سرقت ۳۲۱ میلیون دلاری و هک بریج Wormhole

سرقت 321 میلیون دلار از بریج Wormhole

پل یا همان بریج Wormhole که برای انتقال میان شبکه‌ای در بلاک چین‌هایی همچون سولانا (SOL) و اتریوم (ETH) استفاده می‌شود، همچنین Wormhole یک پل بین زنجیره‌ای است که به کاربران امکان معامله بین شبکه‌های اتریوم، سولانا ، اسمارت چین، پالی‌گان، آوالانچ و ترا را بدون نیاز به صرافی‌های متمرکز می‌دهد. Wormhole به تازگی شاهد سرقت نزدیک به ۱۲۰ هزار توکن رپ اتریوم (wETH) به ارزش ۳۲۱ میلیون دلار بوده است، این سرقت بزرگترین سرقت DeFi در سال ۲۰۲۲ و دومین سرقت بزرگ از پلتفرم‌های DeFi تا به امروز محسوب می‌شود.

به گزارش وبسایت cointelegraph، این سرقت در شبکه سولانا از این بریج اتفاق افتاده است؛ تیم توسعه دهنده بریج Wormhole با اعلام این خبر به کاربران خود اطمینان داده است که با اضافه شدن اتریوم (ETH) به استخر‌های این بریج، نسبت ۱ به ۱ آن با توکن رپ اتریوم (wETH) حفظ گردد. همچنین Wormhole از طریق ارتباط با آدرس اتریوم این هکر، به او پیشنهاد داده‌اند که در ازای بازگرداندن سرمایه به سرقت رفته ضمن اعطای مصونیت به او مبلغ ۱۰ میلیون دلار پاداش نیز بپردازند.

هیچ دارایی یا زنجیره دیگری که توسط Wormhole ارائه می‌شود تحت تأثیر قرار نگرفته است، اما شرکت حسابرسی قرارداد هوشمند Certik در گزارشی امروز خود این طور اعلام کرد:

“این امکان وجود دارد که پل Wormhole به بلاک چین ترا آسیب‌پذیری مشابهی با پل سولانا داشته باشد.”

این هک و سرقت در حوزه دیفای در ساعت ۱۸:۲۴ UTC در ۲ فوریه (۱۳ بهمن) انجام شد. هکر تاکنون از بخشی از سرمایه به سرقت برده شده را برای خرید ارز دیجیتال SportX (SX)، Meta Capital (MCAP)، Usable Crypto Karma (FUCK) و Bored Ape Yacht Club Token (APE) استفاده کرده است.

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست