چارلز هاسکینسون: کاردانو می‌تواند خود را به سولانا برساند!

 چارلز هاسکینسون: کاردانو می‌تواند خود را به سولانا برساند!

به گزارش وبسایت cryptoglobe، در مصاحبه اخیر دن گامباردلو با چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو در مورد چشم انداز خود برای این رمز ارز در سال ۲۰۲۲ صحبت کرد، در ادامه نکات مهمی که در این مصاحبه ذکر شد را برایتان توضیح خواهیم داد. هاسکینسون ضمن اشاره به توسعه‌های ابعاد فنی شبکه، اعلام کرد که معتقد است کاردانو در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد و می‌تواند به جایگاه کنونی سولانا و دیگر شبکه‌های موفق این حوزه برسد:

من فکر می‌کنم پروژه کاردانو می‌تواند به تمام اهداف و برنامه‌های خود برسد، بهینه‌سازی پایگاه‌ داده و Hydra و Mithril اکنون در جایگاه خوبی قرار دارند و همان‌طور که می‌دانید روند رشد و بهینه سازی هیچوقت پایان نمی‌یابد؛ اما مهم است که در این بین نسخه‌های قوی از پروژه برای استفاده ارائه شود. مطابق آنچه برای سولانا و دیگر پلتفرم‌ها رخ داده کاردانو نیز با مزیت‌های بیشتر از جمله داشتن برنامه تئوری قوی غیرمتمرکز در سال جدید جایگاه خود را بهبود خواهد بخشید.

همان طور که می‌دانید در یک شبکه بلاک چین،  الگوریتم اجماع با اطمینان از توافق در مورد تاریخچه تراکنش، یک محیط امن ایجاد می‌کند. کاردانو برای اجرایی کردن این ویژگی از Ouroboros که یک الگوریتم اجماع اثبات سهام کار است، استفاده می‌کند. اما درست مانند هر بلاک چین دیگر، کاردانو هنگام تلاش برای مقایس‌پذیری، دستیابی به توان عملیاتی مورد نیاز برای پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی، از جمله پرداخت، شناسایی، بازی یا خدمات غیرمتمرکز دیگر، با چالش‌هایی مواجه می‌شود.

بنیانگذار کاردانو، چارلز هاسکینسون همچنین افزود تراکنش‌های این شبکه مستلزم به پرداخت کارمزد هستند، افرادی که کنترل بلاک چین کادانو را بر عهده دارند باید برای نقش خود پاداش مناسبی دریافت کنند، بنابراین لازم است تا هزینه‌ها در سطح پایدار و معقولی در نظر گرفته شوند؛ به علاوه شبکه بلاک چین هم باید در برابر حملات انکار سرویس (DoS) هم محافظت شود، بنابراین نمی‌توان کارمزدها را به قدری پایین تعیین کرد که شبکه را در معرض خطر قرار دهد.

 

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست