صرافی FTX حدود ۸.۹ میلیارد دلار کسری دارد

صرافی اف‌تی‌ایکس

به دنبال ورشکستگی صرافی FTX، در دومین ارائه سهام‌داران از بدهکاران FTX، بررسی اولیه کاستی‌های صرافی ارز دیجیتال FTX منحل شده، در ۲ مارس ۲۰۲۳ منتشر شد. بر اساس آخرین ارائه، بیش از ۲.۲ میلیارد دلار از کل دارایی‌های شرکت در آدرس‌های مربوط به FTX کشف شد، اما تنها ۶۹۴ میلیون دلار از این دارایی‌ها به عنوان “دارایی‌های رده A” یا ارزهای دیجیتال قابل فروش مانند بیت کوین، تتر یا اتریوم طبقه بندی می‌شوند.

علاوه بر این، به گفته جان جی ری سوم، مدیر عامل فعلی FTX، تلاش بدهکار قابل توجه بوده است، علاوه بر این، دارایی های صرافی “به شدت با هم ترکیب شده‌اند”.

آنچه منجر به کسری ۸.۹ میلیارد دلاری FTX شد

بدهکاران FTX و مدیر عامل فعلی صرافی FTX، ارائه کاملی از کاستی‌های FTX منتشر کردند. حمله سایبری که در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۲ رخ داد، یک روز پس از ثبت نام FTX برای حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱، در گزارش اولیه گنجانده شده است. راین میلر، مشاور کل FTX ایالات متحده، در یک کانال مکالمه تلگرام که اکنون حذف شده است، صرافی را هک شده و این پلتفرم را ناامن دانست . تجزیه و تحلیل اولیه کمبود به طور مداوم به این حمله سایبری خاص اشاره می‌کند.

علاوه بر این، این واقعیت که FTX و FTX ‌آمریکا اغلب دارایی‌های دیجیتالی را در کیف پول‌های Sweep که برای کاربران خاص تعیین نشده بود، نگهداری کردند، نیز در این تحقیق گنجانده شده است. به گفته بدهکاران، زیرساخت فناوری اطلاعات این شرکت در نتیجه حمله سایبری ایمن شد، اما دسترسی به داده‌های حیاتی همچنان محدود بود و «محصول برخی محدودیت‌ها باقی ماند».

دارایی‌های FTX در این گزارش به دو دسته تقسیم می‌شوند: «دارایی‌های رده A» که دارای ارزش بازار و حجم معاملات بیشتری هستند و «دارایی‌های دسته B» که استانداردهای نقدینگی دارایی‌های دسته A را برآورده نمی‌کنند.

همه دارایی‌ها به جز ۸.۹ میلیارد دلار، کشف شده است. بر اساس این گزارش، “در زمان درخواست، کمبود قابل توجهی در صرافی FTX.com وجود دارد، که به عنوان شکاف بین ادعاهای دارایی دیجیتال در دفتر FTX.com و دارایی های دیجیتال موجود برای پاسخگویی به این ادعاها تعریف می‌شود.” برای دارایی های دسته A بسیار زیاد است.

در کیف پول‌هایی که به صرافی FTX.com مرتبط هستند، فقط مقدار محدودی پول، استیبل کوین، [بیت کوین]، [اتریوم] و سایر دارایی های دسته A وجود دارد.

این تحقیق همچنین اشاره می‌کند که اگرچه FTX آمریکا کمبود قابل توجهی را تجربه کرد، اما شدت آن کمتر از آنچه در بورس جهانی رخ داد، بود. مدیرعامل ری در بیانیه‌ای مطبوعاتی درباره این ارائه ادعا کرد که دارایی‌ها با هم ترکیب شده‌اند و ثبت سوابق به اندازه کافی خوب نیست.

ری در بیانیه‌ای گفت: “این دومین باری است که بدهکاران FTX معتقدند یک سری ارائه خواهد بود زیرا ما به بررسی حقایق این موضوع ادامه می‌دهیم.” برای رسیدن به این نقطه، کار زیادی انجام شده است. دارایی‌های صرافی‌ها به شدت با هم ترکیب شدند و دفاتر و سوابق آنها اغلب به طور کامل از بین می‌رود. وی تاکید کرد که اطلاعات بدهکاران اولیه بوده و قابل تغییر است.

قابل توجه است که در جدیدترین ارائه بدهکاران، کوین تجاری شرکت، توکن ftx (FTT)، به عنوان دارایی رده B درج شده است. سولانا، ماتیک، یونی‌ سواپ، شیبا اینو، PAXG، رپد بیت‌کوین، و رپد اتریوم علاوه بر بیت‌کوین و اتریوم، به عنوان دارایی‌های کلاس A در نظر گرفته شدند.
سپرده‌ها و برداشت های روزانه انجام شده ۹۰ روز قبل از تاریخ ثبت درخواست ورشکستگی نیز در این گزارش برجسته شده است.

علاوه بر این، کسری صرافی شامل دارایی‌های تحقیقاتی آلامدا، ۹۵۶ میلیون دلار سولانا (SOL) و ۸۵۰ میایون دلار اپتوس در صرافی‌های شخص ثالث، ۱۸۵ میلیون دلار در دارایی‌های استیبل کوین نگهداری شده، نمی‌شود.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست