همکاری بانک مرکزی انگلیس با MIT در توسعه و تحقیق درمورد CDBC

همکاری بانک مرکزی انگلیس با MIT در توسعه و تحقیق درمورد CDBC

به گزارش وبسایت beincrypto، اعلامیه جدید سایت بانک مرکزی انگلستان نشان می‌دهد که این بانک با دانشگاه (MIT) Media Lab Currency Initiative (DCI) برای انجام تحقیقات مشترک در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، همکاری خواهد کرد. درنتیجه، بانک مرکزی انگلستان دومین موسسه‌ای است که برای پیشبرد طرح‌های CBDC با این دانشگاه برتر در حوزه‌ی فناوری همکاری می‌کند.

بنابراین در نظر داشته باشید BoE اولین بانک مرکزی بزرگی نیست که با این دانشگاه بزرگ همکاری می‌کند و بانک مرکزی کانادا به عنوان اولین بانک از بازوی دیجیتال دانشگاه MIT برای انجام تحقیقات بر روی CBDC بالقوه خود استفاده کرده است. این روند به روشی مشابه عمل خواهد کرد که باید یک سال طول بکشد و همچنین، هر دو طرف می خواهند تعیین کنند که آیا دیجیتالی کردن دلار کانادا حرکت مناسبی برای این بانک است یا خیر.

در این اعلامیه مطرح شده که که بانک انگلیس هنوز قصد راه‌اندازی CBDC را نداشته و این تحقیقات صرفاً برای اهداف مطالعاتی خواهد بود، همچنین، کمیته امور اقتصادی بریتانیا در اوایل سال جاری، گزارشی در مورد اهمیت CBDCها ارائه کرد. در حالی که بانک انگلستان ممکن است فعلا تنها به مطالعه کارایی CBDC ها علاقه داشته باشد، کشورهایی مانند استرالیا، مالزی، چین، آفریقای جنوبی، سنگاپور، نیجریه و باهاما پیشرفت قابل توجهی در پروژه‌های خود داشته‌اند و برخی از آنها در حال حاضر ارز دیجیتال ملی خود را راه‌اندازی کرده‌اند، همچنین کشور ما ایران نیز درصدد راه اندازی ارز دیجیتال ملی با نام رمز ریال می‌باشد.

رئیس بانک مرکزی انگلستان، آقای اندرو بیلی (Andrew Bailey) – یکی از سرسخت‌ترین منتقدان صنعت کریپتوکارنسی بوده و ادعا می‌کند که مردم باید آماده باشند تا در صورت سرمایه گذاری در بیت کوین، تمام پول خود را از دست بدهند. با این حال، برخلاف بسیاری از بانک‌های مرکزی دیگر که نارضایتی قابل توجهی نسبت به بیت کوین نشان داده‌اند، این موسسه هنوز بر روی CBDC ریسکی نکرده است.

۵/۵ - (۵ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست