نسخه ۴ ChatGPT می‌تواند موارد سؤاستفاده در قراردادهای هوشمند اتریوم را شناسایی کند

چت‌جی‌پی‌تی

جدیدترین نسخه چت ربات هوش مصنوعی چت‌جی‌پی‌تی، GPT-4، دارای توانایی‌های پردازشی جدیدی است که با نسخه قبلی امکان‌پذیر نبو. این نسخه می‌تواند امتحانات دبیرستان و دانشکده حقوق را با نمراتی که در صدک ۹۰ قرار می‌گیرد، پشت سر بگذارد.

نتایج آزمون GPT-4 توسط توسعه‌دهنده OpenAI آن در ۱۴ مارس (۲۳ اسفند) منتشر شد. این داده‌ها نشان می‌دهند که علاوه بر مدیریت دقیق‌تر و خلاقانه‌تر «دستورالعمل‌های ظریف‌تر»، می‌تواند ورودی‌های تصویر، صدا و ویدیو را نیز به متن تبدیل کند.

شرکت پشت این ربات اعلام کرد:

“چت‌جی‌پی‌تی در یک آزمون شبیه سازی شده وکالت را با امتیازی در حدود ۱۰ درصد از شرکت کنندگان برتر شرکت کرد.” گفتنی است در نسخه قبلی امتیاز این ربات کمتر از ۱۰ درصد بود.

نمره GPT4 آن را در موقعیت خوبی برای پذیرش در ۲۰ دانشکده حقوق برتر قرار می‌دهد. این ربات تنها چند نمره کمتر از نمرات گزارش شده مورد نیاز برای پذیرش در دانشکده‌های معتبر مانند هاروارد، استنفورد، پرینستون یا ییل است.

امتیاز نسخه قبلی چت‌جی‌پی‌تی در ازمون ال است (LSAT) حدود ۱۴۹ بود. در حالی که نسخه جدید این ربات رتبه ۱۶۳ را در این آزمون کسب کرد.

چت‌جی‌پی‌تی نسخه ۴ همچنین در آزمون وکالت یکنواخت آزمونی که توسط دانشجویانی که اخیراً فارغ‌التحصیل شده‌اند و به آنها اجازه می‌دهد به عنوان وکیل در هر حوزه قضایی ایالات متحده فعالیت کنند، از ۴۰۰ امتیاز ۲۹۸ را کسب کرد.

این در حالی است که نسخه سوم چت‌جی‌پی‌تی در این آزمون با شکست مواجه شد و نمره ۲۱۳ را از ۴۰۰ گرفت.

گفتنی است GPT-4 در آزمون‌های SAT Evidence-based خواندن و نوشتن و SAT ریاضی که دانش آموزان دبیرستانی آمریکایی برای سنجش آمادگی خود برای ورود به کالج شرکت کردند، نیز در صدک‌های ۹۳ و ۸۹ امتیاز گرفت.

چت‌جی‌پی‌تی۴ همچنین در علوم «سخت» عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و به نمرات صدکی که در AP زیست‌شناسی (۸۵-۱۰۰٪)، شیمی (۷۱-۸۸٪) و فیزیک ۲ (۶۶-۸۴٪) به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین بود.

با این حال، امتیاز حساب دیفرانسیل و انتگرال آن نسبتاً متوسط بود و در صدک ۴۳ تا ۵۹ قرار گرفت.

اوپن‌ای‌آی (OpenAI ) گفت در مورد این آزمون‌ها گفت:

“ما هیچ آموزش خاصی برای این امتحانات انجام ندادیم. اقلیتی از مشکلات در امتحانات توسط مدل در طول آموزش دیده شد، اما ما معتقدیم که نتایج همه چیز را نشان می‌دهد.”

نتایج آزمون‌های چت‌جی‌پی‌تی منجر به ایجاد بحث‌های در توییتر شد.

در ۱۴ مارس(۲۳ اسفند ۱۴۰۱)، نیک آلموند، بنیانگذار FactoryDAO، به ۱۴۳۰۰ دنبال‌کننده‌اش در توییتر گفت که GPT4 مردم را می‌ترساند و سیستم آموزشی بین‌المللی را مختل می‌کند.

کانر گروگان، مدیر پیشین کوین بیس نیز در توییتی گفت که یک قرارداد هوشمند اتریوم را به نسخه جدید این ربات داده است و این چت‌ بات به‌ سرعت چندین آسیب‌پذیری امنیتی را شناسایی و حتی نحوه سؤاستفاده از آن‌ها را مشخص کرده است.

ناگفته نماند نسخه‌های قبلی چت‌جی‌پی‌تی نیز می‌توانستند تا حد معقولی حفره‌های امنیتی کد را تشخیص دهند.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۱/۵ - (۶ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست