اوکی اکسچنج

کسب درآمد از بازی همسایه من آلیس (My Neighbor Alice)

لوگو بازی و عنوان مقاله

صنعت بازی‌ سازی یکی از بزرگ‌ترین صنایع جهان است. در همین حال، بلاک چین نیز یکی از سریع‌ترین بخش‌های در حال رشد فناوری است. هر دو بخش میلیاردها دلار ارزش دارند که نشان دهنده نوآوری و توسعه سریع این صنایع است، اما وقتی این دو را با یکدیگر ادغام می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ بازی‌های بلاک چینی ممکن است یکی از بهترین راه‌ها برای بردن بلاک‌چین به جریان اصلی توجهات باشد و بازی My Neighbor Alice یا همسایه من آلیس یکی از پروژه‌هایی است که به طور بالقوه می‌تواند این کار را انجام دهد.

مشاهده: قیمت لحظه‌ای ALICE

بعد از انتشار بازی محبوب بلاک چین مبتنی بر اتریوم کریپتو‌کیتیز (CryptoKitties) و ده‌ها بازی دیگر که پس از آن عرضه شد، بازی‌های بلاک چین توانستند آگاهی و پذیرش کاربران را در مورد دارایی‌های دیجیتال افزایش دهند. این مقاله از ارزتودی برای شما آماده شده است تا همه آنچه که باید در مورد بازی My Neighbor Alice بدانید، آموزش دهد و شما را برای تجربه یکی از جذاب‌ترین بازی‌های بلاک چینی آماده کند.

بازی My Neighbor Alice چیست؟

همسایه من آلیس (My Neighbor Alice) یک بازی کریپتویی است که مشابه با بازی‌های فارم‌ویل (FarmVille) و انیمال کراسینگ (Animal Crossing) طراحی شده و به کاربران امکان می‌دهد تا NFTهایی که در بازی ارائه می‌شود، جمع‌آوری کنند. هدف اصلی این پروژه جذب مخاطبان گسترده‌‌ای از دارندگان ارزهای دیجیتال گرفته تا علاقه‌مندان به بلاک چین و گیمرها است. بازی My Neighbor Alice دارای عناصری از حوزه دیفای است که آن را به پروژه‌ای با پتانسیل بالا و مرتبط با تسهیل پذیرش ارزهای دیجیتال و توکن ارزشمند آن ALICE تبدیل می‌کند. این پروژه یک بازی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین با روایتی جذاب است که کاربران را قادر می‌سازد تا دنیای خود را در دنیایی عجیب و غریب و جذاب بسازند.

بازی My Neighbor Alice چیست؟

هر کسی می‌تواند با خرید قطعه زمین مجازی و استفاده از خلاقیت‌های خود در دنیای آلیس، بازی My Neighbor Alice را بازی کند و جزایر خود را سفارشی کرده و بسازد. نقطه مرکزی بازی توکن آن یعنی ارز دیجیتال ALICE است. از این توکن به‌عنوان روش اصلی پرداخت در شبکه استفاده می‌شود. در این بازی کاربران می‌توانند خرید را از یک قطعه کوچک زمین شروع کنند و یک جهان کاملاً واقعی را در دنیای آلیس ایجاد کنند. تمام دارایی‌های درون بازی توسط NFTها نشان داده می‌شوند و می‌توانند توسط کاربرانی فروخته شده و مورد استفاده قرار بگیرند، در واقع قیمت هر NFT به کمیاب بودن آن بستگی دارد.

بازی همسایه من آلیس چگونه کار می‌کند؟

همسایه من آلیس (My Neighbor Alice) یک بازی بلاک چین چندنفره است که به کاربران اجازه می‌دهد با سایر کاربران و بازیکنان ارتباط برقرار کرده و تعامل داشته باشند که این ویژگی به کسب تجربه بهتر از بازی کمک می‌کند. این بازی جهان باز است؛ به این معنی که گیمرها می‌توانند جهان آلیس بدون پایان را کشف کنند و همچنین  آواتارهای خود را سفارشی کنند. دنیای آلیس متشکل از تعداد زیادی جزیره است که به قطعات زمین تقسیم شده‌اند.

این زمین‌ها همگی توسط NFT نشان داده می‌شوند، بنابراین کاربران می‌توانند آن‌ها را بخرند و بفروشند، همچنین دارایی درون بازی خود را سفارشی کنند، تکه زمین دیگری بسازند، زمین خود را سفارشی کنند. این بازی دارای روایت داستانی است، بنابراین کاربران می‌توانند برای تکمیل کوئست‌های مختلف و پیشرفت در بازی آن را دنبال کنند.

بازی همسایه من آلیس چگونه کار می‌کند؟

عرضه زمینی‌هایی که بازیکنان می‌توانند بخرند محدود است. به این ترتیب ارزش NFTها تا حدودی تنظیم می‌شود. قیمت و ارزش NFTها در دنیای آلیس نیز با توجه به نادر و کمیاب بودن دارایی‌های آنها تعیین می‌شود. کاربران همچنین می‌توانند دارایی‌های خود را بسازند و عرضه را مشخص کنند و در پلتفرم استیم به بازی دسترسی داشته باشند. این بازی به طور در بیشتر بخش‌ها رایگان است اما کاربران هنگام خرید و فروش NFT مانند زمین باید هزینه تراکنش را بپردازند؛ همچنین هر کابر می‌‎تواند به سیستم وام دسترسی داشته باشد و NFTها را قرض بگیرد. وام دهندگان هم می‌توانند بر اساس وام‌هایی که ارائه می‌دهند، سود کسب کنند و به این ترتیب پول بیشتری در دنیای آلیس به دست آورند.

بنیانگذاران بازی My Neighbor Alice چه کسانی هستند؟

بازی My Neighbor Alice در جولای سال ۲۰۲۱ توسط شرکت Antler Interactive ایجاد و توسعه پیدا کرد و در استیم، یک پلتفرم توزیع بازی راه اندازی شد. Antler Interactive یک شرکت توسعه دهنده بازی است که بر روی بازی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی و موبایل تمرکز دارد.

بنیانگذاران بازی My Neighbor Alice چه کسانی هستند؟

برخی از بازی‌های محبوب ساخته شده توسط این شرکت عبارتند از SVRVIVE و Krystopia. آنا نورویک مدیر عامل این شرکت Antler Interact پیشینه‌ای قوی در صنعت مالی دارد و قبلا برای شرکت‌های Accenture و Credit Suisse کار کرده است. این شرکت ارز دیجیتال آلیس (ALICE) را در مارس ۲۰۲۱ در لانچ‌پول بایننس راه اندازی کرد.

چه چیزی بازی همسایه من آلیس را منحصر‌به‌فرد می کند؟

بازی همسایه من آلیس روی دو گروه جمعیتی مختلف یعنی گیمرها و علاقمندان به حوزه دیفای تمرکز دارد که آن را به یک پروژه منحصر به فرد در موارد استفاده‌ای که بازی ارائه می‌دهد تبدیل می‌کند. چیزی که My Neighbor Alice را منحصر به فرد می‌کند، فناوری استفاده شده در آن برای ایجاد اکوسیستم بازی جهان باز و اقتصادی مبتنی بر NFTها است.

چه چیزی بازی همسایه من آلیس را منحصر‌به‌فرد می کند؟

سیستم وام‌دهی که در این بازی ارائه شده قابل اعتماد است و بر اساس قراردادهای هوشمندی است که سیستم از آن‌ها برای اطمینان از اینکه وام دهندگان همیشه وام‌های NFT خود را با سود بازدهی پس می‌گیرند، استفاده می‌کند؛ زیرا این شبکه به کاربران اجازه می‌دهد تا با سایر بازیکنان معاشرت و بازی کنند و همچنین ارز دیجیتال آلیس (ALICE) را به اشتراک بگذارند و از NFT‌ها برای کسب سود و دادن وام استفاده کنند.

دلایل ارزشمند بودن بازی همسایه من آلیس چیست؟

ارزش این بازی در استفاده از فناوری بلاک چین برای ایجاد پروژه، ویژگی‌های آن و ارز دیجیتال آلیس است. این عناصر ارزش ذاتی پروژه و پتانسیل آن را برای تبدیل شدن به یک بازی اصلی با ویژگی‌ها و ابزارهای دیفای تعریف می‌کنند که یک اقتصاد وام‌دهی بدون نیاز به اعتماد را تشکیل می‌دهند. ارزش ذاتی ارز دیجیتال آلیس با ارزش بازار آن مطابقت ندارد؛ زیرا قیمت ارزهای دیجیتال در معرض تغییرات مکرر ناشی از نوسانات هستند. قیمت بازار نیز تحت تأثیر بسیاری از عوامل خاص است که قیمت آلیس را شکل می‌دهد.

چه چیزی به این بازی ارزش می‌دهد؟

این پروژه با افزایش نرخ پذیرش و استفاده از آن ارزش پیدا می‌کند و از آنجایی که توکن ALICE جمعیت گسترده‌ای را هدف قرار می‌دهد، این پروژه شانس خوبی برای جذب مخاطبان هدف مانند کاربران دیفای و گیمرهای بلاک چین دارد. محبوبیت NFTها نیز در حال افزایش است که ممکن است شرایط بهتری را برای بازی My Neighbor Alice به عنوان پروژه‌ای که کاربران را قادر می‌سازد توکن‌های غیرمثلی را به‌عنوان دارایی‌های درون بازی ایجاد کنند، فراهم کند.

کسب درآمد از بازی My Neighbor Alice

بازی My Neighbor Alice دارای یک ویژگی وام‌دهی یکپارچه است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های NFT خود را قرض بگیرند و یا قرض دهند. وام دهندگان بر اساس وام‌های خود پاداش دریافت می‌کنند و می‌توانند برای وام دادن توکن‌های NFT سود کسب کنند. وام‌دهی با استفاده از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌شود، در حالی که کاربران می‌توانند توکن‌های ALICE و NFT خود را نیز بفروشند. NFTها می‌توانند در بازارهای خارجی مانند Treasureland و یا در بازی فروخته شوند. شبکه تضمین می‌کند که همه NFTها دارای حداقل قیمت هستند.

در حالی که برخی از دارایی‌های NFT میتوانند بسیار ارزشمندتر از حداقل اولیه باشند که به عواملی مانند کمیاب و نادر بودن بستگی دارد. از آنجایی که NFTها در ویژگی وام‌دهی دیفای نیز به عنوان وثیقه استفاده می‌شوند، سیستم تضمین می‌کند که NFTها هرگز کمتر از حداقل ارزش قیمت گذاری نمی‌شوند. ALICE برای استیکینگ، در سیستم حاکمیتی برای رای دادن و به عنوان روش اصلی پرداخت در شبکه استفاده می‌شود. بازی My Neighbor Alice ترکیبی از یک پلتفرم دیفای و بازی چندمنظوره است که در آن کاربران می‌توانند.

کسب درآمد از بازی My Neighbor Alice

با هم تعامل داشته باشند، ارتباط برقرار کنند، روایت بازی را دنبال کنند، NFTهای خود را ایجاد کنند، دارایی‌ها را بفروشند و مدیریت کنند، زمین‌های بازی را در دنیای مجازی آلیس بخرند و بفروشند و همچنین NFT را قرض دهند و قرض کنند. شما می‌توانید از ارز دیجیتال آلیس (ALICE) برای استیکینگ استفاده کنید و در مقابل پاداش دریافت کنید. همچنین، از توکن ALICE در حکمرانی برای اطمینان از رأی دهی دموکراتیک و عدم تمرکز سیستم استفاده می‌شود. کاربران می‌توانند به ویژگی وام دهی دسترسی داشته باشند و NFTها را قرض دهند و قرض بگیرند. وام دهندگان بر اساس انواع وام‌هایشان سود دریافت می‌کنند.

بازی همسایه من آلیس امن است؟

بازی My Neighbor Alice بر روی شبکه بلاک چین کرومیا (Chromia) ساخته شده است که ذخیره سازی داده و کارایی مدیریت یک پایگاه داده مرتبط را با امنیت و تغییر‌ناپذیری یک بلاک چین ترکیب می‌کند. استاندارد NFT بلاک چین که Chromia Originals نامیده می‌شود، غنی‌تر از NFTهای معمولی است و می‌تواند هم به عنوان دارایی بومی در شبکه کرومیا و هم به عنوان یک لایه بهبود در اتریوم یا شبکه هوشمند بایننس عمل کند.

بازی همسایه من آلیس امن است؟

کرومیا در حال تامین بودجه توسعه‌ی همکاری است تا بازیکنان My Neighbor Alice را قادر سازد دارایی‌ها و مالکیت خود را به دیگر پلتفرم‌های متمرکز بر بازی منتقل کنند. این بازی توسط یک سازمان مستقل غیرمتمرکز به نام شورای جامعه اجرا می‌شود که یک دموکراسی ایجاد می‌کند که در آن بازیکنان می‌توانند بر سورس کد اجرا شده نظارت کنند.

چگونه کیف پول مناسب برای این بازی را انتخاب کنیم؟

قابلیت همکاری میان شبکه‌ای کرومیا به این معنی است که می‌توان ارز دیجیتال آلیس‌ (ALICE) را در صرافی‌ها به عنوان یک توکن ERC-20 معامله کرد و بنابراین می‌توان آن را در هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند ذخیره کرد. کیف پول انتخابی شما احتمالاً به مقداری که می‌خواهید ذخیره کنید و قصد دارید با آن سرمایه گذاری بستگی دارد. کیف پول‌های سخت افزاری مانند لجر (Ledger) یا ترزور (Trezor) امن‌ترین گزینه را برای ذخیره ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. با این حال، این کیف پول‌ها می‌توانند به دانش فنی بیشتری نیاز داشته باشند و گزینه‌ی گران‌تری هستند. به این ترتیب، این نوع از کیف پول ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتری از توکن ALICE و برای کاربران با تجربه‌تر مناسب‌ باشند.

چگونه کیف پول مناسب برای این بازی را انتخاب کنیم؟

کیف پول‌های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می‌دهند و استفاده از آن‌ها رایگان و آسان است. آن‌ها برای دانلود به عنوان برنامه‌های گوشی‌های هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می‌توانند حضانتی یا غیر حضانتی باشند. با کیف‌پول‌های حضانتی، کلیدهای خصوصی از طرف شما توسط ارائه‌دهنده خدمات مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول‌های غیر حضانتی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. اگرچه استفاده از آن‌ها راحت‌تر است، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای تعداد کمتری از ALICE یا کاربران تازه‌کار بیشتر مناسب‌ باشند.

کیف پول‌های آنلاین یا کیف پول‌های وب نیز رایگان بوده و استفاده از آن‌ها است و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با این حال، کیف پول‌های داغ محسوب می‌شوند و نسبت به جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری از امنیت کمتری برخوردار هستند. از آنجایی که احتمالاً به پلتفرم مدیریت ALICE خود اعتماد دارید، باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب، آنها برای نگهداری مقادیر کمتر ارزهای دیجیتال یا برای کسانی که معاملات مکرر انجام می‌دهند، مناسب هستند.

استکینگ توکن My Neighbor Alice

توکن‌های بازی My Neighbor Alice را می‌توان برای کمک به حمایت از اکوسیستم در ازای دریافت پاداش استیک کرد. پاداش‌ها درصدی از درآمدهای پلتفرم است که از فروش قطعه زمین، فروش دارایی و کارمزد تراکنش به دست می‌آید. این سیستم برای تشویق بازیکنان به نگه داشتن توکن‌های خود در مراحل اولیه توسعه بازی طراحی شده است. با انتشار ویژگی‌های جدید، استیکینگ به تدریج کاهش می‌یابد.

نتیجه گیری

باری My Neighbor Alice ویژگی‌های دیفای مانند سیستم وام‌دهی و وام‌گیری را با هم ترکیب می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد سود بیشتری کسب کنند، NFT‌ها را قرض بگیرند و در عین حال تجربه‌ای منحصر‌‌به‌فرد از یک بازیِ جهان باز را داشته باشند. درواقع این بازی با یک سیستم مبتنی بر بلاک چین که تعامل و ارتباط بین کاربران را امکان‌پذیر می‌سازد و در عین حال به دارایی‌های درون بازی ارزش می‌دهد.

بازی همسایه من آلیس ممکن است بازی‌های بلاک چین را رایج کند و ارزهای دیجیتال را به پذیرش گسترده‌تری برساند. از آنجایی که همسایه من آلیس از دو بخش محبوبی که در حال تجربه‌ی افزایش تقاضا هستند یعنی NFT و Defi تشکیل شده است، توکن ALICE می‌تواند در درازمدت به دارایی ارزشمندی تبدیل شود، در حالی که این شبکه قرار است با قابلیت‌ها و ویژگی های جدید توسعه بیشتری پیدا کند.

سوالات متدوال

سوالات متداول

بازی My Neighbor Alice از چه مناطقی تشکیل شده است؟

بازیکنان این بازی می‌توانند زمین‌های مجازی را در مجمع الجزایر Lummelunda خریداری کنند که از شش جزیره تشکیل شده است. اینها سرزمین عجایب با یخبندان جزیره برفی، دشت‌های قرون وسطایی باستانی، جنگل سرسبز Nature’s Rest، شهر شلوغ Lummestad، ساحل شنی گرمسیری، و جزایر غوطه ور پر از ماجراجویی هستند. 

چه نوع NFTهایی را می‌توان در همسایه من آلیس خریداری کرد؟

قطعاتی از نقشه مجازی را می‌توان به عنوان NFT و همچنین دارایی‌های درون بازی خریداری کرد. اینها شامل خانه‌ها، تزئینات، سبزیجات، حیوانات و اقلام آرایشی برای آواتار بازیکنان است. بازیکنان همچنین می‌توانند از سازنده NFT برای طراحی و کسب درآمد دارایی‌های خود استفاده کنند.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست