بنر اوکی اکسچنج

بنر ارز تودی

بهترین توکن‌های بازی بر اساس ارزش بازار

بهترین توکن‌‌های بازی کریپتویی

با این همه پلتفرم بازی کریپتویی، تشخص اینکه بگوییم کدام بازی‌های وب‌ ۳ ارزش بازی کردن دارند، بسیار دشوار است. با این حال، برای داشتن درک بهتر از محبوب‌ترین سایت‌های بازی کریپتویی، آگاهی داشتن از بهترین توکن‌های بازی بر اساس ارزش بازار، واجب است.

پلتفرم‌های بازی به لطف اتفاقات مهم پیرامون متاورس و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در حال تبدیل شدن به یکی از محرک‌های کلیدی پذیرش کریپتو هستند. بنابراین، اکثر سرمایه‌گذاران برای اهداف سرمایه‌گذاری احتمالی خود، توکن‌های برتر بازی را رصد می‌کنند. از سوی دیگر، این توکن‌های بازی، وظایف مختلفی را در داخل پلتفرم‌های بازی رمزنگاری که در آن استفاده می‌شوند، انجام می‌دهند. در این مقاله به بررسی برترین توکن‌های بازی بر اساس ارزش بازار خواهیم پرداخت. ما همچنین فناوری استفاده شده در زیرساخت بازی‌های کریپتویی را توضیح می‌دهیم و در مورد کاربرد‌های مختلف این توکن‌ها در پلتفرم‌ها صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با توکن‌های بازی

توکن‌های بازی به عنوان محرکی برای پذیرش بیت کوین و Web۳ عمل کرده‌اند. بلاک چین توسط طیف گسترده‌ای از پلتفرم‌های بازی کریپتویی به روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. بنابراین بسیاری از سرمایه‌گذاران، سرمایه‌گذاری در توکن‌های بازی را کاری هوشمندانه می‌دانند. از سوی دیگر، توکن‌های بازی متمایز، نقش‌های متفاوتی را در هر بازی ایفا می‌کنند. به عنوان مثال، برخی از آن‌ها به عنوان ارز درون بازی برای خرید سلاح و تجهیزات استفاده می‌شوند، در حالی برخی دیگر به عنوان‌اشیا درون بازی هستند.

علاوه بر این‌ها، هر توکن با هدف اقتصادی متفاوتی در بازی ایجاد شده است. مدل بازی برای کسب درآمد (P۲E) یکی از محبوب‌ترین قالب‌های بازی رمزنگاری است که در آن بازیکنان ممکن است با شرکت در جنگ‌ها، ماموریت‌ها و رویداد‌ها، درآمد انفعالی را در انواع مختلف رمز ارز‌های برتر کسب کنند.

گیم فای (GameFi) 

عبارت گیم‌فای (GameFi) مترادف بازی‌های کریپتویی است، این عبارت به ترکیبی از بازی آنلاین و امور مالی غیرمتمرکز اشاره دارد. به جای مدل «بازی برای برد»، مدل بازی برای کسب درآمد به بازیکنان برای زمان و توانایی‌هایشان پاداش می‌دهد، پذیرش بازی را افزایش داده و همچنین بازیکنان را مشارکت مدام در آن را تشویق می‌کند.

گیم‌فای

محبوب‌ترین انواع بازی‌های GameFi، بازی‌های استراتژیک هستند. با این حال، تعدادی از پلتفرم‌های بازی کریپتویی  همتا به همتا وجود دارد که انواع مختلفی از بازی‌ها را ارائه می‌دهند. استفاده از توکن‌های غیر قابل تعویض یکی از محبوب‌ترین جنبه‌ها در حوزه گیم‌فای است.

تو‌کن‌های غیرقابل تعویض یا NFT

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، بر خلاف توکن‌های قابل تعویض مانند بیت‌کوین، اتریوم و فیات، نشان‌دهنده مالیک مجازی یا فیزیکی چیزی منحصر به فرد هستند. دارایی‌های مثلی همانطور که از اسم آن‌ها پیداست قابل تعویض هستند. یعنی اگر شما ۱۰۰ دلار وام بگیرید می‌توانید آن را به هر صورتی که دوست دارید با ترکیبی از اسکناس، سکه یا دارایی‌های دیگر بازپرداخت کنید. از سوی دیگر، NFT‌ها به روشی متفاوت عمل می‌کنند.

NFT‌ها ممکن است برای نشان دادن هر دارایی مورد استفاده قرار گیرند. این توکن‌ها نقش بسیاری مهمی در پلتفرم‌های بازی کریپتو دارند. آن‌ها می‌توانند نمادی از کالا‌های درون بازی باشند که در نوع خود بی‌نظیر یا بسیار کمیاب هستند. علاوه بر این، توانایی توکن‌سازی دارایی‌ها در بلاک چین، مالکیت دیجیتالی قابل اثباتی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مالکان قبلی را ردیابی کنند. NFT‌ها همچنین می‌توانند از جعل و کپی غیرقانونی جلوگیری کنند.

متاورس

متاورس مجموعه‌ای از جهان‌های مجازی، تجربیات و محیط‌های دیجیتال شبیه‌سازی شده است که از فناوری بلاک چین برای بهبود تعامل اجتماعی آنلاین استفاده می‌کند. متاورس تجربیات اجتماعی تعاملی، بازی‌های رمزنگاری، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، مالکیت زمین مجازی و مکان‌های کار مجازی را با استفاده از اجزای واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) ترکیب می‌کند. علاوه بر این، این فناوری جدید کاربران را قادر می‌سازد تا اقتصاد‌های دیجیتال غیرمتمرکز را ایجاد کرده و در آن مشارکت کنند.

برترین توکن‌های بازی بر اساس ارزش بازار

بیایید نگاهی به برخی از محبوب‌ترین توکن‌های بازی رمزنگاری بیندازیم. با توجه به CoinGecko، بهترین توکن‌های بازی بر اساس ارزش بازار در زیر نشان داده شده است. در این قسمت به نقش‌های مختلفی که هر کدام از آن‌ها در اکوسیستم بازی دارند، می‌پردازیم.

بازی دیسنترالند، توکن مانا

دیسنترالند یک محیط بازی متاورس واقعیت مجازی مبتنی بر اتریوم است. بازیکنان می‌توانند NFT‌های زمین مجازی به نام LAND را با توکن بومی MANA خریداری کنند. صاحبان LAND همچنین ممکن است به اقتصاد‌های مجازی بپیوندند و تجربیات مجازی منحصر به فرد و جذاب در دیسنترالند ایجاد کنند. علاوه بر این، مالکیت ابزار‌های پوشیدنی آواتار و تجربیات ایجاد شده در بازی، قابل تأیید هستند.

توکن مانا

توکن MANA به عنوان ابزار اصلی تجارت در دیسنترالند عمل می‌کند و برای خرید‌های درون بازی مورد نیاز است. علاوه بر این، در زمان نگارش مقاله، MANA با ارزش‌ترین توکن بازی از نظر ارزش بازار است.

بازی اکسی اینفینیتی، توکن axs

آکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یک دنیای بازی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است که در آن کاربران می‌توانند برای موجودات کلکسیونی معروف به «Axies» پرورش دهند، جمع کنند، مبارزه کنند و پادشاهی بسازند. بازیکنان همچنین ممکن است با رقابت در بازی‌های مبتنی بر مهارت و شرکت در ماموریت‌ها جوایزی کسب کنند. آن‌ها می‌توانند برای باز کردن قفل داستان و همجنین بدست آوردن منابع بیشتر استراتژی‌های پیچیده‌تری را به کار ببرند.

توکن AXS

توکن Axie Infinity Shards (AXS) توکن حاکمیتی پلتفرم بازی است. دارندگان توکن AXS این امکان را دارند که در مورد پیشنهادات برای تغییر تنظیمات بازی رای دهند. علاوه بر این، با شرکت در موقعیت‌های مختلف بازی و پروژه‌های تولید شده توسط کاربر، کاربران ممکن است به عنوان توکن AXS را دریافت کنند.

بازی سندباکس، توکن SAND

سندباکس یکی دیگر از پلتفرم‌های بازی متاورس مبتنی بر اتریوم است. پلتفرم بازی‌های کریپتو مبتنی بر جامعه به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که مناطق مجازی ایجاد کنند و از بازار درون بازی برای کسب درآمد از‌اشیا و تجربیات درون بازی در بلاک چین استفاده کنند. جهت خرید محصولات مورد استفاده در بازی، بازیکنان باید از توکن SAND ERC-۲۰ استفاده کنند. توکن SAND همچنین می‌تواند برای ایجاد درآمد غیرفعال استیک شود. این توکن برای مشارکت در حاکمیت پلتفرم سندباکس لازم است.

توکن SAND

گالا گیمز، توکن GALA

گالا گیمز یک پلتفرم بازی بلاک چین است که با هدف گنجاندن فناوری بلاک‌چین در تجربه‌های بازی سرگرم‌کننده و جذاب، هر کسی دوست دارد در آن بازی کند. بازی‌های نقش آفرینی (RPG)، شبیه‌سازی‌های فانتزی، مبارزات بازیکن در مقابل بازیکن (PvP) و ژانر‌های دیگر از جمله آن‌ها هستند. گالا توکن کاربردی پلتفرم گالا گیمز است. این توکن به عنوان یک واحد اصلی در سراسر اکوسیستم بازی گالا استفاده می‌شود و همچنین به نود‌هایی که مسئول تأمین امنیت شبکه هستند، پاداش می‌دهد. علاوه بر این‌ها، توکن GALA برای خرید محصولات دیجیتال و آیتم‌های درون بازی نیز مورد نیاز است.

توکن GALA

انجین، توکن ENJ

انجین یک بسته نرم‌افزاری برای تولید و مدیریت کالا‌های دیجیتال در بلاک چین اتریوم استو این پروژه قصد دارد هزینه‌ها و کلاهبرداری را برای بازیکنان و جمع‌آوری‌کنندگان دارایی‌های درون بازی کاهش دهد و در عین حال اصطکاک را برای تولید‌کنندگان بازی به حداقل برساند. برای خرید هر کالای دیجیتالی که با استفاده از Enjin ساخته شده است، رمزارز ENJ مورد نیاز است. مجموعه کیت توسعه نرم‌افزار انجین (SDK) نیز برای سازندگان بازی‌های بلاک چین در دسترس است.

توکن Enjin

آکسی اینفینیتی، توکن SLP

بازیکنان می‌توانند با شرکت در نزا‌ع‌ها و تکمیل اهداف روزانه در حالت‌های جنگی و ماجراجویی Axie Infinity جوایز رمزی Smooth Love Potion (SLP) دریافت کنند. علاوه بر این آن‌ها می‌توانند از توکن‌های SLP برای تولید Axies جدید استفاده کنند.

بازیکنان می‌توانند برای ساخت اولین دسته Axies خود، از ۱۰۰ واحد SLP استفاده کنند. برای جلوگیری از تورم شدید در بازار درون‌بازی Axie Infinity، این قیمت با هر بار تولید تا حداکثر ۲۱۰۰ SLP افزایش می‌یابد. توکن‌های SLP بخش مهمی از مفهوم بازی برای کسب درآمد (P۲E) هستند؛ آن‌ها به افراد اجازه می‌دهند در موقعیت‌های GameFi شرکت کنند و بیت کوین را به عنوان یک درآمد انفعالی به دست آورند.

بلاک‌چین وکس، توکن WAXP

یکی از پرکاربردترین اکوسیستم‌های بلاک چین NFT، بلاک‌چین WAX است. این پلتفرم ک راه مفید برای تجارت کلکسیونی‌های مجازی و ملموس است که با تعدادی از تیم‌های ورزشی بزرگ و شرکت‌های بازی و سرگرمی همکاری می‌کند. همکاری Topps Major League Baseball، بازی مبارزه‌ای افسانه‌ای Street Fighter و تعداد زیادی از سلبریتی‌های برجسته از جمله آن‌ها هستند.

توکن WAXP

علاوه بر این، WAX از نوع خاصی NFT به نام vIRL® NFT استفاده می‌کند. این توکن‌های پیشرفته شامل ویژگی‌هایی مانند یکپارچه‌سازی برنامه‌های پویا، ابزار‌های بازاریابی و غیره هستند. برای حاکمیت و استقرار روی زنجیره، توکن WAXP مورد نیاز است. بازیکنان می‌توانند به جای پرداخت کارمزد تراکنش، توکن WAXP را سپرده‌گذاری کنند. اینکار نه تنها منجر به کم شدم هزینه‌ها می‌شود، بلکه پاداش‌هایی نیز به همراه دارد و کمیاب شدن توکن را افزایش می‌دهد. برای خرید NFT از طریق بازار WAX NFT نیز می‌توان از توکن WAXP استفاده کرد.

آلترا، توکن UOS

Ultra یک محیط توسعه بازی بلاک چین است که به کاربران امکان می‌دهد به طیف گسترده‌ای از بازی‌های کریپتویی، محتوای رسانه‌ای و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) همه در یک مکان دسترسی داشته باشند. این پلتفرم با استفاده از مجموعه‌ای از ابزار‌های برنامه‌نویسی، ویژگی‌های پیچیده بازی را برای توسعه‌دهندگان ساده می‌کند. علاوه بر این، Ultra راه‌های جدیدی را برای کسب درآمد از محصولات و محتوای دیجیتال فراهم می‌کند.

توکن UOS

توکن بومی آلترا، UOS به سازندگان و توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا سهم بیشتری از درآمد بازی را دریافت کنند. علاوه بر این، توکن UOS امکان پرداخت بسیار سریع‌تر از روش‌های سنتی را فراهم می‌کند. کاربران همچنین ممکن است با شرکت در آزمایش‌های بتا و سایر پروژه‌های درون اکوسیستم، UOS کسب کنند.

دیفای کینگ‌دامز، توکن JEWEL

دیفای کینگ‌دامز یا DeFi Kingdoms یک بازی ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است. این پلتفرم ترکیبی از گرافیک پیکسل فانتزی، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX)، یک استخر نقدینگی، و یک بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) است. بازیکنان می‌توانند توکن بومی JEWEL را از طریق کوئست‌ها، تأمین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز و همچنین استکینگ به دست آورند. علاوه بر این، کاربران ممکن است از بازار درون بازی برای خرید و فروش NFT‌های کمیاب استفاده کنند. دیفای کینگ‌دامز اتصالات سریع و کارمزد‌های تراکنش ارزان‌تری را ارائه می‌دهد.

توکن JEWEL

ایلولیوم، توکن ILV

ایلوویوم یک بازی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است. بازیکنان می‌توانند در حین شکار جانوران خطرناک برای استفاده در نبرد و تجارت از طریق مبادله درون بازی، از یک “زمین وسیع و متنوع” عبور می‌کنند.

توکن ILV

بازیکنان با استفاده از توکن بومی ILV در پاداش‌های استخراج نقدینگی و سهام شرکت می‌کنند. هدف این پروژه توزیع توکن ILV در جامعه از طریق مشوق‌های استخراج نقدینگی برای حمایت از رویکرد حاکمیت غیرمتمرکز است. علاوه بر این، توکن ILV نقش مهمی در حاکمیت پلتفرم ایفا می‌کند و به دارندگان اجازه می‌دهد در مورد به روز‌رسانی بازی رای دهند.

چرا باید روی توکن‌های بازی سرمایه‌گذاری کنیم؟

اگر گیمر یا طرفدار ارز‌های دیجیتال هستید، توکن‌های بازی دنیای کاملاً جدیدی از اقتصاد‌ها و تجربیات مجازی هستند. بازیکنان می‌توانند با شرکت در چالش‌ها و نبرد‌ها با استفاده از توکن‌های بازی درآمد کسب کنند. علاوه بر این، برای خرید اقلام و کلکسیون‌های درون بازی به برخی توکن‌های بازی نیاز است.

علاوه بر این، بسیاری از سرمایه‌گذاران خارج از صنعت بازی، بهترین توکن‌های بازی را بر اساس ارزش بازار به عنوان گزینه‌های سرمایه‌گذاری احتمالی در نظر می‌گیرند. در نتیجه، چندین مورد از محبوب‌ترین توکن‌های بازی در میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر قرار دارند.

گفتنی است با اعطای دسترسی به مالکیت زمین مجازی در متاورس، برخی از برترین توکن‌های بازی از نظر ارزش بازار شاهد افزایش قیمت فوق‌العاده‌ای در ماه‌های اخیر بوده‌اند. دنیای Metaverse در حال جذب برخی از بزرگترین شرکت‌ها و برند‌های جهان است. در نتیجه، توکن‌های بازی NFT و کریپتو ممکن است برای سال‌های آینده نقش مهمی در داستان بلاک چین ایفا کنند.

نتیجه گیری

پلتفرم‌های بازی کریپتو می‌توانند از توکن‌های بازی برای ساختن اقتصاد‌های مجازی و ارائه مالکیت تأیید شده دارایی‌های درون بازی استفاده کنند. بازیکنان نیز می‌توانند انواع اقلام کمیاب و منحصر به فرد را از طریق بازار‌ها و صرافی‌های درون بازی بخرند، بفروشند و معامله کنند. علاوه بر این، چندین مورد از محبوب‌ترین توکن‌های بازی به بازیکنان این امکان را می‌دهند تا با ارائه پیشنهادات و رای به‌اید‌ه‌ها، به تغییر مسیر بازی کمک کنند. چندین کوین بازی محبوب مزایای استخراج نقدینگی و سهام را فراهم می‌کنند.

 

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارز تودی بپیوندید.

فهرست