امتیازاتی مانند دسترسی مینت برای تمام رکورد‌های CWM و WHALE برای کاربر فعال می‌شود.

۷. آتادیا (OG Atadians (Atadia))

 • حجم مجموعه: ۵۰۰۰
 • قیمت مینت: ۱.۵ SOL
 • تاریخ مینت: ۱۰ مارس ۲۰۲۲
 • بازار: مجیک‌ادن، اوپن‌سی

آتادیا پروژه جدیدی با هدف ارائه “اعتماد به یک محیط غیرقابل اعتماد” با ایجاد بینش در مورد شهرت، اعتبار، و اولویت‌های سرمایه‌گذاری برای هر کیف پول عمومی است. از طریق رای‌گیری DAO و دسترسی به یک بازی واقعیت مجازی جایگزین Co-op در Discord خود، می‌توانید درآمد مشترک کسب کنید و آتادیا را همراهی کنید.

این پروژه یک موتور امتیازدهی به نام PFPscore دارد که شهرت و اعتبار یک فرد را با استفاده از داده‌های درون زنجیره‌ای و خارج از زنجیره جمع‌آوری و کمیت می‌کند. هدف آن‌ها این است که PFPscore را قادر سازند تا هر تراکنش بی اعتماد وب۳ را که به اعتماد نیاز دارد، مانند وام تحت وثیقه، Mint-Now-Pay-Later و سرویس ScoreCheck تقویت کند.

برای تعیین امتیاز از متغیر‌های مختلفی مانند معیار‌های شهرت، اعتبار و بررسی سابقه لیست سیاه استفاده می‌شود. نقش PFPscore به عنوان اثبات شهرت یکی از مهمترین کاربرد‌های پروژه است. PFPscore فعالیت‌های بلاک چین را تجزیه و تحلیل می‌کند تا مشخص کند آیا بنیانگذاران یا اینفلوئنسر‌های مورد علاقه آن‌ها در توییتر Crypto قابل اعتماد هستند یا خیر.

۸. پروژه Communi3

 • حجم مجموعه: ۵۰۰۱
 • قیمت مینت: ۲ واحد سولانا
 • تاریخ مینت: ۴ مارس ۲۰۲۲
 • بازار: مجیک‌ادن، اوپن‌سی

Communi3 مجموعه‌ای از ابزار‌ها است که به DAO‌ها، بازی‌های P۲E و پروژه‌ها در مدیریت و رشد جوامع خود از طریق روش‌های مختلف کمک می‌کند. این شامل قابلیت‌های مدیریت گردش کار جامعه از جمله نصب خودکار، پرداخت‌ها، تأیید کیف پول، بازار تبلیغاتی متقابل، مدیریت و ارتباطات می‌شود، که همگی می‌توانند بدون زحمت از طریق پورتال وب مدیریت شوند. این پروژه مشتری‌های معروفی مانند ایلولیوم، سندباکس، اترمون و YGG دارد. تا به امروز ۹ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. این پروژه به مدت ۶ سال با نتایج اثبات شده برای افزایش تعامل سه تا چهار برابر با نرخ خالص نگهداری ۹۶٪ توسعه یافته است.

برای عضویت در Communi3 چه کاری باید انجام دهید؟ آزمایشگاه (Labs) و دانشمند دیوانه (Mad Scientist ) دو مجموعه از Communi3 هستند. مجموعه آزمایشگاه شامل ۵۰ NFT بی‌نظیر است که به عنوان مجوزی برای SaaS Communi3 عمل می‌کنند. در حال حاضر، هزینه این مجموعه بین ۵ تا ۱۵ هزار دلار USDC در ماه است و هر آزمایشگاه ۵ هزار دلار USDC در خدمات ارائه می‌کند. در حال حاضر، هر آزمایشگاه ۱۰۰۰۰۰ دلار (۲۲۲۲ سولانا با نرخ فعلی) هزینه دارد و ممکن است ۵ هزار دلار درآمد یا ۶۰ هزار دلار USDC در سال از سود SaaS Communi3 به دست آورد. همچنین ممکن است آزمایشگاه‌ها به مدت یک سال به منظور ایجاد یک آزمایشگاه جدید در معرض خطر قرار گیرند.

مجموعه دانشمند دیوانه نیز ۵۰۰۱ توکن غیرقابل تعویض دارد. هر دانشمند دیوانه می‌تواند با تولید توکن SCI و فروش آن به کاربران و هولدر‌های آزمایشگاه از درآمد کسب کند. SCI تومی بومی اکوسیستم Communi3 است که برای دسترسی به خدمات دیگر مانند انیمیشن و سایر ابزار‌ها استفاده می‌شود.

۹. پورتالز (Portals)

 • حجم مجموعه: ۵۰۰۰
 • قیمت مینت: ۱.۵ SOL
 • تاریخ مینت: ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱
 • بازار: مجیک‌ادن، اوپن‌‌سی

پورتالز یک متاورس مبتنی بر مرورگر است که امکام کاوش و معاشرت با دیگران را به شما می‌دهد. چشم انداز آن‌ها ایجاد یک مرکز شهری پر جنب و جوش و جالب است که همه بتوانند از آن لذت ببرند. تیم پورتالز بر روی طراحی توزیع املاک و مستغلات و برنامه‌ریزی شهری برای رسیدن به این هدف متمرکز هستند. کاربران ممکن است واحد‌های خود را با استفاده از یک ویرایشگر در مرورگر که دارای ابزار‌های ساخت ساده و عملکرد‌های ارتباطی داخلی است، طراحی کنند. تیم پشت پورتالز همچنین با ایردراپ‌هایی مانند NFT‌های کارت شهروندی استاندارد، NFT‌های کارت شهروندی جنسیس و همچنین پروژه‌ای آتی که در حال حاضر روی آن کار می‌کنند، کاربرد‌های بیشتری را برای هولدر‌های خود فراهم می‌کند.

امروزه کار از راه دور و رویداد‌های مجازی، اتاق‌های جلسات مجازی به استاندارد تبدیل شده‌اند و شرکت‌ها جلسات خود را به صورت دیجیتال برگزار می‌کنند. در نتیجه، راه حل‌های SaaS که ساخت محیط‌های مجازی را تسهیل می‌کنند، تقاضای زیادی دارند. پورتالز با Cardinal Labs، یک لایه کاربردی NFT سولانا، همکاری کردند تا بازار اجاره پورتال را ایجاد کنند و به دارندگان آن اجازه دهند NFT‌های خود را برای جلسات مجازی، رویداد‌ها، بازی‌ها و موارد دیگر به جوامع و مشاغل اجاره دهند.

۱۰. پروژه The Sol Army GV Pass

 • حجم مجموعه: ۵۵۵
 • هزینه مینت: اگر هولدر آن هستند Airdrop رایگان
 • تاریخ مینت: ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱
 • بازار: مجیک‌ادن

همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم، لیست سفید یکی از رایج‌ترین مشکلات در صنعت NFT است که تنها به کیف پول‌های خاصی اجازه می‌دهد در فروش NFT شرکت کنند. این به اعضای لیست سفید احساس انحصاری بودن و در عین حال برای NFT تضمینی ارائه می‌دهد. لیست‌های سفید معمولاً در نتیجه رایگان‌های توییتر/دیسکورد، پذیرش اولیه (OG) و فعال ماندن در Discord ارائه می‌شوند.

خبر خوب این است که راهی برای دور زدن از این روش‌ها زمان بر وجود دارد. داشتن GV Pass یکی از مؤثرترین روش‌ها برای قرار گرفتن پروژه‌های جدید سولانا در لیست سفید است. برای هر پروژه پیش رو، جامعه دارای نرخ موفقیت ۱۰ تا ۲۰ درصدی در حصول اطمینان از کسب موقعیت WL است. GV Pass، مانند Blocksmith، به دلیل ویژگی‌های لیست سفید خود شناخته شده است. تفاوت اصلی بین این دو برنامه، در دسترس بودن است. فقط دارندگان GV Pass به فرصت‌های لیست سفید دسترسی دارند. غیر دارندگان توکن اکوسیستم Blocksmith، $FORGE، تا زمانی که $FORGE را داشته باشند، می‌توانند در قرعه کشی لیست سفید شرکت کنند.

کلام آخر

مجموعه NFT‌های مبتنی بر بلاک‌چین سولانا توانستند در مدت زمان کوتاه به موفقیت‌های زیادی برسند. اگر می‌خواهید در یکی از این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کنید بهتر است با استفاده از ابزار‌های تحلیلی مانند solsniper، moonlynft و solswatch خرید آگاهانه‌تری داشته باشید.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست