مدیرعامل ویزا: استیبل کوین‌ها و CBDC‌ها نقش مؤثری در پرداخت‌ها ایفا خواهند کرد

مدیر اجرایی غول خدمات مالی و کارت اعتباری ویزا معتقد است به منظور قدرت بخشیدن به نسل بعدی پرداخت‌ها می‌توان از راه حل‌های مبتنی بر بلاک چین استفاده کرد. آل کلی، مدیر اجرایی ویزا که در ۱ فوریه ( ۱۲ بهمن ماه ) به طور رسمی از سمت خود کناره‌گیری می‌کند در یک تماس تلفنی در جلسه سالانه سهامداران ویزا برنامه‌های شرکت را برای ارز‌های دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و استیبل کوین‌های خصوصی به اشتراک گذاشت.

بر اساس گزارش سن فرانسیسکو بیزینس تایمز در ۲۴ ژانویه (۴ بهمن ماه)، کلی گفت:

هرچند استیبل کوین‌ها و ارز‌های دیجیتال بانک مرکزی در ابتدای مسیر هستند اما ما همچنان احساس می‌کنیم که این پتانسیل را دارند که نقش مهمی در عرصه پرداخت‌ها ایفا کنند.

این مدیر عامل توضیح داد:

همان طور که به‌دنبال سرمایه‌گذاری در اکوسیستم پرداخت هستیم، در صندوق‌ها و شرکت‌های ارز دیجیتال نیز مقدار زیادی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

کلی همچنین تأیید کرد که چندین مورد از «شکست‌های بزرگ» که صنعت ارز‌های دیجیتال را در سال ۲۰۲۲ تکان دادند، هیچ تأثیری بر ترازنامه ویزا نداشتند:

شکست‌های اخیر در صنعت ارز‌های دیجیتال هیچ ضرری برای ما نداشت در نظر داشته باشید که هر کاری که ما انجام می‌دهیم برای حفظ اعتبار نام تجاری به عنوان نماد اعتماد و همچنین یکپارچگی سیستم پرداخت ویزا و کل سیستم پرداخت است.

در طول سال‌های اخیر، ویزا روی پروژه‌های مختلف مرتبط با ارز‌ دیجیتال کار کرده است.

مفهوم کانال پرداخت جهانی (UPC) که توسط تیم تحقیقاتی آن در سپتامبر ۲۰۲۱ معرفی شد، برای ایجاد “شبکه‌ای از شبکه ها” ایجاد شد که به CBDC‌ها و استیبل کوین‌های خصوصی اجازه می‌دهد از طریق کانال‌های پرداخت مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

با این حال، ویزا بیش از ۱۲ ماه است که به روز‌رسانی در مورد UPC ارائه نکرده است.

ناگفته نماند اخیراً، این غول پرداخت برنامه‌هایی را منتشر کرد که به کاربران اجازه می‌دهد صورت‌حساب‌های خودکار را از کیف پول‌های اتریوم خود در ۲۰ دسامبر ۲۰۲۲ پرداخت کنند. علاوه بر این، ویزا اخیراً تعدادی کارت نقدی ارز دیجیتال بدون کارمزد را راه‌اندازی کرده است.

حتی اگر داده‌های گزارش سالانه ۲۰۲۲ ویزا فقط شامل اطلاعات تا ۳۰ سپتامبر- حدود پنج هفته قبل از شکست FTX – بود، جزئیات بیشتری را می‌توان در گزارش درآمد سه ماهه اول ۲۰۲۳ شرکت در ۲۶ ژانویه به دست آورد.

رئیس ویزا رایان مک اینرنی رسماً جانشین آل کلی به عنوان مدیرعامل خواهد شد و کلی به عنوان رئیس اجرایی در هیئت مدیره باقی خواهد ماند. مک اینرنی نیز به همین ترتیب، نسبت به از سیستم‌های پرداخت مبتنی بر بلاک چین خوش‌بین است. در مصاحبه نوامبر ۲۰۲۲ با فورچون، مک اینرنی ادعا کرد که ویزا هنوز ۱۴ تریلیون دلار پول نقد مصرف‌کننده دارد که می‌توان دیجیتالی کرد و آن‌ها هنوز در حال بررسی نحوه استفاده بهینه از پرداخت‌های رمزنگاری هستند.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست