توقف فعالیت صرافی کوین نیک مارکت تا پایان سال ۱۴۰۱

توقف فعالیت صرافی نیک کوین مارکت

طبق اطلاعیه‌ای رسمی وبسایت صرافی کوین نیک مارکت از اتمام فعالیت خود خبر داد. در این اطلاعیه آمده است که ضعف قانون‌گذاری در ایران در حوزه کریپتو و خطر نگهداری از دارایی‌های مشتریان از اصلی‌ترین علل بسته شدن این صرافی است.

به گزارش ارزتودی صرافی ارز دیجیتال کوین نیک مارکت در تاریخ ۱۲ دی ۱۴۰۱، با انتشار اطلاعیه‌ای توقف تمام فعالیت خود را تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داد. در این بیانیه آمده است:

به این نتیجه رسیدیم که دیگر مذاکره و صحبت کردن درباره قانون‌گذاری حوزه رمزارز بی‌فایده است و فقط بار مسئولیت ما را بواسطه اعتماد مردم سنگین‌تر می‌کند. سال‌هاست فقط اعلام می‌شود که در حال انجام بررسی قانون‌گذاری این حوزه هستند. اما هنوز با گذشت این همه وقت، هیچ خروجی‌ای از این بررسی‌ها مشاهده نکرده‌ایم. نهایتا به این نتیجه رسیدیم که با توجه به شرایط قانون‌گذاری، همان بهتر که ما هم نباشیم.

در ادامه این اطلاعیه در رابطه با تاثیر قوانین بازدارنده آمده است:

همیشه فقط مشکلات بیشتر می‌شود، مشکلاتی که کنترلش از اراده ما خارج است. درگاه‌های پرداخت جدید ارائه ندادند. بهانه اینماد آوردند. بهانه عدم قانون‌گذاری آوردند. به‌تازگی هم برای پرداخت‌های ریالی درگاه‌ها محدودیت ایجاد کرده‌اند. در حال حاضر، در هر نهاد و اداره‌ای، یک کمیته اقتصاد دیجیتال و یا رمزارز وجود دارد که هیچ خروجی‌ای ندارد.

در ادامه اطلاعیه توقف فعالیت کوین نیک مارکت ساز و کار توقف فعالیت و پاسخ به سوالات کاربران این صرافی آمده است.

شرایط صرافی کوین نیک مارکت قابل درک است و امید است که با قانون‌گذاری‌های صحیح شرایط برای دیگر صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی مساعدتر شود.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست