اوکی اکسچنج

دوج ایلان مارس، ارز دیجیتال بین کهکشانی چیست؟

ایا دوج‌ایلان مارس به 0.01 می‌رسد؟

دوج ایلان مارس میم‌‌ کوینی بر اساس دوج‌کوین و شخصیت مدیرعامل شرکت تسلا، ایلان ماسک است. در سال ۲۰۲۱، این کوین نوسانات زیادی داشت، با این حال بسیاری معتقدند هنوز فضایی برای رشد دارد. ELON تا کجا می‌تواند پیش برود؟ آیا قیمت این ارز دیجیتال، همانطور که از نام آن پیداست، تا مریخ افزایش خواهد یافت؟ در ادامه مقاله ارزتودی به این سوالات، پاسخ خواهیم داد. 

دوج ایلان مارس چیست؟

ارز دیجیتال Dogelon Mars یک پروژه مبتنی بر اتریوم است که از استاندارد توکن ERC-۲۰ استفاده می‌کند. این بدان معناست که می‌تواند علاوه بر استفاده از امنیت شبکه اتریوم، ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را در توکن طراحی کند. یکی از این ویژگی‌ها، توکنومیک است. نصف عرضه اولیه این میم‌‌ کوین به عنوان هدیه به ویتالیک بوترین، خالق تریوم داده شده است. باقیمانده عرضه آن در استخر نقدینگی یونی‌سواپ قفل شده است. این توکن برای اولین بار در ۲۲‌آوریل ۲۰۲۱ در صرافی‌های غیرمتمرکز فهرست شد.

هدف این پروژه توسعه یک “ارز بین کهکشانی” است، اگرچه جزئیاتی در مورد چگونگی انجام این کار فاش نشده است. جدای از جاه طلبی‌های بسیار مبهم، این پروژه از نظر عملکرد کار چندانی انجام نمی‌دهد.

رشد ۱۰۰ هزار درصدی دوج‌ایلان، به لطف جامعه سرمایه‌گذاران‌اش اتفاق افتاد. این پروژه با استفاده از توییتر و تلگرام حدود ۲۵۰,۰۰۰ نفر را به سرمایه‌گذاری در پروژه تشویق کرد. جامعه دوج‌ایلان بسیار قوی است و پشتیبانی‌های خستگی‌ناپذیری را به کاربران خود ارائه می‌دهند.

دوج ایلان مارس چیست؟

با وجود اینکه حداکثر عرضه دوج‌ایلان بسیار بیشتر از دوج‌کوین است و به روشی کاملاً متفاوت باه هم عمل می‌کنند، باز هم این پروژه ادعا می‌کند که یکی از فورک‌های دوج‌کوین است. مؤسس پروژه نیز ادغا می‌کند که ایلان نام دارد. این در حالی است که تا به حال هیچ تاریخچه و اطلاعاتی دقیقی از بنیانگذارن پروژه منتشر نشده است. البته آن‌ها ممکن است بخواهند با استفاده از نام ایلان ماسک، قصد جذب سرمایه‌گذاران بیشتری را داشته باشند. از طرفی همکاری ایلان ماسک با چنین پروژه‌ای بسیار بعید است.

میم‌کوین چیست؟

میم‌کوین‌ها دارایی‌های دیجیتالی هستند که از میم‌های آنلاین یا کنایه الهام گرفته شده‌اند. به عنوان مثال، دوج کوین و شیبا اینو، دو تا از محبوب‌ترین میم‌‌ کوین‌ها هستند. برای جذب سرمایه‌گذاران و افزایش قیمت این کوین‌ها از طنز استفاده می‌شود. بسیاری از میم‌‌ کوین‌ها به دلیل این واقعیت که به ندرت برای چیزی غیر از سرمایه‌گذاری استفاده می‌شوند، می‌توانند کاملاً فرار باشند. میم‌‌ کوین‌ها جزء بی‌ثبات‌ترین سرمایه‌گذاری‌های تمام دوران هستند و سرمایه‌گذاران فقط باید پولی را در این دارایی‌ها بگذارند که می‌توانند آن را از دست دهند.

آیا میم‌‌ کوین‌ها حباب هستند؟

از آنجایی که این دسته از دارایی‌ها می‌توانند در عرض چند ساعت بسیار رشد کنند، کاربران فکر می‌کنند که آن‌ها در حباب هستند. البته این فکر کاملاً درست است، چرا که بسیاری از توکن‌ها برای پشتیبان‌گیری از قیمت استفاده نمی‌کنند. بسیاری از مردم احساس می‌کنند که به دلیل عدم استفاده، ارزش توکن‌ها به شدت کاهش می‌یابد و منجر به ترکیدن حباب می‌شود.

آیا میم‌‌ کوین‌ها حباب هستند؟

از سوی دیگر، این توکن‌ها می‌توانند ارزش بازار زیادی داشته باشند. میم کوین‌ها دارای ارزش بازاری حدود ۱۰۰ میلیارد دلار هستند و بسیاری فکر می‌کنند که ارزش‌ها همچنان در حال افزایش است. بسیاری از توکن‌ها دارای جوامع پر رونقی هستند که هیچ قصدی برای فروش دارایی‌های خود ندارند.

ارزش بازار دوج‌ایلان (ELON) چقدر است؟

قیمت فعلی ELON با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۸۲،۲۴۱،۷۰۰ دلار است. در ۲۴ ساعت گذشته، دوج‌ایلان ۷.۳۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است. با ارزش بازار ۵۷۵،۷۳۶،۱۲۶ دلار، این میم‌‌ کوین در رتبه ۱۱۰ سایت کوین‌مارکت‌کپ قرار دارد. این کوین در حال حاضر بیش از ۵۵۰ تریلیون توکن در گردش دارد و حداکثر عرضه آن ۱ کوادریلیون است.

ارزش بازار دوج‌ایلان چقدر است؟

آیا دوج ایلان مارس به ۰.۰۱ می‌رسد؟

بسیاری از میم‌‌ کوین‌ها به دنبال رسیدن به ۰.۰۱ دلار و ثروتمند کردن سرمایه‌گذاران هستند. اما این مورد برای دوج ایلان مارس صدق نمی‌کند. چرا که این میم‌‌ کوین حتی بخواهد هم نمی‌تواند به ۰.۰۱ برسد. چرا که اگر ELON بخواهد به ۰.۰۱ برسد باید به ارزش بازار ۵.۵ تریلیون دلار دست باید. این در صورتی است که ارزش بازار ۵.۵ تریلیون دلاری تقریباً ۵ برابر اندازه بیت کوین و تقریباً دو برابر کل صنعت ارز‌های دیجیتال است. به یاد داشته باشید هر چه کوین‌های بیشتری وارد گردش شوند، رسیدن به این هدف نیز سخت‌تر می‌شود.

چگونه می‌توان توکن دوج ایلان مارس را خرید؟

از آنجایی که دوج‌ایلان پروژه جدیدی است، هنوز در بسیاری از صرافی‌ها لیست نشده است. Dogelon Mars را می‌توان به راحتی در Crypto.com خریداری کرد. البته این میم‌‌ کوین در صرافی‌های غیرمتمرکز یونی‌سواپ و گیت آی‌او نیز موجود است.

برای خرید ELON، ابتدا اتریوم را در صرافی ارز‌های دیجیتال مانند کوین‌بیس، eToro یا جمینای خریداری کنید. برای اینکار نیاز به ایجاد یک حساب کاربری نیز دارید. پس از تأیید اعتبار و تأمین مالی حساب شما از طریق ACH یا انتقال اعتبار، می‌توانید ETH خریداری کنید.

از آنجا آن را به کیف پولی مانند متامسک یا Coinbase Wallet ارسال کنید. پس از اتصال این کیف پول به DEX، می‌توانید ETH خود را با ELON مبادله کنید. سپس اسایپیج خود را روی ۱۰ درصد تنظیم کنید. ELON شما پس از تکمیل مبادله در کیف پول شما ذخیره می‌شود.

آیا دوج ایلان مارس ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

برای سرمایه‌گذاری بلندمدت، قیمت دوج ایلان مارس قطعاً کاهش می‌باید. این پروژه هیچ کاری برای پشتیبانی از قیمت خود انجام نمی‌دهد و برنامه‌های آینده آن کاملاً مبهم هستند. ارز‌های دیجیتال دیگر وجود دارد که کاربرد‌های بهتر و اهداف واقعی‌تری را ارائه می‌دهند.

از طرفی، این میم‌‌ کوین جامعه سرمایه‌گذاری بسیار قوی‌ای دارد که ممکن است در آینده دلیل پامپ و دامپ این میم‌‌ کوین شوند. با این حال، هیچ یک از این‌ها قطعی نیست و هیچ کس نمی‌داند که سرنوشت توکن به کجا ختم می‌شود. تنها در صورتی که به دنبال ریسک بزرگ هستید، در دوج‌ایلان سرمایه‌گذاری کنید. اما در نظر داشته باشید که رسیدن قیمت این توکن به ۰.۰۱ تقریباً غیرممکن است.

سوالات متدوال

سوالات متداول

دوج ایلان مارس چیست؟

میم کوین Dogelon Mars یک پروژه مبتنی بر اتریوم است که از استاندارد توکن ERC-۲۰ استفاده می‌کند.

آیا دوج ایلان مارس به ۰.۰۱ می‌رسد؟

خیر – اگر این میم کوین بخواهد به این قیمت برسد باید به ارزش بازار ۵.۵ تریلیون دلاری دست یابد که ۵ برابر اندازه ارزش بازار بیت کوین و تقریباً دو برابر کل صنعت ارز‌های دیجیتال است!

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست