کشف و ضبط ۸۸ ماینر به ارزش ۳ میلیارد ریال در اصفهان

کشف دستگاه های ماینر

به نقل از تابناک، فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف ۸۸ دستگاه ماینر در اصفهان خبر داد.

سرهنگ حسین بساطی افزود: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و جمع‌آوری دستگاه‌های غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال، مأموران انتظامی شهرستان اصفهان از فعالیت مُجرمانه فردی در این‌ باره مطلع شدند و موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی اظهار داشت:

در این راستا مأموران کلانتری ۲۹ این شهرستان با هماهنگی مرجع قضائی به محل نگهداری دستگاه‌های ماینر قاچاق اعزام شدند و در بازرسی از یک کارگاه ۸۸ دستگاه استخراج ارز دیجیتال را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با بیان این که مالک کارگاه هیچگونه مدارک قانونی و مُعتبری در باره دستگاه‌ها و فعالیت خود در زمینه استخراج ارز دیجیتال ارائه نکرد، افزود:

برابر اعلام نظر کارشناسان ارزش دستگاه‌های ماینر سه میلیارد ریال برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد، در این عملیات یک متهم دستگیر و به مرجع قضائی تحویل شد.

سرهنگ بساطی، برخورد با قاچاق کالا و اخلاگران در نظام اقتصادی کشور را از اولویت‌های فراجا اعلام کرد و از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت غیرمجاز در زمینه قاچاق کالا و استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال، مراتب را به پلیس اطلاع دهند.

قانون استخراج ارز دیجیتال در ایران

اکثر کشورها به دنبال وضع قوانین در حوزه ارزهای دیجیتال هستند. دولت ایران نیز در تلاش است تا از استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال جلوگیری کند. طبق جدیدترین قانون استخراج ارزهای دیجیتال در ایران افراد بدون داشتن مجوز از وزارت صمت و همچنین وزارت نیرو نمی‌توانند به استخراج ارزهای دیجیتال و یا ماینینگ بپردازند.

گفتنی است قانون گذاری در رابطه با استخراج ارزهای دیجیتال از سوء مصرف برق در ایران جلوگیری می‌کند.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست