اوکی اکسچنج

بهترین پروژه‌های شبکه پالیگان (Polygon)

اگر چرخه‌های سرمایه‌گذاری بازار کریپتوکارنسی، توسط داستان‌های مختلف روایت شود، در این صورت چندین داستان بر این روند صعودی غالب شده است. برای مثال جایگزین‌های لایه ۱ مانند سولانا، آوالانچ و همچنین توکن‌های متاورس و میم‌کوین‌ها را در نظر بگیرید. با این حال، داستان اصلی در مورد راه حل‌های لایه ۲ در امور مالی غیر متمرکز مانند پالی‌گان است. بیایید با تعریفی از لایه ۲ شروع کنیم. اتریوم را به عنوان یک سیستم عامل مشابه ویندوز برای بلاک چین لایه ۱ تصور کنید که توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) را در آن بسازند.

راه‌حل لایه دوم

اما از آنجایی که اتریوم از فرایند اجماع بلاک‌چین بر اساس مدل حراج ساخته شده است، سرعت بسیار پایین و کارمزد بسیار بالا دارد. این بدان معناست که کاربران برای کسب جایگاهی در بلاک بعدی با یکدیگر رقابت می‌کنند. به همین دلیل است که وقتی شبکه بیش از حد شلوغ می‌شود، هزینه‌ها افزایش می‌یابد و اینگونه است که شما برای مینت کردن یک NFT  با قیمت ۲۰ دلار، مجبور می‌شوید ۱۰۰ دلار برای هزینه گس آن متحمل شوید. 

مشاهدهقیمت لحظه‌ای ماتیک

راه حل لایه دوم (Layer2 Solutions)

سایر سیستم‌های مقیاس‌بندی لایه ۲، مانند Arbitrum و StarkWare، ممکن است برای شما آشنا باشند؛ بنابراین، چه چیزی پالیگان را از سایر پلتفرم‌های اصلی مقیاس‌بندی و توسعه زیرساخت متمایز می‌کند؟

تا به امروز، پالیگان تنها راه حل L۲  دارای توکن بومی، MATIC است. کاربران می‌توانند از ماتیک برای کمک به محافظت از شبکه سپرده‌گذاری و همچنین دریافت مزایای عالی، پرداخت کارمزد‌های ارزان و دریافت ایردراپ‌های احتمالی آینده بهره‌مند شوند. این بدان معناست که برخی از این DApp‌ها در اتریوم و سایر بلاک چین‌ها در دسترس هستند. در این مقاله بهترین پروژه‌های شبکه پالیگان را که می‌توانید با آن‌ها هزینه گس کمتر و سرعت بیشتر را تجریه کنید، معرفی می‌کنیم.

جلی‌سواپ (JellySwap )

جلی‌سواپ (JellySwap) یک سرویس مبادله اتمی متقابل زنجیره‌ای و غیرمتمرکز است. از آنجایی که این دو زنجیره متفاوت هستند، تبادل ETH با BTC دشوار است. برای دسترسی به بازار کریپتو، ممکن است نیاز به شخص ثالثی مانند یک صرافی متمرکز (CEX) متکی داشته باشید.

JellySwap

بنابراین جلی‌سواپ را به عنوان یک DAPP در نظر بگیرید که به شما امکان می‌دهد دارایی‌های دیجیتالی خود را بین زنجیره‌های لایه ۱ مانند AVAX (در آوالانچ) و AAVE (در اتریوم) منتقل کنید. گفتنی است که می‌توانید این کار را در کمتر از یک دقیقه و با یک پنی انجام دهید.

کوئیک سواپ (Quickswap)

کوئیک سواپ یکی از فورک‌های یونی‌سواپ، اولین و احتمالاً محبوب‌ترین صرافی غیرمتمرکز در جهان، است. از آنجایی که پالیگان با ماشین مجازی اتریوم سازگار است، کاربران شبکه Quickswap می‌توانند از ایمنی و امنیت حسابرسی یونی‌سواپ بهره‌مند شوند.

چرا باید به جای یونی‌سواپ از کوئیک‌سواپ استفاده کنید؟ پل توکن ERC-۲۰ در Quickswap موجود است. می‌توانید از پل برای انتقال سریع توکن‌های خود به شبکه پالیگان استفاده کنید. به علاوه شما می‌توانید از کاهش کارمزد‌های تراکنش و مبادله‌های “سریع” که تنها راه حل‌های لایه ۲ مانند پالیگان می‌تواند ارائه دهد، بهره ببرید.

این پروژه، مانند صرافی‌های غیرمتمرکز دیگر، از روش سازنده بازار خودکار (AMM) استفاده می‌کند، به این معنی که به استخر‌های نقدینگی متکی است. کاربران کوئیک‌سواپ مانند کاربران یونی‌سواپ می‌توانند جفت نقدینگی خود را بسازند و به محض ارائه نقدینگی شروع به کسب درآمد کنند. توکن حاکمیت کوئیک‌سواپ، QUICK است.

اپاسیتی Opacity

اپاسیتی (OPCT) یک سرویس ذخیره‌سازی فایل با حفظ حریم خصوصی از طریق تمرکززدایی است. شما مالک داده‌های خود هستید. یعنی فقط شما با یک “handle” رمزگذاری شده که مانند یک کلید خصوصی عمل می‌کند، به آن‌ها دسترسی دارید. این بدان معناست که هیچ‌کس حتی، Opacity، به اطلاعات شما دسترسی ندارد. با این حال، می‌توانید هر فایلی که می‌خواهید را تنها با یک کلیک با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

قطعاً شبکه پالیگان ذخیره‌سازی غیرمتمرکز فایل را در اتریوم آسان‌تر می‌کند. اگرچه این تنها یک دیدگاه محدود از پالیگان است. از آنجایی که اتریوم شبکه‌ای شلوغ است، قرار دادن Opacity در لایه ۱ به شدت کاربرد و مقیاس‌پذیری آن را محدود می‌کند. البته این برای هر پروژه‌ای که نیاز به تراکنش‌های سریع دارد صادق است.

می‌ فایننس (Mai Finance)

آیا تا به حال خواسته‌اید پولی قرض کنید و آن را بدون سود بازپرداخت کنید؟ Mai Finance اولین سیستم استیبل کوین بومی پالیگان است و دقیقاً همین خواسته را برآورده می‌کند. شما دارایی‌های دیجیتال خود را در یک خزانه ذخیره می‌کنید. سپس استیبل کوین‌های Mai را در مقابل آن قرض می‌گیرید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که کارمزدی بپردازید!

برای مثال اگر ۱۰ بیت‌کوین دارید، می‌توانید در مقابل آن وام بگیرید. بدون نیاز به فروش هیچ یک از BTC‌های خود، اکنون ۱۰ BTC معادل در MAI به عنوان سرمایه دارید.

ایمپرمکس Impermax

ایمپرمکس یک پروتکل غیرمتمرکز است که امکان عرضه نقدینگی غیرمستقیم را فراهم می‌کند. در نتیجه هیچ ضرر ناپایداری وجود نخواهد داشت. کاری که در واقع انجام می‌دهید این است که توکن‌های خود را به ارائه‌دهندگان نقدینگی واقعی وام می‌دهید. در آن طرف، برخی از استخر‌های نقدینگی واقعی برای قرض گرفتن توکن‌های استخراج نقدینگی استفاده می‌کتند. به عبارت دیگر، طرف ریسک گریزتر، تمام خطر ضرر ناپایدار را متحمل می‌شود؛ اما هر دو طرف از این توافق سود می‌برند.

جی‌ترید (gTrade)

شبکه Gains با هدف ایجاد بهترین پلتفرم معاملاتی دیفای در تاریخ در حال کار است. gTrade، محصول اولیه این شرکت، یک پلتفرم برای معاملات مارجین غیرمتمرکز است. برای استفاده از معاملات مارجین، به مقداری پول نیاز خواهید داشت. این بدان معناست که با اهرم ۱۰۰ به ۱، شما فقط به ۵۰۰ دلار اتریوم نیاز دارید تا کسب موقعیت بازار ۵۰,۰۰۰ دلاری برای اتریوم را آغاز کنید. gTrade تا ۱۵۰ برابر اهرم در دارایی‌های کریپتو و تا ۱۰۰۰ برابر اهرم در FX به مشتریان ارائه می‌دهد. با توجه به معماری که دارد، ادعا می‌کند که حداقل ۱۰۰ برابر سرمایه کارآمدتر نسبت به رقبا دارد.

آگور Augur

Augur اولین بازار پیش‌بینی غیرمتمرکز در تاریخ است که بر روی اتریوم ساخته شده است و این دستاورد کمی نیست. بازار‌های پیش‌بینی در گذشته باید متمرکز می‌شدند. ما مجبور بودیم دارایی‌های خود را به یک مقام مرکزی بسپاریم و اعتماد کنیم که به عنوان یک شخص صادق عمل می‌کند و پول ما را نمی‌دزدد.

آگور Augur با پاداش دادن به «گزارشگران» روی اتریوم کار کرد تا حقایق خارج از زنجیره را به درستی گزارش کنند. آن‌ها به خاطر تلاش‌هایشان پاداش گرفتند تا اینکه به اجماع رسیدند و یک اتفاق خارج از زنجیره را تأیید کردند. در حال حاضر، هر کسی می‌تواند یک بازار پیش‌بینی سریع و بسیار ارزان ایجاد کند. 

IDEX

پلتفرم IDEX اولین صرافی غیرمتمرکز هیبریدی جهان است. به این معنا که یک سیستم ترکیبی از هر دو مدل AMM و دفترچه سفارش است. مدل دفترچه سفارش بیشتر در صرافی‌های متمرکز استفاده می‌شود. هدف اصلی ترکیب این دو مدل، این است که تیم می‌خواست از بروز هرگونه اشکال در IDEX مانند تراکنش‌های ناموفق جلوگیری کند.

از این رو، آن‌ها تلاش کردند تا تجربه‌ای بی‌نظیر مانند آنجه در CEX است را به کاربران خود ارائه دهند؛ با این حال، اتخاذ یک مدل دفترچه سفارش مستلزم داده‌های فعلی و معاملات نزدیک به زمان واقعی (NRT) است. پالی‌گان می‌تواند این کار آن هم با مقرون به صرفه‌ترین هزینه‌ها انجام دهد.

آوه گوچی (Aavegotchi)

Aavegotchi یک توکن غیر قابل تعویض (NFT؛ با نام استاندارد توکن ERC-۷۲۱) نسخه این قطعه شگفت‌انگیز نوستالژی استو البته آواگاتجی از تاماگوچی بهتر است. دلیل آن این است که سازندگان Aavegotchi با گنجاندن اجزای DeFi آن را به یک بازی تبدیل کرده‌اند و به شما امکان می‌دهند در حین بازی درآمد کسب کنید.

در این بازی شما همیشه باید به دنبال یک “Haunt” باشید. Haunt به شما امکان می‌دهد به پورتال‌ها دسترسی داشته باشید و Aavegotchis کسب کنید. علاوه بر این، می‌توانید آن‌ها را بازار دست دوم بخرید. وقتی یک پورتال را باز می‌کنید، ده Aavegotchi ظاهر می‌شود، اما شما فقط می‌توانید یکی را انتخاب کنید، پس عاقلانه انتخاب کنید. این پروژه بعد از منتشر شدن در شبکه پالیگان به یکی از فعال‌ترین سازمان‌های غیرمتمرکز خودمختار (DAO) در جهان تبدیل شده است.

دیسنترال گیمز

اگر از بازی‌های کازینو و کارتی لذت می‌برید، بازی کسب درآمد دیسنترال گیمز برای شما مناسب است. در حال حاضر ICE Poker اولین و تنها بازی کسب درآمد کاملاً رایگان در دسترس است. برای بازی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک پوشیدنی NFT بخرید و پشت میز بنشینید.

اگر هم توان مالی برای خرید را ندارید، می‌توانید در آکسی اینفینیتی از طریق دیسکورد از DG دیسنترال گیمز یک پوشیدنی NFT قرض بگیرید. هر پوشیدنی که دارید به تعداد تراشه‌هایی که در روز دریافت می‌کنید اضافه می‌کند. این تراشه‌ها همان چیزی هستند که با آن‌ها بازی می‌کنید تا توکن‌های ICE به دست‌آورید و برنده شوید، علاوه بر این، می‌توانید با دریافت توکن‌های DG در رای‌گیری‌های پروژه شرکت کنید و همچنین آن‌ها را سپرده‌گذاری کنید.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • سلام
    گروهی در تهران فعالیتهایی در زمینه خرید زمین از طریق اکواسمارت انجام میدهند و تبلیغاتی هم در گروهای دوستان و خانواده ها و ادارجات انجام می دهند آیا فعالیت آنها مور تایید است یا خیر؟ باتشکر

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست