پالیگان هاردفورک خود را به منظور کاهش هزینه‌های گس راه‌اندازی می‌کند!

هاردفورک پالیگان

طبق بیانیه منتشر شده از راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، پالیگان، یک هاردفورک را در ۱۷ ژانویه (۲۷ دی ماه) به منظور کاهش هزینه‌های گس و حل مشکلات مربوط به سازماندهی مجدد زنجیره، راه‌اندازی می‌کند. این هاردفورک تأثیری بر نحوه تعامل کاربران یا برنامه‌های غیرمتمرکز پالیگان نمی‌گذارد، اما اپراتور‌های نود باید قبل از این هاردفورک آپگرید شده باشند.

کاهش هزینه گس پالیگان

پالیگان علی‌رغم داشتن کارمزد کمتر و مقیاس‌پذیری بالاتر نسبت به اتریوم، هنوز در بحبوحه ازدحام شبکه مستعد افزایش هزینه گس است. پیشنهاد هارد فورک hard fork

هزینه‌های پایه گس را از ۱۲.۵ درصد به ۶.۲۵ درصد و BaseFeeChangeDenominator را از ۱۶ به ۸ را برای کاهش هزینه گس کاهش می‌دهد.

این طرح سرعت افزایش یا کاهش کارمزد پایه را زمانی که هزینه گس بیشتر یا کمتر از حد گس هدف برای یک بلاک باشد، هموارتر می‌کند. به گفته پالیگان، زمانی که تقاضا به بالاترین حد خود برسد، هزینه گس همچنان افزایش خواهد یافت. با این حال، با دینامیک گس اتریوم سازگار خواهد بود.

هدف کاهش هزینه‌ها و ایجاد تعامل یکپارچه‌تر با زنجیره است.

سازماندهی مجدد زنجیره‌ای

مشکل سازماندهی زنجیره‌ای (reorgs) نیز توسط هارد فورک با کوتاه کردن اسپرینت از ۶۴ به ۱۶ بلاک برطرف می‌شود. در نتیجه، مدت زمانی که یک تولیدکننده بلاک می‌تواند به تولید بلاک‌ها ادامه دهد و عمق دوباره‌سازی‌ها هر دو تا حد زیادی کاهش می‌یابد. در حالی که زمان تراکنش تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت، پیش‌بینی می‌شود که عمق و فراوانی ثبت مجدد را کاهش دهد و نهایی شدن تراکنش را افزایش دهد.

در یک سال اخیر پالیگان پذیرش سریعی را تجربه و شرکت‌ها و پروژه‌های متعددی را به خود جذب کرد. شبکه لایه ۲ علاوه بر این بهبود‌های فنی فوری، روی بهبود‌های بلندمدت مانند موازی‌سازی کار می‌کند.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست