حذف ۳ میلیارد دلار بایننس یو‌اس‌دی طی ۶ روز گذشته

بایننس یو‌اس‌دی

شش روز پیش، چند ساعت قبل از اینکه پلتفرم زیرساخت بلاک چین پکسوس اعلام کرد که ایجاد BUSD را متوقف می‌کند، ۲.۸۶ میلیارد دلار BUSD بازخرید شد. بایننس در حال حاضر فعال‌ترین توکن BUSD در صرافی‌ها است و استیبل کوین آن همچنان ۱۰.۷ درصد از حجم معاملات جهانی ۶۷.۷۱ میلیارد دلاری اقتصاد کریپتو را در ۲۴ ساعت گذشته در اختیار دارد.

عرضه BUSD در ۶ روز ۱۷.۷۷ درصد کاهش یافت!

طبق آمارهای منتشر شده، مقدار قابل توجهی از BUSD در شش روز گذشته بازخرید شده است و میزان عرضه در آن بازه زمانی ذکر شده ۱۷.۷۷ درصد کاهش یافته است. عرضه BUSD در ۳۰ روز گذشته ۱۹.۲ درصد کاهش یافته است. پکسوس، شرکتی که BUSD را صادر، مدیریت و بازخرید می کند، در ۱۳ فوریه ۲۰۲۳ اعلام کرد که دیگر در آینده BUSD جدید تولید نخواهد کرد.

پس از اعلام پکسوس، بازخریدها سرعت گرفت و ۲۹۰ میلیون دلار در عرض هشت ساعت بازخرید شد. در زمان اعلام این خبر ۱۶.۱ میلیارد دلار در گردش بود. تا ۱۹ فوریه ۲۰۲۳ تقریباً ۱۳,۲۳۸,۸۲۴,۱۱۸ BUSD در گردش است که نشان می‌دهد ۱۷.۷۷ درصد از BUSD بازخرید شده و ۲.۸۶۱ میلیارد توکن از بازار حذف شده است.

بایننس یو‌اس‌دی

بر اساس ابزار پرتفوی صرافی نانسن، بایننس در حال حاضر ۱۰.۹ میلیارد دلار تا ۱۹ فوریه ۲۰۲۳ در اختیار دارد. معیارها نشان می‌دهد که دلار آمریکا همچنان ۷.۲۴ میلیارد دلار از ۶۷.۷۱ میلیارد دلار یا ۱۰.۷ درصد از کل حجم معاملات جهانی روزانه را به خود اختصاص می دهد.

بایننس بیشترین حجم معاملات BUSD را به خود اختصاص داده است و تتر محبوب‌ترین جفت معاملاتی استیبل کوین امروزی (USDT) است. بر اساس آمار منتشر شده ۵.۵۲ درصد از حجم BUSD در روز یکشنبه نیز با لیر ترکیه جفت شده است. علی‌رغم این واقعیت که BUSD بیشترین بازخرید را در ۳۰ روز گذشته داشته است، USDC شاهد حذف ۲.۹٪ از عرضه خود در این مدت بود.

قابل ذکر است که عرضه استیبل کوین دیگر پکسوس، دلار پکس (USDP) حدود ۱۹.۳ حدود درصد کاهش یافته است. مقدار قابل توجهی از طلای پکس (PAXG) که ۱۱.۳ درصد از عرضه در گردش در ۳۰ روز را به خود اختصاص داده نیز حذف شده است. در عوض، عرضه تتر ۵.۸ درصد افزایش یافته است که منجر به ارزش بازار بیش از ۷۰ میلیارد دلار شده است.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست