اوکی اکسچنج

معرفی استیبل کوین TUSD، ارز دیجیتال ترو یو اس دی (TrueUSD)

معرفی استیبل کوین TrueUSD (TUSD)  

در چند سال اخیر، دنیای ارزهای دیجیتال رشد خارق‌العاده‌ای را تجربه کرده است. داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط CoinMarketCap در ژانویه ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که تعداد کل ارزهای رمزنگاری شده در جهان ۷۸۱۲ ارز است که مجموعاً ارزش بازار آن حدود ۳۲۵ میلیارد دلار است. از سال ۲۰۲۲، متوسط ​​حجم معاملات روزانه بازار کریپتو به ۱۲۰ میلیارد دلار رسیده است و پیش بینی می‌شود ارزش این بازار تا سال ۲۰۲۶ از ۵ میلیارد دلار فراتر رود.

در حالی که بسیاری از مردم با رهبران بازار ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین آشنا هستند که اکنون بیش از ۴۰ درصد از ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد، استیبل کوین‌هایی مانند TUSD هنوز برای عموم ناشناخته هستند. با این حال، اینطور نیست که آن‌ها از اهمیت کمتری برخوردار بوده و نباید در سبد سرمایه گذاران ارز دیجیتال گنجانده شوند. در این مقاله، ارزتودی استیبل کوین TUSD را مورد بررسی کامل قرار می‌دهد.

 تراست توکن (TrustToken) چیست؟

تراست توکن (TrustToken) پلتفرمی است که برای ایجاد توکن‌های دارای پشتوانه در فضای کریپتوکارنسی طراحی شده است. وب سایت این شرکت جاه طلبی‌هایی برای توکنیزه کردن دارایی‌هایی مانند نفت، فیلم‌ها، سهام زمانی، املاک اجاره‌ای، مشاغل کوچک و موارد دیگر را نشان می‌دهد.

همچنین TrustToken یک تیم هدایت‌گر و شایسته دارد؛ کارمندانی از استانفورد، UC برکلی، PwC ،Google و Palantir که در این پروژه باهم همکاری می‌کنند. تیم اصلی این شرکت شامل چهار هم بنیانگذار آن است: مدیرعامل دنی آن، مدیر ارشد فناوری رافائل کازمن، مدیر ارشد اجرایی استفن کید و استراتژیست محصول، توری ریس.

ترو یو اس دی TrueUSD (TUSD) چیست؟

ترویواس‌دی TUSD یک استیبل کوین است که در اوایل سال ۲۰۱۸ به بازار معرفی شد. استیبل کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که به ارزها یا کالاهای فیات متصل شده و به معامله گران کمک می‌کنند تا از طریق تعاملات کمتر با بانک‌های سنتی هر بار که معامله انجام می‌دهند، سود معاملاتی راحت‌تری را کسب کنند. TrueUSD به گونه‌ای ساده، قابل اعتماد و شفاف طراحی شده است و از هیچ الگوریتم خاص یا حساب بانکی مخفی‌ای استفاده نمی‌کند.

ترو یو اس دی TrueUSD (TUSD) چیست؟

دارایی های دلاری TrueUSD در حساب‌های بانکی مختلف متعلق به شرکت‌های مختلف و معتمد توزیع می‌شود. همه طرف‌های درگیر، توافق نامه‌ای الزامی برای انجام حسابرسی‌های ماهانه و انتشار دارایی‌های وثیقه شده امضا کرده‌اند. توکن TrueUSD از چندین حساب امانی برای کاهش ریسک طرفین و اطمینان از محافظت قانونی از دارندگان توکن در برابر سرقت استفاده می‌کند.

 ترو یو اس دی (TUSD) چگونه کار می‌کند؟

رمز ارز TrueUSD بر اساس قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم کار می‌کند. این قراردادها امکان صدور و بازخرید نسخه توکن شده دلار آمریکا را فراهم می‌کنند. هنگامی که یک کاربر TUSD را از طریق پلتفرم TrustToken با استفاده از دلار آمریکا خریداری می‌کند، قرارداد هوشمند زیربنای پلتفرم به طور خودکار مقدار معادل TUSD را تولید و صادر می‌کند که بخشی از عرضه در گردش توکن می‌شود.

هنگامی که یک کاربر TUSD را از طریق TrustToken بازخرید می‌کند، یک قرارداد هوشمند به طور خودکار توکن‌های در حال بازخرید را می‌سوزاند یا آن‌ها را برای همیشه از منبع در حال گردش TUSD حذف می‌کند. به طور همزمان، این پلتفرم به کاربر مبلغی اعتبار را به صورت دلار آمریکا معادل مقدار TUSD بازخرید شده می‌دهد.

تراست توکن برای تراکنش‌های TUSD هزینه خرید یا بازخرید دریافت نمی‌کند. در عوض، این شرکت با جمع‌آوری سود دلارهای آمریکا که در حساب‌هایش نگهداری می‌شود، برای خود درآمد ایجاد می‌کند. با TrustToken، معامله گران از توانایی خود در خرید و فروش TUSD با نسبت ۱:۱ آگاه هستند که فرصتی طبیعی برای آربیتراژ در بازار ایجاد می‌کند و توکن را در ارتباط با دلار نگه می‌دارد.

مهم‌ترین ویژگی‌های TrueUSD (TUSD)

مهم‌ترین ویژگی‌های TrueUSD (TUSD)

حمایت کامل توسط USD

برای هر توکن TUSD معادل ارزش دلاری آن به عنوان پشتوانه و به صورت دلار آمریکا در بانک ذخیره شده است.

سطوح پایداری بالا

یک توکن TUSD توسط دلارهای ایالات متحده که در حساب امانی شرکت نگهداری می‌شود وثیقه می‌شود تا بازار ارزش ذاتی TUSD را برابر با قیمت اصلی دلار تشخیص دهد. توکن‌های جدید TUSD توسط قراردادهای هوشمند حسابرسی عمومی شده و برای اطمینان از ثبات، مینت (ضرب) و یا سوزانده می‌شوند.

قابلیت بازخرید

پلتفرم TrustToken هرگز بازخرید قانونی از مشتریان تأیید شده را منع یا محدود نمی‌کند. اگر فرد یا سازمانی عملیات‌های ضد پولشویی (AML) را بگذراند و احراز هویت (KYC) را در پلتفرم TrustToken کامل کند، می‌تواند TUSD را به دلار آمریکا بازخرید کند. در هر زمان، حداقل مبلغ TUSD برای برداشت ۱۰.۰۰۰ دلار است.

مدیریت صندوق قابل اعتماد

سیستم TrueUSD به گونه‌ای راه اندازی شده است که به شما امکان می‌دهد به جای اینکه مجبور باشید از طریق شبکه TUSD پول را حواله کنید (وایر ترانسفر)، مستقیماً آن را با حساب‌های امانی شخص ثالث مبادله کنید.

مطابقت با مقررات

پلتفرم TrustToken بقای طولانی مدت استیبل کوین TUSD را از طریق رعایت مقررات تضمین می‌کند. تمامی دارایی‌های حساب امانی تحت گواهینامه‌های منظم (به صورت ماهانه) قرار می‌گیرند که به طور آشکار و برای عموم منتشر می‌شوند.

توکنومیک TUSD

در زمان نگارش این مقاله، قیمت TUSD یک دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن تقریباً ۱۱۳ میلیون دلار است. TUSD با ارزش تقریباً ۱ میلیارد دلار و عرضه در گردش حدود ۱.۴ میلیارد کوین TUSD در رتبه ۶۵ در CoinMarketCap قرار دارد.

توکنومیک TUSD

قیمت TUSD طوری طراحی شده است که تا حد امکان به دلار آمریکا نزدیک باشد، اما به نوسانات جزئی نیز تمایل دارد. دلارهای ایالات متحده که TrueUSD را نگهداری می‌کنند بین چند بانک قابل اعتماد توزیع می‌شوند و صادرکننده استیبل کوین به این پول دسترسی ندارد که این کار اقدامی پیشگیرانه در برابر هر نوع دستکاری قیمت است.

رمز ارز TUSD با شبکه اتریوم به عنوان یک توکن ERC20 و با شبکه BNB به عنوان توکن BEP2 (معروف به TUSDB) سازگار است. هر دوی این توکن‌ها به طور مشابه عمل می‌کنند و نقدینگی بیشتری را به بازارهای ارزهای دیجیتال می‌آورند.

جوانب مثبت دلار دیجیتالی TUSD

دلار دیجیتالی TUSD دارای مجوزهای کامل از ایالات متحده است. شرکت حسابداری کوهن حسابرسی‌های ماهانه منظم مربوط به این پلتفرم را انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که TUSD همیشه و به طور کامل در نسبت ۱:۱ توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. امکان معامله TUSD در صرافی‌های مختلف پیشرو وجود دارد زیرا این توکن دارای نقدینگی عالی است.

به عنوان یک توکن ERC20 دلار دیجیتالی TUSD توسط بلاک چین اتریوم ایمن شده است و به کاربران امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری برای ذخیره توکن‌های TUSD خود را می‌دهد.

 حساب‌های بانکی که دلار آمریکا را پشتوانه توکن‌های TUSD دارند، تا سقف ۲۵۰.۰۰۰ دلار تحت بیمه FDIC هستند. به غیر از  این ارز، TrustToken توکن‌های TCAD،TAUD،THKD و TGBP را نیز منتشر کرده است. این پلتفرم همچنین قصد دارد در آینده ارزها و دارایی‌های توکن شده‌ی بیشتری را منتشر کند.

 معایب دلار دیجیتالی TUSD

کاربرانی که TUSD را از پلتفرم TrustToken خریداری یا بازخرید می‌کنند، ملزم به تکمیل الزامات AML و KYC همراه با ارائه اسناد مربوطه هستند. در حالی که این ممکن است اعتماد برخی افراد به پلتفرم را تقویت کند، برخی دیگر در فضای بلاک چین ممکن است این مسئله را نقض حریم خصوصی خود بدانند.

در نظر داشته باشید که TUSD و سایر دارایی‌های دیجیتال ایجاد شده توسط TrustToken کاملا متمرکز هستند. TrustToken اگر احساس کند که کاربر قوانین و مقررات را نقض کرده و یا آن‌ها را نادیده بگیرد می‌تواند حساب کاربر را مسدود و یا توکن‌های آن‌ها را مصادره کند.

امروزه برخلاف سال‌های گذشته که USDT تنها گزینه بود، استیبل کوین‌های زیادی در بازار وجود دارد. از USDC گرفته تا GUSD، گزینه‌های متعددی برای انتخاب وجود دارد و آنچه که باعث خوش حالی است این است که این لیست طولانی‌تر می‌شود.

 آیا TrueUSD (TUSD) یک سرمایه گذاری خوب است؟

قیمت TUSD در حال حاضر تقریباً ۱.۰۰ دلار است. بر اساس تجزیه و تحلیل TrueUSD Cointobuy، این سرمایه گذاری تا ۴ می ۲۰۲۲ دارای رتبه ایمنی ۳.۰ از ۱۰ است. با افزایش ارزش TUSD به ۱.۰۱ دلار و بازده مورد انتظار +۰.۹% در سال ۲۰۲۲، شرایط بهتری برای این پروژه مورد انتظار است. پیش بینی مبتنی بر الگوریتم ارائه شده توسط Cointobuy بر اساس یک تجزیه و تحلیل ثابت TUSD در شش ماه گذشته است که ارزش بازار را به عنوان عامل اصلی رتبه بندی در نظر می‌گیرد.

 آیا TrueUSD (TUSD) یک سرمایه گذاری خوب است؟

از آنجایی که TUSD یک استیبل کوین است، به خودی خود ارزشی پیدا نمی‌کند. با این حال، سرمایه‌گذاران می‌توانند از خود TUSD و یا از جهش‌های مربوط به TUSD (یعنی سهام، فارمینگ، استخراج TUSD در پلتفرم‌های دیفای در اتریوم، ترون یا شبکه بایننس) به عنوان پوششی در برابر نوسانات برای دریافت پاداش استفاده کنند.

با این حال، تجزیه و تحلیل‌های ارائه شده نباید توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود؛ زیرا ارزهای دیجیتال ماهیت بسیار پر نوسانی دارند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری تحقیقات کاملی انجام دهید. وقتی سرمایه‌گذاری می‌کنید، بهترین کار این است که فقط با بخشی از پول خو که توانایی از دست دادن آن را دارید، سرمایه‌گذاری کنید.

خرید ارز دیجیتال TrueUSD

قبل از خرید TUSD، مهم است که کیف دیجیتال را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. کیف پول سخت‌افزاری اغلب انتخاب امن‌تری در نظر گرفته می‌شود، اما ممکن است برای معامله‌گران فعال ارزهای دیجیتال ناخوشایند باشد. از سوی دیگر، کیف پول نرم افزاری برای معاملات معمولی در دسترس‌تر است. حواستان باشد که شما باید ارائه دهنده خدمات خود را با دقت انتخاب کنید؛ زیرا همه ارائه‌دهندگان قابل اعتماد نیستند.

هنگامی که کیف پول خود را تنظیم و آماده کردید، به یک صرافی رمزنگاری (به عنوان مثال، صرافی Crypto.com) بروید تا TUSD را خریداری کنید. با پر کردن نام، شناسه ایمیل و سایر اطلاعات شخصی، یک حساب کاربری در صرافی ایجاد کنید. هنگامی که با موفقیت ثبت نام کردید، می‌توانید اقدام به خرید TUSD با پول فیات کنید یا سایر دارایی‌های رمزنگاری که دارید را با آن مبادله کنید.

فرایند مبادله دارایی‌های دیجتال دیگر با TUSD بسیار آسان است. کافی است مقدار TUSD را که می‌خواهید به دست آورید و ارز دیجیتالی را که می‌خواهید با آن مبادله کنید را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید TUSD را با استفاده از پول فیات بخرید (به عنوان مثال، دلار آمریکا، یورو، رئال برزیل و غیره)، می‌توانید با یکی از روش‌های زیر این کار را انجام دهید:

  • کارت نقدی، کارت اعتباری یا انتقال بانکی

استفاده از کارت نقدی، کارت اعتباری یا انتقال بانکی ساده‌ترین گزینه برای کاربران جدیدی است که مایل به خرید TUSD هستند.

  • تجارت P2P (همتا به همتا)

می‌توانید TUSD را مستقیماً از سایر کاربران در سرویس همتا به همتا موجود در صرافی خریداری کنید.

  • پرداخت شخص ثالث

می‌توانید صرافی را بررسی کنید تا گزینه‌های موجود برای کانال‌های پرداخت شخص ثالث مانند Advcash، Flutterwave، GEO Pay، Ininal و Simplex را بیابید.

کلام آخر

به دلیل نرخ ریسک نزدیک به صفر برای مشکلات نقدینگی، TUSD یک انتخاب سرمایه‌گذاری مطمئن‌تر از توکن‌های دیگر است که در بین برنامه‌های دیفای (DeFi) و برنامه‌های غیر متمرکز  (DApps) برای استخرهای نقدینگی و وام‌دهی‌های همتا به همتا محبوب است. از نظر تئوری، TrustToken می‌تواند به اندازه تقاضای کاربران، TUSD صادر کند و مقدار دقیق دلار مورد نیاز را تامین کند که این مسئله توکن TUSD را برای سرمایه‌گذاران در تمام ابعاد جذاب می‌کند.

استیبل کوین‌هایی مانند TUSD ارزششان را افزایش نمی‌دهند، زیرا به دارایی‌های دنیای واقعی متصل هستند. با این حال، سرمایه گذاران همچنان می‌توانند همانطور که در ارزهای خارجی سرمایه گذاری می‌کنند، در TUSD نیز سرمایه‌گذاری کنند. از این گذشته، TUSD توسط دلار آمریکا که در حال حاضر ارز ذخیره جهانی است، پشتیبانی می‌شود و احتمالاً جایگاه شماره یک خود را برای آینده قابل پیش‌بینی حفظ خواهد کرد.

نتیجه گیری نهایی چه خواهد بود؟ این که TUSD مطمئناً استیبل کوینی است که می‌توانید به آن توجه و اعتماد کنید. نظر شما در مورد این استیبل کوین چیست؟ آیا تجربه استفاده از آن را تا به حال داشته‌اید؟ با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

سوالات متدوال

سوالات متداول

تراست توکن (TrustToken) چیست؟

تراست توکن پلتفرمی است که برای ایجاد توکن‌های دارای پشتوانه در فضای کریپتوکارنسی طراحی شده است.

ترو یو اس دی TrueUSD (TUSD) چیست؟

ترویواس‌دی یک استیبل کوین قابل اعتماد و شفاف است و از هیچ الگوریتم خاص یا حساب بانکی مخفی‌ای استفاده نمی‌کند.

مهم‌ترین ویژگی‌های TrueUSD چیست؟

حمایت کامل توسط USD، سطوح پایداری بالا، قابلیت باز خرید، مدیریت صندوق قابل اعتماد، مطابقت با مقررات

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست