فرصت ۳ ماهه در اجرای الزامات پلیس فتا برای صرافی‌های ارز دیجیتال

الزامات صرافی های ایرانی

به گزارش پیوست، پلیس فتا از ضرب الاجل سه ماهه اجرای ابلاغ الزامات فعالیت صرافی‌های رمز ارزی خبر داد.

معاون اداره نظام پرداخت بانک مرکزی در کارگروه ساماندهی بازار رمز ارزها گفت:

بر اساس مصوبه مرکز ملی فضای مجازی در اسفندماه ۹۹ تشکیل کارگروه ساماندهی بازار رمزارزها به بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دیگر دستگاه‌های مرتبط به حوزه رمرزارزها ابلاغ شد. همچنین در بند ۸ این مصوبه فراجا به طور خاص پلیس فتا مسئول تببین و نظارت بر اجرای الزامات این کارگروه معرفی شد. بر این اساس الزامات زیرساخت امنیت سایبری پلتفرم‌ها و سکوهای مبادله‌ای رمزارزها بایستی از طرف پلیس فتا تبیین شود.

در ادامه روند این ابلاغ، مجموعه بحث‌های این کارگروه به تشکیل یک سند ختم شد که این سند به شورای ملی فضای مجازی ارسال شده و در جلسات کمسیون تنظیم مقررات مرکز ملی بررسی و تایید شد و در نهایت این سند برای اجرا به دستگاه‌های مربوطه مانند پلیس فتا ابلاغ شد

مانی‌یکتا تاکید کرد در صورت عملی نشدن این الزامات از سوی پلتفرم‌ها و سکوهای رمزارزی با آنها برخورد قانونی خواهد شد و از منع ارائه خدمات حاکمیتی به متخلفان خبر داد.

واکنش‌ مدیر انجمن بلاک چین به الزامات تصویب شده

مدیرعامل انجمن بلاک‌ چین ایران معتقد است:

در فرآیند تدوین الزامات فعالیت صرافی‌های رمزارزی  هیچ‌گونه نظر سنجی صورت نگرفته و این الزامات از طریق پلیس فتا به‌عنوان یکی از اعضای کارگروه ساماندهی بازار رمزارزها در حال ابلاغ به کسب‌وکارها است.

آشتیانی کلیات این ابلاغیه را مثبت تلقی می‌کند هرچند که ایراداتی بابت عدم نظرسنجی از کسب‌وکارها برای تدوین الزامات و برخی بندهای این الزامات مانند تضامنی بودن شرکت و اجازه پلیس فتا مبنی بر امکان ورود به شرکت در هر زمان که پیش‌تر توسط صاحبان صرافی‌ها مطرح شده بود، وارد است.

 به گفته فعالان حوزه ارز دیجیتال، اجرایی شدن این الزامات به معنی ارائه مجوز به صرافی ها نیست و با این وجود پلیس فتا هر زمان که بخواهد می تواند فرایندها را در صرافی های ارزدیجیتال بررسی کند

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست