اوکی اکسچنج

ارز دیجیتال ایپ کوین (ApeCoin) چیست؟

ایپ‌کوین چیست؟

بنیاد ایپ (APE Foundation)، در تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۲۲ اعلام کرد که پروژه ایپ کوین (ApeCoin) را راه‌اندازی می‌کند. این ارز دیجیتال که توسط ایپ‌ کوین دائو (ApeCoin DAO) اداره می‌شود، توکنی برای فرهنگ، بازی و تجارت است. با این حال بنیاد ایپ تنها نقش یک کارگزار را بازی می‌کند و جامعه‌ای که بر روی آن ساخته می‌شود، مالک ایپ کوین است. هدف اصلی ارز دیجیتال APE تقویت جنبه اجتماعی و ایجاد انجمنی برای انجام فعالیت‌های اجتماعی،‌ آموزشی و غیره خواهد بود.

مشاهده: قیمت لحظه‌ای ApeCoin

باشگاه قایق‌رانی میمون‌های کسل (Bored Ape Yacht Club) مالک یکی از با ارزش‌ترین مجموعه‌های NFT – بر اساس ارزش بازار –  از توکن ایپ کوین استفاده خواهد کرد. پروژه Bored Ape Yacht Club پس راه‌اندازی توسط یوگا لبز (Yuga Labs) در سال ۲۰۲۱ به سرعت به شهرت رسید و توجه افراد سرشناسی مانند مارک کوبان، استفن کوری، سرنا ویلیامز، امینم، پاریس هیلتون و دیگران را به خود جلب کرد. پروژه های آینده BAYC نیز ارز دیجیتال ApeCoin را خواهد پذیرفت.

توئیت Bored Ape Yacht Club درباره توکن APE

آشنایی پروژه ارز دیجیتال ایپ کوین (APE) 

در ایپ‌کوین دائو، هر هولدر توکن سهمی در پیشرفت سازمان خواهد داشت. شورای ویژه DAO متشکل از افراد کارآزموده حوزه وب ۳.۰ و همچنین رهبران متفکر صنعت بازی و فناوری است که به عنوان شورای ویژه DAO (هیئت مدیره) خدمت خواهند کرد. هیئت مدیره مسئول نظارت بر انتخاب اعضای DAO است. الکسیس اوهانیان (Alexis Ohanian)، از بنیانگذاران پلتفرم ردیت و شریک و مؤسس شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر  Seven Seven Six، ‌امی وو (Amy Wu)، رئیس بخش سرمایه‌گذاری و بازی در صرافی FTX، ماریا باجوا (Maaria Bajwa)، مدیر شرکت سرمایه‌گذاری Sound Ventures، یات سیو (Yat Siu)، مؤسس و مدیر شرکت فناوری آنیموکا برندز و دین اشتاین‌بک (Dean Steinbeck)، رئیس و مشاور عمومی  هوریزن لب را تشکیل می‌دهند.

هدف ایپ کوین اذغام هنر، موسیقی و فرهنگ با فناوری وب 3 است.

ایپ کوین (ApeCoin) نقش یک توکن کاربردی را در اکوسیستم ایپ بازی می‌کند؛ به این معنی که هولدرهای این توکن می‌توانند از آن برای خرید محصولات و خدماتی مانند خرید یک بازی برای کسب درآمد که توسط BAYC و nWay ساخته شده است استفاده کنند. علاوه بر این، شرکت آمونیکا برندز اعلام کرده که بازی Benji Bananas ارز دیجیتال ایپ‌کوین را می‌پذیرد. الکسیس اوهانیان، یکی از اعضای شورای ویژه ایپ‌کوین ، در رابطه با معرفی توکن APE این چنین گفته است:

«امروز، ما از ایپ کوین برای گسترش کلاب Bored Ape Yacht استفاده می‌کنیم. فناوری وب ۳.۰ هر روز بیشتر و بیشتر در هنر، موسیقی و فرهنگ ما ادغام می‌شود و همه چیز از ایجاد جامعه شروع می‌گردد. من معتقدم این ویژگی ساخته شده و گسترش خواهد یافت و با جوامع دیگر همکاری خواهد کرد و در نهایت تغییری اساسی ایجاد می‌کند.

بررسی کاربردپذیری توکن APE

یکی از ویژگی‌های ارز دیجیتال ایپ‌کوین، ارزش یک به یک (متناظر) این توکن با ان اف تی (NFT) نسخه آبی لوگو Bored Ape Yacht Club است. این NFT تمام حقوق و امتیازات مالکیت معنوی مرتبط با لوگو را به ایپ‌کوین دائو منتقل می‌کند، تا اعضای آن بتوانند در مورد نحوه استفاده از مالکیت معنوی رای دهند. نیکول مونیز، مدیر عامل یوگا لبز بر این باور است که جامعه مدت‌هاست، خواهان رمز ارز ApeCoin بوده است، بنابراین یوگا لبز برای اینکه ببیند این پروژه از طریق مالکیت جامعه به حیات خود ادامه می‌دهد یا خیر، هیجان‌زده است. در نظر داشته باشید که شرکت یوگا لبز همچنان سازنده محصولات و تجربیاتی است که ایده‌های جدیدی را وارد این صنعت می‌کنند.

بررسی کاربردپذیری توکن APE

همچنین، یات سیو، رئیس اجرایی و یکی از بنیانگذاران انیموکا برندز می‌گوید:

انیموکا برندز هیجان‌زده است که از انرژی جامعه Bored Ape Yacht Club استفاده و امکان خریدهای ایپ‌کوین را بلافاصله در بازی Benji Bananas Adventures فراهم کند. دنیای بازی همراه با نوآوری فناوری وب ۳.۰ در حال تغییر است، و من از داشتن یک صندلی در ردیف اول و با هدف کمک به جامعه به عنوان یک عضو شورای ویژه ایپ کوین هیجان زده هستم.

ارز دیجیتال ایپ (APE) را به عنوان یک توکن ERC-20 بر روی شبکه اتریوم می‌توان به ۴ روش استفاده کرد:

  • حاکمیت: ApeCoin توکن حاکمیتی ایپ‌کوین DAO است که به دارندگان توکن اجازه می‌دهد تا در مورد تصمیمات حاکمیتی DAO رأی دهند.
  • پرداخت هزینه‌ها: APE توکن کاربردی اکوسیستم ایپ‌کوین است که می‌تواند برای خرید محصولات و خدمات استفاده شود.
  • دسترسی: ApeCoin همچنین به عنوان یک رمز دروازه عمل می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد به مناطق خاصی از اکوسیستم مانند رویداد‌ها و بازی‌های منحصر به فرد دسترسی پیدا کنند.
  • پاداش: ایپ‌کوین پلتفرمی است که به توسعه‌دهندگان شخص ثالث اجازه می‌دهد تا با گنجاندن ارز APE در خدمات، بازی‌ها و سایر پروژه‌های خود به اکوسیستم بپیوندند.

توکنومیک ایپ کوین ApeCoin

اطلاعاتی از توکنومیک ApeCoin هنوز به طور کامل فاش نشده است، اما بر اساس آنچه تاکنون می‌دانیم، در مجموع یک میلیارد توکن ApeCoin وجود خواهد داشت. البته این نکته را هم به خاطر داشته باشید که وب سایت آن‌ها (apecoin.com) اطلاعاتی در مورد توزیع توکن منتشر کرده است. توزیع ایردراپ این پروژه نیز با توجه به اینکه مالک NFT دارای میمون Bored Ape یا میمون جهش یافته است و اینکه NFT با Bored Ape Kennel Club NFT مرتبط است تعیین می‌شود.

درصد توزیع توکن ایپ کوین (APE)

 

پیش‌بینی قیمت ایپ کوین APE

ایپ کوین ApeCoin اکنون با ۱۳.۸۴ دلار آمریکا معامله می‌شود و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن ۱،۲۲۹،۴۵۷،۸۷۲ دلار است. در ۲۴ ساعت گذشته، ApeCoin ۴.۷۹ درصد افزایش یافته است. ۲۷۷،۵۰۰،۰۰۰ کوین APE در گردش است که مجموع آن‌ها ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ کوین APE است. پیش‌بینی قیمت این توکن کمی دشوار است. با توجه به شهرت BAYC و تقاضای بالای خریدارانی که به قیمت حساس هستند، مانند افراد مشهور و ستاره‌های ورزشی، انتظار تقاضای سرمایه‌گذاری قابل توجه برای APE منصفانه است. با وجود این، ارائه پیش‌بینی دقیق قیمت با توجه به نوسانات بازار کریپتو و متغیر‌های اقتصاد کلان، دشوار است. موفقیت بلند مدت ApeCoin با توسعه اکوسیستم و ابزار آن تعیین خواهد شد.

سوالات متدوال

سوالات متداول

ایپ کوین (ApeCoin) در اکوسیستم ایپ چه کاربردی دارد؟

هولدرها می‌توانند از آن برای خرید محصولات و خدمات استفاده کنند، همچنین بازی Benji Bananas ارز دیجیتال ایپ‌کوین را می‌پذیرد.

از ارز دیجیتال ایپ کوین روی شبکه اتریوم با چه روش‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

حاکمیت، پرداخت هزینه‌ها، دسترسی، پاداش

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست