پیشنهاد آپدیت EIP- 4488 اتریوم از سوی ویتالیک بوترین

پیشنهاد آپدیت EIP- 4488 اتریوم از سوی ویتالیک بوترین

طبق آخرین گزارشات به دست آمده، ویتالیک بوترین، خالق اتریوم (ETH)،‌ به منظور کاهش گس fee لایه دوم اتریوم به همراه Ansgar Dietrichs یک بهبود بر بستر اتریوم به نام EIP – ۴۴۸۸ را ارائه داده‌اند. در حالی که در ماه‌های اخیر هزینه‌ تراکنش‌ها در شبکه اتریوم (ETH) بسیار زیاد بوده است، راه‌حل‌های مقیاس پذیری لایه دوم از جمله Optimitic Rollups و ZK-Rollups هزینه‌های تراکنش بسیار کمتری داشته‌اند. اما اکنون هزینه‌‌های تراکنش در لایه‌های دوم نیز به نظر بالاتر رفته و به منظور پایین آوردن گس fee در کوتاه مدت این بهبود پیشنهاد شده است که در صورت عملیاتی شدن شاهد کاهش هزینه‌ تراکنش‌ها در لایه دوم اتریوم خواهیم بود.

یک راه حل موثر در شبکه اتریوم

به گزارش وبسایت cryptobriefing، هزینه‌ تراکش شبکه اتریوم در چند ماه گذشته بسیار بالا بوده است،  در حالی که راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ که از ترکیب‌های خوش‌بینانه یا ZK-Rollups استفاده می‌کنند «تنها راه‌حل مقیاس‌پذیری غیرقابل اعتماد برای اتریوم» هستند، حتی هزینه‌های gas با استفاده از این پروتکل‌ها برای برخی بسیار گران است. . برای مثال، Optimism و Arbitrum اغلب هزینه‌ها را ۳ تا ۸ برابر کمتر از آنچه کاربران می‌توانند در لایه پایه اتریوم دریافت کنند، ارائه می‌کنند و ZK-Rollups می‌تواند تا ۱۰۰ برابر کمتر از لایه پایه اتریوم کارمزد ارائه کند، اما این کارمزدها هنوز هم ناچیز نیستند.

اما پیشنهاد آپدیت جدید شبکه اتریوم، یعنی EIP-4488 به دنبال کاهش بیشتر هزینه های گس لایه ۲ است. در حالی که ممکن است به اشتراک گذاری داده ها به عنوان راه حل بلندمدت برای رفع نواقص مجموعه ها تلقی شود، این پیشنهاد به دنبال کاهش هزینه های گس در کوتاه مدت است، احتمالاً تا کریسمس امسال، طبق توییت تیم zkSync که خود پروتکل مقیاس بندی لایه ۲ را طراحی کرده است. این راه حل اجرا خواهد شد، زیرا بوترین خود خواهان « گذار در کل اکوسیستم به اتریوم جمع‌آوری‌شده» به عنوان راه‌حل مطلوب کوتاه‌مدت برای کاهش هزینه‌های گس است، بنابراین جای تعجب نیست که راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری اتریوم در کنار توسعه شبکه اصلی رشد کنند.

در نظر داشته باشید که هفته گذشته، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال، بایننس، اعلام کرد که از سپرده‌های لایه ۲ اتریوم از طریق آربیتروم پشتیبانی می‌کند و دیروز نیز کمپانی Boba به یک راه‌حل خوش‌بینانه برای لایه ۲، به ارزش کل دارایی قفل شده بیش از ۱ میلیارد دلار رسید که ۱۲۰۰ درصد بود و از ۱۴ نوامبر افزایش ارزش داشته است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • آیا با توجه به این اخبار و مسائل مساله ی ماینینگ اتریوم با دستگاه‌های کارت گرافیک دیگه به صرفه هستند؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست