وضع قوانین کریپتویی بعد از افزایش فشار تحریم‌ها توسط بایدن

بایدن به دنبال وضع قوانین کریپتویی بعد از افزایش فشار تحریم‌ها

به گزارش وبسایت bloomberg، با استناد به گفته افرادی که از برنامه‌های دولت آمریکا آگاه هستند، جو بایدن، رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا، قصد دارد تا در هفته جاری فرمان اجرایی را برای مشخص کردن استراتژی‌های دولت خود در ارتباط با ارزهای دیجیتالی صادر کند. افرادی از دولت بایدن که نخواسته‌اند، نامشان فاش شود به بلومبرگ اعلام کرده‌اند که این فرمان اجرایی سازمان‌های فدرال را موظف خواهد کرد تا تغییرات احتمالی قانون‌گذاری ارز‌های دیجیتال و همچنین تاثیر آن بر اقتصاد و امنیت ملی را بررسی کنند.

این فرمان اجرایی از سال گذشته در حال آماده سازی است و این امکان وجود دارد که سازمان‌ها در سراسر دولت از وزارت خارجه تا وزارت بازرگانی را در بر بگیرد. همچنین انتظار می‌رود که در این فرمان اجرایی به انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) توسط ایالات متحده آمریکا نیز اشاره شود، هرچند که این احتمال وجود دارد، با توجه به اینکه فدرال رزرو آمریکا همچنان در حال مطالعات در زمینه انتشار CBDC می‌باشد، موضع محکمی اتخاذ نگردد. در همین حال در روز‌های اخیر به دلیل مطرح شدن استفاده از ارز‌های دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها، بحث‌های جدی در مجلس نمایندگان آمریکا در ارتباط با قانون گذاری بر این حوزه در جریان است، برای مثال می‌توان به تحریم‌هایی که ایالات متحده و متحدانش علیه روسیه پس از حمله روسیه به اوکراین وضع کرده اند هم اشاره کرد.

لازم است بدانید که تحلیلگران انتظار دارند که بر اساس این فرمان، دستورالعملی برای سازمان‌های فدرال مبنی بر بررسی تغییرات احتمالی قانون‌گذاری در زمیه رمزارزها ارائه گردد. همچنین انتظار می‌رود که این دستور، امنیت ملی و اثرات اقتصادی رمزارزها را تحت تاثیر خود قرار دهد. فدرال رزرو ایالات متحده در حال حاضر، در حال بررسی پیامدهای چنین اقدامی است. بنا بر اعلام فدرال رزرو در ماه ژانویه، ارز دیجیتال ملی می‌تواند به حفظ سلطه دلار آمریکا کمک کند زیرا پذیرش رمزارزها در مقیاس جهانی، افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست