مصوبه استخراج رمزارزها در اولین جلسه رسمی ستاد رمز ارزش‌ها بررسی شد

جلسه ستاد ملی رمز ارزش

به گزارش پیوست، اولین جلسه ستاد ملی رمز ارزش‌ها که هفته گذشته برگزار شد به بررسی استخراج رمزارزها در ایران منتهی شد. در این جلسه دبیر کارگروه رمز ارزش‌های ستاد تحول دولت درباره شکل‌گیری ستاد ملی رمز ارزش‌ها گفت:

به طور کلی، در سند تحول دولت سیزدهم که اسفندماه سال گذشته توسط رئیس جمهوری ابلاغ شد، برای ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تصمیم‌گیری‌ها در موضوع رمزارزش‌ها، ستاد ملی رمزارزش طراحی شد. جلسه اول آن به شکل رسمی در هفته گذشته(۱۸ دی‌ماه) برگزار شد. البته جلسات غیررسمی این ستاد در اواخر سال ۱۴۰۰ و اوایل سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شد و احکام ساماندهی رمزارزش‌ها در دستور کار بود. قرارشده جلسات این ستاد دو هفته یکبار به طور منظم برگزار گردد.

او درباره دستگاه‌ها و نهادهایی که در این ستاد حضور دارند افزود: در حوزه رمزارزش‌ به دلیل آنکه موضوعی چند بعدی است دستگاه‌هایی مانند وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد، نیرو، نفت و اطلاعات و همچنین دادستانی کل کشور، اطلاعات سپاه، فراجا و بانک مرکزی در این ستاد حضور داشتند. در دولت قبل شاهد موازی‌کاری‌ها و تصمیمات متناقض درباره رمزارزش‌ها بودیم و فرماندهی واحدی وجود نداشت.

دبیر کارگروه رمزارزش‌های ستاد تحول دولت درباره ماموریت ستاد ملی رمزارزش‌ها عنوان کرد:

ماموریت این ستاد به طور خاص ایجاد هماهنگی و تقسیم وظایف بین دستگاه‌ها، پیگیری مصوبات و دستورالعمل‌های لازم برای استفاده از فرصت‌های رمزارزها و همچنین سیاستگذاری در حوزه رمزارزش‌ها است که در سند تحول دولت سیزدهم آمده است.

در این جلسه در ابتدا وضعیت موجود حوزه رمزارزش‌ها مورد بررسی قرار گرفت. همچنین مصوبه هیئت وزیران در استخراج رمزدارایی‌ها که ۶ شهریورماه امسال تصویب شده و ۲۲ آبان‌ماه نیز ابلاغ شده، مورد بحث قرار گرفت. بر این اساس اجرای این مصوبه در دستور کار بود چراکه پیگیری اجرای این مصوبه یکی از اولویت‌هاست. سایر احکام ساماندهی، تعیین و تکلیف کردن حوزه‌های مختلف رمزارزش‌ها نیز مسئله بعدی است.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست