آغاز رسمی فاز آزمایشی ریال دیجیتال از ۲۲ اسفند‌ماه

آغاز رسمی ریال دیجیتال

به نقل از ایبنا، محمدرضا مانی یکتا در مصاحبه از آغاز رسمی ریال دیجیتال خبر داد.

مانی یکتا اظهار داشت:

ریال دیجیتال یک پروژه بزرگ و البته مهم بانک مرکزی است که از چند نظر اهمیت دارد که اولین آن‌ها ارتباط این پروژه با فضای اقتصاد دیجیتال است. بنابراین آموزش، آگاهی، فرهنگ‌سازی، آموزش‌های تخصصی مرتبط با شبکه بانکی و قدرتمندسازی و توانمندسازی متخصصین شبکه بانکی از جمله اهدافی است که باید گام به گام تعریف شوند و به آن‌ها برسیم. در عین حال خود پروژه از نظر فنی پیچیدگی اجرایی متعددی دارد. اما «فاز پیش از اجرای آزمایشی» را که از ۱۵ شهریورماه با انتشار اولیه ریال دیجیتال شروع شد، پشت سر گذاشتیم. این فاز تا اوایل اسفند ماه طول کشید و در این مدت با تعداد بسیار محدود کاربران ریال دیجیتال در سه بانک ملی، ملت و تجارت ارزیابی اولیه شد و با توجه به توفیقاتی که در این مرحله داشتیم وارد فاز آزمایشی می‌شویم. در فاز آزمایشی به‌صورت تدریجی بانک‌ها اجازه خواهند داشت تعداد کاربران را افزایش بدهند و دامنه خدمات در فضای ریال دیجیتال را توسعه بدهند.

یکتا در رابطه با برنامه زمان بندی شده فاز آزمایشی و مراحل آن بیان کرد:

فاز آزمایشی با حدود ۵۰۰ کاربر تعریف شده در سال جاری (۱۴۰۱) شروع می‌شود ولی در سال جدید (۱۴۰۲) از روزهای کاری ابتدایی سال اجازه خواهیم داد که بانک‌ها تعداد مشتریان را افزایش بدهند. برنامه زمانبندی که تا الان پیش‌بینی شده و به بانک‌ها ابلاغ شده است، عملیاتی شدن و شروع رسمی فاز آزمایشی از ۲۲ اسفندماه است. همچنین مجوز توسعه بازار و افزایش دامنه مشتریان برای بانک‌ها از ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۲ صادر می‌شود. گام به گام که جلو می‌رویم هم فضاهای خدماتی متعددی اضافه می‌شود که می‌تواند از ریال دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت استفاده کند و هم به صورت تدریجی مردم می‌توانند در بانک‌های مختلف به این ابزار پرداخت دسترسی داشته باشند.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست