اوکی اکسچنج

بلاک چین بایتم (Bytom) چیست و چگونه کار می‌کند؟

بلاک چین بایتم (Bytom) چیست و چگونه کار می‌کند؟

بایتم یک ارز دیجیتال است که از رویکرد سه لایه جدید برای برنامه‌های بلاک‌چین توزیع شده استفاده می‌کند. انتقال داده‌ها در یک لایه، تراکنش داده‌ها در لایه دیگر و تعامل دارایی در لایه سوم انجام می‌شود. این ارز دیجیتال در زمینه بیگ دیتا و همچنین ایجاد یک سیستم پرداخت سریع‌تر و ایمن‌تر، بسیار کاربردی است. این شبکه ۳ لایه‌ای چگونه کار می‌کند؟ در ادامه این مقاله از ارزتودی به بررسی و معرفی بایتم می‌پردازیم.

بایتم (Bytom) چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال تک لایه است و اتریوم یک بلاک چین دو لایه‌ای است که قرارداد‌های هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز را با یکدیگر ترکیب می‌کند. اما بلاک‌چین بایتم، با شبکه ۳ لایه‌ای خود، یک قدم جلوتر از بقیه است. تراکنش‌های داده در یک لایه، انتقال‌ها در لایه دیگر و سومین لایه تعامل دارایی را انجام می‌دهد.

به بیان دیگر، Bytom یک پروتکل تعاملی شامل چندین بایت دارایی است. در حالی که بررسی دقیق بورس اوراق بهادار اتریوم به عنوان یک امنیت احتمالی، کل بازار ارز‌های دیجیتال را در اوایل سال ۲۰۱۸ دچار رکود کرد، بایتم داوطلبانه به تست Howey SEC ارائه شد و ارز دیجیتال بایتم تحت نظارت DAO آن امنیت تلقی نشد.

با حداقل کارمزد تراکنش، فناوری پیشرفته بلاک چین بایتم و پروتکل تعاملی از دارایی‌های بایت مختلف که ممکن است آن را متمایز کند، این دارایی دیجیتال پتانسیل تأثیرگذاری بر بازار ارز‌های دیجیتال را دارد. علاوه بر این‌ها، بایتم دارای یک کیف‌پول است که می‌توان مقدار زیادی ارز BTM را در آن ذخیره کرد.

موفقیت سریع ارز دیجیتال Bytom

میزان زیادی از موفقیت بلاک‌چین بایتم، به سایت ۸BTC صرافی معروف شانگ‌های، که خالق آن چانگ جیا با دوان شین شینگ، بنیانگذار Bytom در‌آوریل ۲۰۱۸ همکاری کرد، برمی‌گردد. اگرچه بلاک‌چین بایتم هنوز راه درازی در پیش دارد، اما با تمام سرعت در حال حرکت رو به جلو است. علاوه بر این، در حال توسعه یک فروشگاه بزرگ داده یک مرحله‌ای برای سازمان‌ها و مشاغل دولتی چین است که ممکن است با Iron Mountain، یک شرکت مدیریت اطلاعات پیشرو آمریکایی، رقابت کند.

با توجه به اینکه چین، حتی در شرایطی که بازار ارز‌های دیجیتال را سرکوب می‌کند مشتاق پذیرش بلاک چین است، مدیریت دارایی‌های دیجیتال ممکن است به راحتی از حمایت دولت برخوردار شود. با این حال، شهروندان چینی قادر به سرمایه‌گذاری در فناوری بلاک چین یا خرید بایتم نیستند، زیرا دولت چین معتقد است این کار روند اقتصادی کشور را متحول می‌کند.

بیایید قبل از بررسی فناوری بلاک چین بایتم، به کوین BTM و موفقیت آن در بازار از نظر ارزش بازار و حجم معاملات روزانه نگاه کنیم. آیا خرید ارز Bytom ارزش دارد؟

کوین BTM

کل عرضه BTM حدود Bytom ۱،۴۰۷،۰۰۰،۰۰۰ است. در ژانویه ۲۰۱۸ همراه با بازار ارز‌های دیجیتال افزایش یافت، اما کوین‌های Bytom در ۲۲‌ آوریل، چهار ماه پس از آن، به بالاترین قیمت خود یعنی ۱.۱۳ دلار رسیدند. رشد این ارز دیجیتال مستقل از بیت‌کوین و اتریوم بود، از این رو می‌تواند گفت نسبت به ارز‌های دیجیتال دیگر متمایز است. حتی پروژه‌هایی مانند ریپل و لایت‌کوین از عملکرد اتریوم و بیت‌کوین پیروی می‌کنند، اما این ارز دیجیتال به تنهایی به مسیر خود ادامه می‌دهد.

کوین BTM

اگر بازار تغییر کند، آیا ارز دیجیتال Bytom می‌تواند به عنوان پناهگاه عمل کند؟ اگرچه بازار ارز‌های دیجیتال یک محیط بی‌ثبات است، اما شناسایی روند‌هایی از این دست ممکن است در نهایت به سود‌های قابل توجهی منجر شود. برای روز‌های منفی بازار، کوین‌های BTM می‌توانند گزینه مناسبی باشند.

BTM در تعدادی از صرافی‌های ارز‌های دیجیتال از جمله هوبی گلوبال، Gate.io ،CoinEgg ،CoinMex ،OKEx و CoinMex لیست شده است. BTM روزانه با بیش از ۵ میلیون دلار در جفت‌های معاملاتی شامل بیت‌کوین، اتریوم و USDT معامله می‌شود. کیف پول رسمی بلاک‌چین بایتم برای انواع سیستم عامل‌های دسکتاپ در دسترس است.

استخراج ارز دیجیتال BTM

تقریباً ۳۳ درصد از کل عرضه BTM می‌تواند استخراج شود. بیتأمین تجهیزات استخراج ASIC Antminer B۳ (۷۸۰Hz) را برای BTM در ۱ می‌ ۲۰۱۸ با قیمت ۲۷۰۰۰ دلار راه‌اندازی کرد. این بدان معناست که استخراج بدون اولین هزینه برای هر کسی بسیار سخت خواهد بود. Antpool، یکی از زیرمجموعه‌های بیتأمین که متهم به افزایش متقلبانه قیمت بیت کوین کش در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ بود، راه حلی برای استخراج انبوه ارائه می‌دهد.

ارز دیجیتال BTM توسط چندین صرافی معروف ارز‌های دیجیتال از جمله هوب، Etherdelta و کوکو‌ین پشتیبانی می‌شود. حجم معاملات روزانه BTM حدود ۵۰ میلیون دلار است. برای حمایت از جامعه خود، Bytom هر BTM را که در آخر هفته افتتاحیه خود استخراج کرده بود، توزیع کرد. به منظور تشویق مشارکت در اکوسیستم بایتم، یک سیستم جایزه نیز ارائه می‌دهد.

استخراج ارز دیجیتال BTM

در زمان راه‌اندازی رسمی شبکه، ارز دیجیتال BTM، فقط به عنوان یک توکن ERC-۲۰ در بلاک چین اتریوم وجود داشت. به منظور آزمایش ارتقا‌های جدید بدون به خطر انداختن آن، شبکه آزمایشی در کنار شبکه اصلی خواهد ماند.

بلاک‌چین بایتم چگونه کار می‌کند؟

بایتم پس از معرفی الگوریتم Tensority خود در یک کنفرانس تجاری در M.I.T. در‌ آوریل ۲۰۱۸، در جامعه بلاک چین (و بین‌المللی) آمریکا شهرت یافت. برای تسهیل ادغام با هوش مصنوعی، یادگیری عمیق و محاسبات ابری، این تکنیک اجماع از محاسبات لبه‌ای استفاده می‌کند.

الگوریتم Tensority یکی از پیچیده‌ترین پروژه‌های بلاک چین است که امروزه در دسترس است. از یک روش اثبات کار مبتنی بر محاسبات تانسور استفاده می‌کند. بایتم با استفاده از سه لایه، Tensority و فرمت آدرس عمومی، قابلیت همکاری با هر پلتفرم دیگری، خواه بلاک چین یا غیر آن را دارد.

البته، قابلیت همکاری یکی از معیار‌های اصلی بلاک‌چین‌های آینده است. به عنوان مثال زنجیره‌های جانبی توسط آنتولوژی Ontology پشتیبانی می‌شوند و پلاسما این قابلیت را به اتریوم اضافه می‌کند. با این حال، اکثر این سیستم‌ها فقط از استاندارد‌های داده‌ای که امروزه استفاده می‌شوند، پشتیبانی می‌کنند، که به سرعت جایگزین می‌شوند، زیرا موتور‌های توصیه‌ای که با هوش مصنوعی کار می‌کنند، عادی می‌شوند الگوریتم بایتم واقعاً برای خدمات شتاب سخت‌افزاری هوش مصنوعی ایجاد شده است، چرا که از ریگ‌های استخراج ASIC به طور مؤثر پشتیبانی می‌کند.

به منظور افزایش سرعت پردازش، بایتم همچنین امضا‌های تراکنش را از داده‌های دیگر جدا می‌کند. برای جلوگیری از هزینه‌های تکراری و دستکاری داده‌ها، مدل Bytom UTXO تراکنش‌ها را به صورت موازی بررسی می‌کند. علاوه بر این، از هش SHA۲۵۶ و رمزگذاری ESCDA استفاده می‌شود. بایتم با استفاده از این فناوری‌ها یک بلاک چین پیشرفته ایجاد کرد که می‌تواند هر بار کاری را که قدرت پردازش ترکیبی ما در حال حاضر یا در آینده انجام دهد، پشتیبانی کند.

نتیجه‌گیری

تاریخ به همه ثابت کرد، پیشرفته‌ترین پروژه‌ها از نظر فناوری مانند تسلا در مقابل ادیسون یا VHS در مقابل بتا حتماً موفق نمی‌شوند؛ اما تأکید بایتم بر نوآوری‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی ممکن است در مسابقه بلاک چین سودمند باشد. موفقیت یا شکست نهایی بایتم به نحوه مدیریت دارایی‌های آن و نحوه توسعه فناوری بلاک چین بستگی دارد. این پروژه برای موفقیت باید منابع را وارد اکوسیستم خود کند. به لطف مزایایی که نسبت به رقبا دارد، موقعیت خوبی برای انجام این کار دارد.

سوالات متدوال

سؤالات متدوال

بایتم (Bytom) چیست؟

بلاک‌چین بایتم،شبکه‌ای ۳ لایه است که تراکنش‌های داده را در یک لایه، انتقال‌ها در لایه دیگر و سومین لایه تعامل دارایی را انجام می‌دهد.

BTM چیست؟

BTM ارز دیجیتل بلاک چین بایتم است که در صرافی‌های ارز‌های دیجیتال هوبی گلوبال، Gate.io ،CoinEgg ،CoinMex ،OKEx و CoinMex لیست شده است.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست